1. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    a znaci nadogradio si jos 4 Gb rama?
    i oanko je zvijer taj stroj.
    iams l ikakav model fin da ga rendam i da vidimo koliko kome treba vremena pri istim postavkama.
    tj. za vidimo razliku jacina i performanci dvaj uracunala.?
     
  2. insekt9

    insekt9 Aktivista

    ne rendam ništa, Catia-om se bavim poslovno.
     
  3. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    znam da se bavis poslovno.
    auto industrija. a jeli imas neki tutorial oko ovih free stile ili tak osto oko rada sa povrsinama?
    na nasem jeziku?
    poz.
     
  4. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Da se ti nisi tu malo preračunao? Recimo neka je brzina čitanja sa hard diska 50 MB/s a brzina pisanja na disk upola manja (na toj mašini na kojoj radiš vrijednosti su i dosta veće). Prostim računom (vrijeme = količina podataka/brzina čitanja + količina podataka/brzina pisanja ) trebao bi ''napuniti'' Page file i 7 GB RAM-a za maksimalno 20 minuta.

    Hajde neka neko, ko se bolje od mene razumije u ovo prokomentariše.


    E druga je priča ako je bilo nekih izmjena, pa je pri otvaranju Assembly-ja vršen i update istog. To može da potraje.

    Inače koja je svrha tog posta, ne razumijem?
    :roll:
     
  5. GW

    GW Moderator

    Svrha je kur****. Zato nema smisla komentarisati, jer je tip koji se hvali ovako na forumu sve osim profesionalac.
     
  6. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    jeli izasla zvanicna verzija catia-e V6 jer sam malo gledao nesta ne youtube-e i kako vidim da je ovo skroz promjenjen nacin modeliranja u odnosu na catia-u V5
    evo link pa pogledajte sami i da cujemo vase misljenje?

    http://www.youtube.com/watch?v=80-JcXO5Mi8
     
  7. keno

    keno Novi član

    Neznam u cemu je problem sa insekt9-ovim postom. Mislim da je svrha bila da cuje misljenje drugih ljudi kako da poboljsa situaciju, sto ustvari i mene interesuje npr. kako da se ustedi na vremenu odn. postoji li nacin da se slican model pravi i na jeftinijim racunarima npr. iskljucivanjem nekih elemenata modela koji su posebno zahtjevni ali mozda manje vazni ili mozda neka druga modifikaija koja omogucaje manje opterecenje racunara. Ipak treba se uzeti u obzir da je covjek spreman da pomogne tako da nije bas korisno otjerati ga sa foruma ako ne krsi pravila.
     
  8. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    slazem se sa kenom jer je i meni insekt9 jako puno pomogao u pogledu catia-e.
    a kome se ne sviđa to sta on pise neka ne cita. keno mislim da catia uopste nije za rad na slabijim masinama.
    zato nije za svakoga.
     
  9. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    da ne otvaram novu temu ovdje cu da postavim to pitanje.
    znaci interesuje me da li neko od vas ima tutoriale za catia-u vezano za surface design kao na ovom videu.?
    http://www.youtube.com/watch?v=3tMvcARGe2U
    kako se ovo pravi. takav nacim me zanima. koji mod i to ostalo.
    pokusao sam naci neke tutoriale ali bezuspjesno.
    pa ako ih neko ima dobro bi mi doslo. znaci vecinom naredbe koje su koristene u ovom videu. jer znam part designi i jos neke modove ali ovo nisam radio a ne moze se bez ovoga. pa eto... poz.
     
  10. insekt9

    insekt9 Aktivista

  11. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e hvala ti velika. ovo ce mi pomoci pravo. od ovih modova sam osam radio sa wireframe and surface.
    poz.
     
  12. insekt9

    insekt9 Aktivista

  13. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    hvala za ostatak vjezbi.
    a za ovu firmu sam cuo.
    i kad sam nedavno kupovao racunar i tako u prici da ljudima iz plusa kad sam rekao da radim u catia-i rekli su da ima ova firma da trazi radnike za dar u catia-i ali da moraju biti studenti ili da su zavrsili masinski fakultet. a ja tek zavrsavam 4 razred masinske skole. pa tek onda iduce godine upisujem masinstvo. tako da nista.
    ali polahko doci ce vrijeme i za to. samo nek se zna raditi catia.
    i jos da te pitam. jeli koristis catia-u ili NX jos uvijek?!
    poz. i hvala jos jednom,.
     
  14. insekt9

    insekt9 Aktivista

    "šetam" između NX-a, Catia-e v4 i v5. Kako kad, kako koji projekt i proizvođač.
     
  15. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    evo jedan model felge.
     

    Attached Files:

    • b.JPG
      b.JPG
      File size:
      79.5 KB
      Views:
      4,408
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    dodaj joj jos detalja, prejednostavno izgleda. Materijal ti je fula, prevelika / prejasna refleksija.
     
  17. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    dobro oko jednostavnosti izgleda... tako sam je i zamisljao kao jednostavnof izgleda sa 5 krakova.
    a materijal mi jest fula jer mi standardni aluminiji i nije nesto za oko.. a ne kontam sta mislim za refleksiju.?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Dotjerat cu te detalje. najgore mi je sto moram iz glave da radim ove modele.
    Sad trenutno radim svoj sto od racunara pa cu se potruditi da ga fino uradim.
    samo sad sam u manjku vremena skola i to., ,pa cemo vidjeti.
     
  20. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    evo jedan stol wip. znaci ima jos dorada. samo probni render.
    fali jos dio za tastaturu latica i vrata.
    i ako neko ima neku finu teksturu ili vise njih za drvo.
    poz.
     

    Attached Files: