LCD monitor zuji? Postoji rjesenje...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Nov 6, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Alfa

    Alfa Aktivista

    Na ovo sam jednom postavljao upit, ali bez pravog odgovora. Zvuk se prenosio i na integrirane zvučnike. Pokušaću uraditi podešavanja da vidimo efekte šuma. :)

    Edit: Daje rezultat, ali gubi nešto na kvalitetu slika sve u svemu ok. je. Thanks. :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ovi na silentpcreview su fakat bolesni. :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu bolesni, nego je super inicijativa da se krene sa rjesavanjem problema oko cviljenja elektronike. Danas taj problem postaje sve ocitiji. Jedva da ima high-end graficke (a tu racunam 3800 seriju, pa nadalje) da ne cvili u loadu.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Bolesni u pozitivnom smislu. Nema problema sa bukom kojeg se nisu uhvatili.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima, ima, necu da nabrajam. :D
     
  7. Amash

    Amash Aktivista

    Tamam htjedoh otvorit temu povodom ovog problema, kad ono Stevo :p nudi rjesenje, medjutim jok, nije to ono sto muci mog LCD-a a i mene :(

    Ovako, imam problem sa zujanjem monitora(2407WFP rev.A04) kada je monitor na standby-u i kada je iskljucen na prekidacu ali je prikopcan u struju. Znaci nema zujanja kada monitor radi. Ima li jos neko slicnih problema? Ima li rjesenja za ovo(ima, iskljuci ga iz struje :roll: :D)? Do cega bi ovo moglo biti, predstavlja li ovo neki "veci" problem? Fakat me nervira, nit mi da citat' knjige nit mi da zaspat' kako treba :evil: Da se ovi iz Della nisu urotili protiv mog educiranja/odmaranja :lol:
    Hvala; Pozdrav
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je zujanje najjace kada se upali screensaver, crni Blank.

    Problem obicno postoji kada je slabije osvjetljenje, bas kao u ovom slučaju, potpuno crne pozadine. Eh sad, u standby-u je belaj, takvo rjesenje ne postoji, jer se ovo rjesenje sa spcr oslanja na postavke svjetline u driverima graficke: tamo smanjis svjetlinu, a na monitoru povecas. No, ovo povlaci i vece zagrijavanje monitora te vecu potrosnju, cisto da se ne smetne sa uma.

    BTW nije Stevo. :p
     
  9. Amash

    Amash Aktivista

    @Vaughn
    Ma znam da je to rjesenje samo dok monitor radi, al eto da priupitam ima li koje rjesenje za ovo moje.
    Hvala svakako