ifon 3g kod nas

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by syss, Nov 7, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

  2. Esh

    Esh HWB

    Hm pa meni izgleda sasvim ok? Koliko bi inace doslo 150 minuta razgovora + 1GB data? Kod nas bi za prenos 1GB podataka dao 1000k :s
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kako bi BH telecom to mogao opravdati?
    Ako ne smanje cijene ovo nema šanse da uspije kod nas.
    Barem da cijene budu 2x skuplje od ovih u HR.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nema smisla BiH uopce spominjati u ovom kontekstu. Kod nas je u posljednjih par godina bilo vrlo malo velikih investicija u ovom sektoru jer su svi bili u "taktickom iscekivanju" privatizacije pa su valjda shvatili da je vrag odnio salu tek kad je Telecom Srbije kupio operatera te opala vrijednost samog BH+HT Telecoma nakon pocetka ekonomske krize.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa ono 2k kn je meni za phone malo onak... gadget je, ali imho bez mms-a i drugih "legacy" funkcija to je meni neprimamljiv uređaj (eventualno kao 2. phone).

    evo funny sa pce danas: http://www.eatliver.com/i.php?n=3509

    150 free minuta na fixnu i mobilnu + 1gb data bi i kod nas bila fina cifra za fizičkog krajnjeg korisnika... stvarno je dobra tarifa.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ne znam sta taj mms sad svi forsiraju kad se realno i nije nesto mnogo koristio. Mislim ako hoces poslat neku sliku ili video, mailaj :)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma do mene je... znam da se ne koristi, ja doduše dosta često.
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    MMS ima, nema izvorno ali se u sec. dogradi aplikacijom.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad gledam dnevnik na HRTu, jao koliki red ljudi ceka :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pa nije to nista koliki ce biti red kad bude nova WoW ekspanzija. Syss je bio prvi u redu, desno.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    za ifon ili wow?

    u oba slučaja kategorički odbacujem optužbe :D
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kakav red, ljudi vec kampuju, razapeli satore, postavili hale ne bi li prvi se docepali ekspanzije :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ma syss je nabacio komentar preko mobitela kako bi pomislili da vec nije u redu u Gajevoj za WoW :)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Vecras sreo jarana, on ima iPhone 2G 8GB vec skoro godinu dana, kaze da se dosta raje zali (kod njega je isti slucaj) da kada zoves nekog na mobitel ili tebe neko sa mobitela ogroman je eho, u nekim situacijama je glasniji nego ti sam. Ne znam sta je sa 3G..
     
  15. Esh

    Esh HWB

    To je vjerovatno neki bug sa 2.xx fw-om donio, kod mene je radio sasvim ok 6 mjeseci.
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Imam 2G takodjer prilicno dugo, ali nikad nijedan problem. Ima razlicitih firmware-a, kao i razlicitih varijanti jailbrake-a, te je pitanje kod koga su kupovali, otkljucavali ili uzimali software ti tvoji haveri. Ja sam sve firmware-e sam sebi nadogradjivao direktno preko iTunesa cak i bez BackUp-a, a radi se o procedurama od 10-ak minuta i zaista se ne mogu pozaliti.

    Nije mi poznato da postoji neki poseban bug pogotovo ne masovni, a s obzirom da se radi o telefoniranju sto je jedna od kljucnih funkcija to me cudi. Kod nas u firmi pola raje ima iPhone pozalio bi se neko do sada. Najstabilniji firmware mi je bio definitivno 2.02.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    On ga je licno kupio u USA i on ga je ovdje otkljucavao i firmware mjenjao. Kaze da je izgleda do nase mreze, npr. kad ga neko zove sa kucnog sve je ok, al kad sa mobilnog ima jak eho (isti belaj se desava jos nekim ljudima). Ista stvar je bila sa mojim D900, flashovao ga i onda je bilo sve ok.
     
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    samo do firmware-a, imao slucaj, stavim jedan fw, jedva cujem, pucketa, eho..stavim novi fw sve udure.
     
  19. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Kod mene evo 2G vec 4 mjeseca sve OK, 2.1 fw stavljen cim se mogao staviti, nisam imao ni najmanjih problema bilo koje vrste, i vise sam nego prezadovoljan, sluzi mi tacno za ono sto mi treba i kako mi treba, ne pada mi napamet nista drugo sve dok se ne raspadne.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ljudi, treba mi mala pomoc - nabavih ajfon tri-ge, pa me interesuje da li ovaj jailbreak fazon vrijedi samo za aplikacije ili istovremeno i otkljucava telefon za sve ostale sim kartice. Znam da je 2G model totalno razbijen, ali da vidim kakva je situacija sa ovim novim. Isto tako, kako nakon toga ubaciti ovaj posljednji 2.2 softver. Hvala.
    EDIT: Kako kazu na iclarified.com, otkljucavanje je "on hold" za sada, tako da od samog jailbreak-ovanja nemam puno koristi. Nema veze vraticu ga, i uzeti stari.