Jesam li dobro izabrao - konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Amer, Dec 26, 2008.

  1. Amer

    Amer Aktivista

    CPU AMD ATHLON 64 X2 5000+, AM2, BOX, DUAL CORE
    BIOSTAR TA770 A2+ SE AMD770 AM2+ DDR2 800 PCIeX
    DDR II 2 GB, DDR2-800 takeMS kit 2X1GB DualChannel
    HDD 250 GB,WD2500JS/AAJS SATA-300, 8MB/7200rpm
    DVD RW ASUS BLACK RETAIL 20xDVD+-R/8xDL/14xDVD-RAM
    Kućište FRONTIER NOV11A-BK, Crno, 400W
    Napojna jedinica ATX PowerLine 530W retail PCIeX 120mmF 19dB
    Club3D CGNX-G9524Y GF9500GT 1024MB DDR2 TV+DVI 550/800
    Monitor 19" LCD SAMSUNG SM943N, 8000:1, 300cd, 5ms
    Zvučnici Logitech S220 2.1 crni OEM, 980-000021
    Tastatura+miš Pleomax-Samsung PKC-700B BLACK USB/PS2

    Ovo je za rodicu, uglavnom slusa muziku, igra Simsa i ostalih "zenskih" igrica, jel OK?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Izbaci tu graficku (tih 1GB DDR2 memorije vise smeta nego sto nesto radi), i stavi plocu sa 790GX cipsetom. Bas je prije par dana bila recenzija Biostarove 790GX na HWB, pa ako te zanima pogledaj. Stavi LG przilicu umjesto Asusa i probaj nekako ubaciti neku kvalitetniju napojnu, ali ako ne mogne moze i ta, nije konfa veliki potrosac (u zadnje vrijeme, zajednica je postala neprijateljski raspolozena prema slabim napajanjima :mrgreen: ). Ako raspolaze sa lovom, moze se ubaciti neki malo veci disk ili veci monitor.
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    Evo moze li ovako;

    BIOSTAR TA790GX A2+ AMD790GX AM2+ DDR2 1066 VGA PCIeX HDMI
    Club3D CGAX-3852DD RadeonHD3850 512MB DDR3 TV+2xDVI 668/1400

    Sto se tice napajanja, nema se i bas nekog izbora, dosta joj je i ovo.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas Silverstone od 350W, jace je od tog.
     
  5. doox

    doox Aktivista

    ako vec uzimas napojnu, uzmi kuciste bez napojne jer uz to ti ide napojna....a nema potrebe, a i losa je...
     
  6. GW

    GW Moderator

    Zamjeniti grafičku sa 1 GB memorije za neku sa 512 ili 256 i uzeti kvalitetnu napojnu.
     
  7. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    Ako već uzimas takvo nesto, bar uzmi asusovu ploču....
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislis da ce biti bolja od Biostara?
     
  9. Amer

    Amer Aktivista

    Uzeta HD3850, Biostar maticna, Silverstone napajanje od 400W.


    Moze close
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobar izbor. :wink:
     
  11. mmeeccaa

    mmeeccaa Novi član

    ne treba joj to toliko dobro ako ne igra jake igrice
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mogao si joj neki gotov laptop preporuciti i kao sto bi sulu rekao samo kolac i noga iz kuce :D
     
  13. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    Asus, je ipak brend za koji je i laik cuo... a ovaj biostar to je nesto novo? jel? tek toliko, VW ili SEAT?
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Biostar je kompanija koja vec odavno postoji. Prije je imala dosta losih proizvoda, tj. maticnih ploca, bar po testovima koje sam citao u Vidiju, mada ne mora znaciti da imam pravo. Ono sto je prije zadavalo problem je nadogradnja bios-a, sada ne znam je li se ta situacija nadogradnje BIOSa kod ovih ploca promijenila. Ako cemo sad brojati svaku paru, onda definitivno ASUS jer ce ga neki laik i kupiti. Ko ne planira prodavati ili prodati za male pare a poslije opet kupiti novo, nek uzme sta mu najbolje stima, i sta je trenutno najbolje po perfomansama nebitno je li to neki biostar, asus, gigabyte, msi, i da ne nabrajam dalje.
     
  15. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    ok.. Skuplja pita neg tepsija...
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    NHF ali greska je kad laik poput tebe, koji 2-3 godine cita bugove i vidije i misli da sve zna. Za tvoju informaciju, biostar postoji od 86 godine, i ne bi me iznenadilo da je kompanija starija od tebe. To sto brand kod nas nije popularan ne znaci da im proizvodi ne valjaju. Osim toga, taman i da je firma jucer pocela raditi, opet ne znaci da njihove ploce ne valjaju. Unazad par godina svjetski OC rekordi se redovno obaraju na biostar plocama. Opet kazem NHF, ali moras poznavati cinjenice da bi donosio sud o necemu.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vidi citam od 97' godine i prestao sam ga citati 2006 i tada sam potpuno zaglupio sto se tice racunara. Inace odrastao sam uz nekakav stari IRIS racunar sa 5.25" disketom, dosom i legendarnim tetrisom, to su bili lijepi dani... Inace slazem se sa tobom sto se tice mojeg vidjenja u vezi Biostar ploca, nisam rekao da je ono sto sam rekao potpuno tacno, ali nisam ni potpuni laik za racunare. Da ne idemo dalje u offtopic, sve je receno.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije moj post bio tebi namjenjen, nego kolegi skeptiku.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma


    Fino je sto se nadovezao ovako iskreno :lol: