Anti Virusi

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Rejden, Jan 29, 2005.

  1. Rejden

    Rejden Novi član

    za koji bi se anti virus odluci0.....
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    avast antivirus 4.5 home edition + besplatna registracija.godina dana korištenja pa ponovo obnoviš i to je to.Ako ti je već tako jaka mašina probaj sa NAV2005
     
  3. Rejden

    Rejden Novi član

    rekao mi je prijatelj za avast antivirus 4.5 home edition ali ja kad ga instaliram trazi mi registration key
     
  4. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    norton systematec works (neznam kako se pise) taj je dobar imas sve samo se mora kupit a cuo sam da je dobar NO32(mislim da se tako nekako zove) i AVAST
    obadva su besplatna
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    norton systemworks je blago smeće i tuneup utilities je par puta bolji (i manji). nod32 nije free, avast zahtjeva besplatnu registraciju koja se obavlja na njihovom sajtu i onda se na mejl dobije serial. norton 2004 slabo detektira viruse, ne znam kakav je 2005, al vjerujem da nije neki boom.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    syss ti je sve rekao
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ovako koljege... Avast 4.5 Pro ili Home.. struktura mu je ista samo neke funkcije su zakljucane (kao sto je Advance user interface, pretrazivanje virusa pred dizanje Windows-a isl.) Avast 4.5 nije los.. sta vise toplo ga preporucujem no mislim da je Kaspersky dosta bolji... oprobao sam ga i koristio i za pohvaliti je. Norton 200x je trom i "jede" resurse... vise puta me je iznevjerio... (sto je popularno i napohanu, a nije dotjerano kako treba, na udaru je hakera/frekera/karekera i ostalih).
    Kaspersky zna usporiti racunar tako da preporucujem da ukoliko ne koristite internet ili medije za prenos podataka, slobodno ga iskljucite. Avast 4.5 je lagan za sistem i lagan za koristiti i odlican je cuvar.
    Jos jedan plus za Kaspersky je sto ga je System Mechanic 2005 odabrao da bude dio njihovog Professional paketa. Tako da oni koji kupe System Mechanic 2005 pro dobiju Kaspersky 4.5 i Kaspersky Antihack (firewall). Ako se sjecate prosle godine ili u System Mechanic 2004 pro to je bila Panda Titanium 2004.

    Dakle Kaspersky ili Avast.. neces se pokajati. NOD32 je nesto najbolje ali samo ako ga zelis kupiti... ostalo je patnja... imaju dobru zastitu
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kod mene je Kaspersky 5 - radi ko sat, a minimalno uzima resurse.
     
  9. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ja nemam ni jedan samo imam ZONE ALARM i Ad-Aware SE Personal
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    u neme
    .kaspersky
    .spyboot
    .zone alarm
    .window washer
    sve to u sprezi sa firefoxom i thunderbirdom
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nemam nijedan odavno.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    ali zato "popiješ" nekad neki virus :mrgreen:
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Meni je sasvim uredu. Ja sam u pravom smislu tvoj nick.
     
  14. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ja koristim Bitdefender pro 8.0 i zadovoljan sam sa njim imas na njemu i Antivirusnu zastitu Antispam i Vatrozid ne optrerecuje mi racunar nimalo a uz njega i Operu nemam problema sa virusima
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Vatrozid" - :lol: :lol:
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    "VatroZid"
    Dobra (kako se ja toga ne sjeti)
     
  17. monK

    monK Komšija

    tisuću mi hrvatskih jezikoslovnica kak šarmantan prijevod
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    vatrozid je u nas legalna riječ :D
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    znamo...imate vi bisera kao zrakomlat :p ..a cini mi se da mi je neko rekao(ispravi me ako grijesim) da je ovca dobila intuitivan naziv vunasti travojed il tak nesto?
    inache nepostoji AV koji moze odbiti svaki virus(a nece nikad ni postojati) jer AV funkcionise po definicijama virusa i ono sto nezna idenrifikovati nemoze unistiti.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne može