dali je dobra ova ploca

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by kakadu, Jan 31, 2009.

  1. kakadu

    kakadu Novi član

    planiram da kupim ovkav pc (ovu konfiguraciju).interesuje me dali sam dobru plocu izabro
    16228 Kućište Codegen 219CA CB desk top 400W crno 76.64 KM 76.64 KM
    02139 HDD Maxtor 250GB ATA 8MB 114.66 KM 114.66 KM
    10325 MB Asus P5KPLVM 115.83 KM 115.83 KM
    03117 DDR2 2GB 800MHz Kingston 39.2 KM 39.2 KM
    01176 CPU Intel PentiumD Core E5200 2.5GHz 159.97 KM 159.97 KM
    09321 VGA Gigabyte GVN95TOC1GH 156.78 KM 156.78 KM
    Ukupno: 663.08 KM
    Dali je ova konfiguracija ok? dali su svi elementi proporcionalni (jedni sa drugim)?Sta bi izbacili a sta ubacili a da se cjena ne mjenja?
    Potreban mi je za 3d max, photoshop cs2.i malo igri.
    hvala.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Napojna na valja, staviti nešto kvalitetno.
     
  3. pac

    pac Komšija

    A ako ces se baviti malo naprednijim max-om jaci proc i 4gb rama.
     
  4. kakadu

    kakadu Novi član

    znam ali 32 bitni os je problem.....

    Kolko bi me kuciste bolje kostalo...
     
  5. GW

    GW Moderator

    Loše kućište je jednostavno tanak lim, loša napojna je računar sa milion i jednim problemom.
     
  6. kakadu

    kakadu Novi član

    koliko bi me kostalo malo bolje napajanje........a sto se tice kucista moze i kartonska kutija
     
  7. GW

    GW Moderator

    Fortron u Imtecu je čini mi se 70 km.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kakav crni OC na ovoj ploci. Izbaci graficku, vozi se na integrisanoj grafi (G31 cipset na ploci) dok ne bude para za sta posteno. Dakle ubaciti 4GB RAM-a i kvalitetnu napojnu.
    Jebo ga 64-bitni sistem vise, kao da je neki bauk, pogotovo za aplikacije koje si naveo bolje ce raditi na 64-bitnom sistemu (Photoshop CS4 je out vec 2 mjeseca). Disk je pljacka, za te pare se moze uzeti 500GB disk. U kojoj je ovo prodavnici?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uzmi kuciste bez napojne 30km i recimo fortron 350w ili 400wPNF to ti dobra kvalitenta napojna za neki 60-70km ta ploca je cini mi sa integrisanom grafikom sto ti ne treba a i grafa je ocaj,to sto ima 1gb meme ne znaci nista,za te pare mozes uzeti HD4670 dobro jos cenera trebas namiriti al razlika je ogromna 3:1 u korist 4670.

    P5KPL nije neka sreca od ploce al ako nadjes tu cistu bez tog AM dodatka bolja ti je od ove sto si naveo a cijena je skoro ista E5200 ima dobar multi pa ga mozes na toj ploci lako dici preko 3ghz na stock hladnjaku.

    A i sto se HDDa tice imas 320gb za 100-110km
     
  10. kakadu

    kakadu Novi član

    sad ste me bacili u dilemu...
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bogu hvala kad jesmo,ne daj boze da si kupio to sto si zamislio :wink:
     
  12. kakadu

    kakadu Novi član

    po vama sada su kriticni samo maticna ploca i napajanje......MALO SAM GLEDaO GOTOVU KONFIGURACIJU I VIDIO SAM DA SU STAVILI Kućište Frontier HB11ABK 450W sa procesorom e5200. ALI MI SE CINI DA NEMA NIKAKVU GRAFICKU KARTU TJ DA KORISTE INTEGRISANU...(ali ja se ne razumjem bas toliko)

    GLUPO MI JE OTICI I RECI JA BI TU I TU KONFIGURACIJU a vi mi predlozite napajanje i plocu jer jedan moj prijatelj kada je pito sta znaci da je vga integrisana on je rekao da je to da se vga lakse prilagodi na igricu(nasta bi se svako nasmiao) pa nebi da me ovi smecari prevuku...
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ne samo da se prilagodi na igru, nego i doda jedno 10-tak frejmova. Pa zar to nisi znao crni kakadu? :lol: :lol:
     
  14. kakadu

    kakadu Novi član

    :oops: :oops:

    ma dobro ja mi rjesimopitanje napajanja.....
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze,nemoj da ti moram sto puta ponavljat,sve ti je kriticno tu,ne vala ti ni graficka ni disk ni napojna ni ploca.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jedino ti proc i memorija valjaju. Na tu konfiguraciju dodaj jos 100km, pa kupi i napojnu i plocu i graficku da valja.
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

  18. kakadu

    kakadu Novi član

    joj ubicu se ispo sam glup i seljak .....dobro hvala na pomoci...
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Solidna je ova konfa iz Geneleca, samo grafu izbaciti (suxa zestoko) i staviti G31/G45 plocu, pa kupiti grafu kad bude para. Mogao bi se i kakav jaci disk ubaciti posto je to sad dzabe, ali ako ti ne treba vise od 250GB, ok. I da dodam, za Photoshop i 3DSMAX 4GB RAM-a je must have.