1. Rejden

    Rejden Novi član

    sta dobivam flasovanjem biosa i koja je korist od toga i takodje owerklokovanjem koaj je korist i mogul ja sebi sta uradit da bude bolje :smt100
     
  2. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ja mislim da se oweklokovanjem povecaje brzina procesora a za flasovanje pojma nemam

    STA bi ti imo sebi dirat kad ti je to MASINA i POooooo koliko si bogati platio taj PC
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Flashanjem BIOS-a rješavaš probleme sa nekompatibilnošću harware (procesora,memorije,grafičke itd) a ponekad možeš dobiti i izvjesan dobitak u performansama.Pazi kada flashas bios da je bios namijenjen tačno za tvoju ploču jer ako bude pogrešan ode matična u pm.Overclockovanje ćeš jednostavno dobiti bolje performase kako u igrama tako i drugim aplikacijama.Overclockovanjem ćeš povisiti temperaturu procesora skratiti mu životni vijek,nekada dolazi do nestabilnosti sistema ali rijetko.Ako extremno clockuješ možda će biti potreban volt-mod inače nećeš moći podići sistem (volt-mod će još više zagrijavati procesor),dolaziće do korupcije i sličnih problema


    Inače šta će tebi overclockanje kada imaš tako jaku mašinu :?:
     
  4. Rejden

    Rejden Novi član

    ma pojma ja nemam jape007 to je otac sve platio (brat mu je reako konfiguraciju) ne razumijem se ja mnogo u kompjutere samo znam OSNOVNE stvari (instalirat win,igru, itd.) :oops:
     
  5. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    onda nemoj da diraš ništa inače ključevi će ti vjesti uz procesor.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    @iskusni... sjedi, 5 :D

    @rejden... nemoj ništa onda previše prčkat po tom kompu, neg samo oživaj i malo više surfaj/čitaj o kompovima, naravno ako imaš interesa za kompove
     
  7. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista




    hhihi rejden ti lijepo sjedi i uzivaj nemas straha da ti nesto nece moc radt na tom kopjuteru hocu rec na toj masini :smt082
     
  8. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista


    sta vam znaci to @iskusni... ako se smije znat ja neznam o cemu se radi posto sam ja se neki dan registrovo a cesto sam vidjo taj izraz mozel mi ko rec o cemu se radi ako se smije znat :wink:
     
  9. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    eXperienced = iskusni
     
  10. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    aaaaaaaa tako znaciiiiii a ko mu je nadio taj nadimak i zasto :?:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    sam si ga je odredio, a sad jedino ostaje da ga opravda :D
     
  12. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    aaaa tako znaci :D dobar je on vidim po postovima zna puno :smt002
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija


    :roll:
     
  14. agent007

    agent007 Novi član

    Rejden ta na jednom topicu ti kazes kako si otis na http://www.amd.com otisao na Athlon 64 3200+ i naso sebi maticnu .

    A sad kazes kako ti je sve brat to uradio.:?:

    Nemoj se ljutiti
    :D :D :D
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    hehehe
    reko sam vam ja neko nas ovdje dobro chupa za nos
     
  16. Rejden

    Rejden Novi član

    ne to sam ja samo reko svoje misljene i reko sam da proba otic to sam vidio od brata kad sam uzimo PC on je to gedo i ja sam bio sa njim i ti admire007 otkaci me se sta cu ja tevi objasnjavat stalno mi ti saljes kritike
     
  17. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    hajd ba rejden nemoj se odma ljutit niej ti nita lose reko ozbiljno svi mi nekad trpimo kritike
     
  18. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    hajd ba rejden sta je tebi
     
  19. agent007

    agent007 Novi član

    Rejden i da se poznajemo nas problem
    A ti si rekao da si ti isao na tu stranicu a ne tvoj brat .
     
  20. agent007

    agent007 Novi član

    i sto dajese odgovore ako neznas .
    Reci moj brat zna a ne ja.