umrezavanje 2 pc-a switch

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kakadu, Feb 22, 2009.

  1. kakadu

    kakadu Novi član

    dali bih sa switch-em mogao imati internet.tj kada bih umrezio 2 PC-a ali mih mogao imati internet bez sharing-konekcije.(kod sharing-konekcije kada se ugasi glavni pc onda drugi PC nema internet )
    A ja ocu da imam internet nezavisno.
    dali bi ovo radilo i kako.(ako sam dobro sliku stavio)
     

    Attached Files:

  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako to podrazumjevas da je taj INTERNET zaprvo kabal od modema onda DA, pod uslovom da provider dopušta dvije pararelne PPPOE konekcije u isto vrijeme.
    Ako provider to ne dopusta, trebas kupiti router.
     
  3. kakadu

    kakadu Novi član

    :| :oops: ako ti neto znaci napisat cu kako instaliram novu konekciju u pitanju je blic.net WADSL.
    instalacija konekcije.
    creat a new coneection/next> /connect to the internet (to cekiram) next> /set up my connection manually next> /connect using ..................................that reqires a user name AND password (ono drugo) next>/ pa ukucam ime konekcije .............i to je to ....ako ti nesto znaci.
    A kako bi mogao viditi dali podrzava pppoe.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da bi provjerio da li podrzavaju dvije pararelne PPPOE konekcije u isto vrijeme, nazoves njhov support i pitas.
     
  5. kakadu

    kakadu Novi član

    Dobio sam nepodpun odgovor
    pppoe moze RADITI PARALELNO ALI TREBA RUTER????????
    KADA SAM GA PITO zasto ruter kaze da se switch pokazao los i da pucaju veze?????
    Sta sad.
    (ostaje varjanta da on nije "iskusan")jer on radi u servisnoj podrsci na liniji...
    Sta vi mislite.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Treba ruter.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    ali ti ne treba onda pppoe ona oba racunara, nego ti treba da ruter pravi pppoe konekcije.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Trebali su ti jednostavno reci : Ne podrzavamo dvije pararelne PPPOE konekcije, kupi router.
     
  9. kakadu

    kakadu Novi član

  10. kakadu

    kakadu Novi član

    Nista onda cu staviti kao prije sto je bilo sharing connection i zdravo.
    Hvala na pomoci.