Apple predstavio Safari 4 browser

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Feb 24, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovaj Safari-c pravo cudo od browsera :) ima nesto sto nisam vidio ni u jednog drugog koji sam koristio (firefox, opera, chrome, ie, avant browser...), a to je ovo:

    http://www.imagesforme.com/show.php/372872_safaric.jpg

    drugi su se rusili, zakucavali, ali da su papali ovoliko meme, to nisam vidio. sto se tice foldanja + browsing nisam imao problema. do sad mi najbolje radi opera. firefox se u zadnje vrijeme rusi stalno.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    A tu je i 50% zauzece CPU-a. Kazem ja Apple bloatware :lol:
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uspori mi folding skroz, ppd mi opao za 30% hahahaha. zakucalo bi se ono na 100%, da nema CPU clienta. :smt005
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Dobronamjerni Apple duh bi rekao da je to jos uvijek "beta" :]
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    a nemojte tako Apple pravi vrhunske softvere samo za vrhunske masine, ko je vama kriv sto imate samo bijedne dvije jezgre. :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nikada nije bila upitna količina jezgri, nego kućište u kojem sjede te iste jegre :D
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Usput, IE8 je dosao do RTM faze pa ce pretpostavljam biti vani za sedmicu-dvije.
     
  8. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Meni hotmail radi sa Safari 4 regularno, s tim da mi se desavalo i ranije (Safari 3) da nece da mi ponekad otvori Hotmail ako sam zadao da me zapamti (name pass itd, jer nisam jedini koji koristi isti komp pa se saltaju accounti), ali tada odem na google, ukucam Hotmail, i kad ga nadje kliknem na "cached" i tada mi uredno izbaci login panel za Hotmal i redovno sve prodje OK. Probajte to isto sa Safari 4 , moguce da "procepi"
    Licno hotmail otvaram samo kad moram, jaaaako rijetko, tako da mi ovo i ne smeta toliko.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma tebi se desava, da ne mozes uci na svoj accaunt na hotmail-u. ja mogu uci regularno, ali ne mogu otvoriti nijednu poruku. kliknem jednom na bilo koju poruku (novu ili staru) i to i bi. ne mozes vise nista uraditi. samo mogu zatvoriti taj tab.
     
  10. MisterYES

    MisterYES Novi član

    E to fkt ne bih znao...ista stvar se desila kod prijatelja nekidan ali sa Yahoo mailom i FFoxom na PC :roll: Rijesio je reinstalacijom.

    Add; TopPages za sada bar "ne konta" flash stranice, dobijete samo black preview :smt005
     
  11. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Malo tweakanja u terminalu i situacija je vec bolja :)

    DebugSafari4TabBarIsOnTop
    Tabove koji su "gore" vracaju se "dole" ispod URL boksa, kao u prethodnoj verziji Safari 3.
    defaults write com.apple.Safari DebugSafari4TabBarIsOnTop -bool NO

    DebugSafari4LoadProgressStyle
    Vracanje "plavog progressbaar-a" u URL adresi, kao u prethodnoj verziji Safari 3.
    (Kombinovati ovo sa "DebugSafari4IncludeToolbarRedesign" ako slucajno ne radi.
    defaults write com.apple.Safari DebugSafari4LoadProgressStyle -bool NO

    DebugSafari4IncludeToolbarRedesign
    Ako zelite ukinuti novi "toolbar design" i ponovo vratiti staro "refresh" dugme.
    defaults write com.apple.Safari DebugSafari4IncludeToolbarRedesign -bool NO

    DebugSafari4IncludeFlowViewInBookmarksView
    Ako zelite iskljuciti CoverFlow/preview pages u favoritima.
    defaults write com.apple.Safari DebugSafari4IncludeFlowViewInBookmarksView -bool NO

    DebugSafari4IncludeTopSites
    Ako zelite iskljuciti "Show Top Sites ili coverflow".
    defaults write com.apple.Safari DebugSafari4IncludeTopSites -bool NO

    PAZNJA!
    Sve gore navedene funkcije su aktivne, tek ako si Safari ponovo restartovao.

    Sve izmjene mozete vratiti u prvobitno stanje tako, sto mjenjate NO u YES,
    ili drugi nacin, tako sto kljucnu komandu brisete uz pomoc default delete komandom.
    PRIMJER: defaults delete com.apple.Safari DebugSafari4IncludeTopSites
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovaj safari bas ne stedi ram. malo sam ga testirao, sa kombinacijom stranica gdje mi se rusi Firefox. i sa ovim je ista stvar. npr. nema sanse otvoriti dernek i facebook u isto vrijeme, i jos neku lijevu stranicu. crashing je neizbjezan. hajd rekao bih da je do mog sistema (vista 32bit), ali i na poslu je ista stvar, gdje imam xp pro. takodjer, ili sam ja corav, ili zaista nema STOP dugmica u ovom browseru?????
     
  13. ming

    ming Veteran foruma


    :lol:

    To je do vise sile burazeru.


    Ti imas problema sa nekim dijelom windowsa koje browser povlaci po potrebi, zato ti rusi na svakom browseru.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moguce je, posto se i firefox rusi u istim situacijama (ko bi pomislio da su ova dva browsera slicna :) ). ali mi je cudno, da se to desava na dva potpuno razlicita compa (OS-a). i ne rusi se svaki browser ;) IE i Opera rade ok, ali mi se kod safari-a svidja sto ne moram adresu kucati do kraja :mrgreen: samo prva dva-tri slova i enter
     
  15. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Hm...
    [​IMG]
    ...malo je reci da otvara brzo...takodje ovo su samo 2 vidljiva tab-a od otvorenih 10 i kusur...mislim da je to tebi nesto specificno.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno je neki problem na relaciji Java/Flash pluginova.
    S druge strane, mislim da se ovdje moze izvuci veci problem, tipa Steve Jobs blokirao Dernek.ba.
     
  17. MisterYES

    MisterYES Novi član

    AXAXAXAXAXXA :)

    Btw, ni ovo nije losa solucija; http://pointum.com/safari-tweaks.html

    A sto se tice TopPages, (tj. resreshanja stranica i trosenja bandwidth-a zbog toga) banalno rijesenje je bilo tu;
    [​IMG]
    Sad je samo diskutabilno - cemu onda uopste top pages? :)
     
  18. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Evo ako nista, u finalu, tabovi ipak postavljeni dole.