Shareovanje konekcije - WRT54G2 + ADSL

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by einlanzer, Apr 11, 2009.

  1. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Dakle, nakon nekog duzeg vremena zezanja sa WiFI stickom koji se kači na USB odlučio sam nabaviti i pošten router. Dakle uzeo WRT54G2 spojio ga na modem, PC, sve out of box sredjeno konektovao se napravio lokalnu mrežu i pufff. U kući imam 3 aparata preko kojih bi se kačio na WiFi mrežu - Ipod Touch, NDS i PSP i šta god sam uradio i pokušavao uspijevao sam na aparatima samo otkriti AP i konekotvati se na njega ali ni na jednom nisam uspio doci do neta. Cini mi se da router ne shareuje glavnu konekciju uopšte. Settinzi su na DHCP na routeru, valjda to Bichnet podrzava, probao sam sa enkripcijom i bez, B/G i mixed mod, forwardovanje portova, update firmwarea na 1.0.03 itd, u biti sve što mi je palo napamet i sve završava na istom - Timed out na PSPu, nemogućnost konektovanja na Nintendov server na DS-u i Cannot open page na Ipodu. Ako ko ima kakav savjet neka kaže, hvala.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ugasi spi firewall
     
  3. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Gdje? Ovo je sve od firewall postavki sto imam i ne pomaze ni iskljucivanje svega:
    [​IMG]
     
  4. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Radi...
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ev kako sam ja svoj nastimao
    PPoE , ukucao sifru i username , ostalo sve po deafultu i fercera :)
     
  6. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Evo ne mogu ni PPPoE ovako :S Sigurno nesto radim pogresno. Odabrao PPPoE u načinu konekcije, upisao username i password, stisnuo connect i dobio ovo:

    [​IMG]
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Modem bi trebao biti u bridge modu...
     
  8. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    OK RADI :smt005
    Nakon sto sam restartovao PC PPPoE je proradio kroz router. Bez problema se konektovao tad. Hvala za sugestije.