Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ev ovdje imas slika Lenovo N500
    viewtopic.php?p=193279#p193279
    Po meni zadnji laptop koji bi kupio (osim ako izuzmemo eMachine), puno prije bi se protegao do 1350 KM za Lenovo SL500, a evo imas malo slika ovdje
    viewtopic.php?p=186875#p186875
    ali ipak poslusaj jos koje misljenje.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. bigman

    bigman Novi član

    hvala na savjetu -nemora biti lenovo-naveo sam ,samo kao primjer-sve druge marke dolaze u obzir- samo da je kvalitet slike na monitoru dobra (citao sam neki crystal ....vec kako se zove ) vidim da imas dosta iskustva oko ovoga i mislim da ce mi tvoji savjeti dobro doci-slobodno stavi 2-3 dobre opcije koje se krecu oko 1300 km (+,-)
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo ti od svi proizvodjaca po jedan po mom sudu (pa neka me popljuju zbog Acer i MSI, ali ja jos uvijek imam dobra iskustva) ali ovdje navijam za SL500, vjeruj mi N500 je jedan od najsiromasnijih laptopa trenutno kod nas na trzistu, djaba mu Lenovo naljepnica.

    MSI EX630X-014 AMDx2 2G 16" 4G/250GB FW NV9400(256)BT G2gDos ~ 1180 KM - 2 god garancija
    HP 6730s NN332ES DCoreT4200 2.0 GHz 15.4 3G/320G BT Dos +Tor ~ 1190 KM - 1 god garancija
    ACER AS5530G ARS0C.006 X2 2GH 15.4 2G/320 HD3470/256 Cam Lin ~ 1220 KM - 1 god garancija
    LENOVO SL500 NRJ6FCD C2Duo P5870 2G 15.4 1G/250G Cam BT CR ~ 1375 KM - 1 god garancija

    Toshibu za ove novece ne mozes uzeti da je odnos cijena/snaga zadovoljavajuci, barem ja nemam uvid u takve toshibe.
     
  4. bigman

    bigman Novi član

    mislim da cu od ova 4 jedan i konacno izabrati-jos mi samo reci u kojem shopu su ove cijene -hvala na extra savjetima :)))
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Genelec Tuzla, ali pogledaj jos malo okolo i uporedi cijene da ne bi bilo neposteno da te navlacim posto ja radim u Genelecu.
     
  6. bigman

    bigman Novi član

    tebi svaka cast- malo je onih koji imaju volje da ljudima pomognu i olaksaju-da li imate svoj shop u sarajevu -jos jednom hvala puno :)
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kratak uvid u:
    HP 6730s KU354EA

    Core2Duo T5670 (1.8 GHz)
    15.4" LCD WXGA
    Intel GMA
    2048 RAM
    160 GB HDD
    DVD+/-RW, Camera
    LAN, 802.11a/b/g, Bluetooth
    Vista Bus.
    1 god garancije

    Cijena: oko 1625 KM (+/- 3%) na dan 16.05.2009

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nemamo radnju u Sarajevu ali dostava ti je 10KM, ukoliko budes zainteresovan mozes kontaktirati na PM, da ne smaramo ostale na forumu oko toga.
    bigman, ak se odlucis za SL500 obavezno + jos 1 do 2 GB RAM znaci jos nekih 25-50 KM u zavisnosti od kolicine RAM memorije koju kupujes.
     
  9. rama

    rama Aktivista

    Kad bi znao koliko prašine skuplja ta fensi plastika... :lol:
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Upoznat sam sa tim problemom, i to jee uopste neizbjezna pojava na svim laptopima, sto radi zagrijavanja sto radi nekih drugih faktora, samo sto na tim sjajnim plastikama jos vise dodje do izrazaja.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Uz zadnje modele Toshiba pakuje nekakve fensi krpice za brisanje... lol
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma to i drugi rade.
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Kad' vec spominjes, interesuje me kolika je "realna" razlika izmedju tih AMD i Intel za lapase, znam da su za desktop trenutno intel nesto bolji, ali sada je pitanje da li je to i kod laptopa ista razlika performansi u "%" ili je jos veca!?
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    performanse su po meni najmanji problem... naravno slabije su nego intel braća, ali grijanje i razno-razne kompatibilnosti su puno veći problem.

    na kraju imaš za iste ili slične pare slabiji cpu koji se jače grije i povrh svega kupiš recimo dodatni ram i ovaj neće ni pisnut sa njim.

    mašala :D
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

  16. adnanba

    adnanba Guest

    Pozzdrav raja trebam vasu pomoc
    Ovako htio bi kupiti laptop burazeru da ga iznenadim (on studira neki informaticki fax u mostaru ima onaj obicni stoni racunar pa se vuce sa njim non stop mostar-tuzla.. )
    Ja sam dosao iz Afganistana ostajem ovde 15 dana na odmoru zaradio sam nekih para pa bi mu kupio neki lap od 1000-1100 km
    Vazno je da je laptop kvalitetan da ima dobru bateriju da nije glomazani i da mu bar traje dok ne zavrsi fax :D :)
    Neznam ni koja mu konfiguracija treba (vjerovatno ne jaka ne igra igre i to samo za fax za programiranje i sta vec rade na tom fax-u vjerovatno ste vi upućeniji u to ... )
    Pa dajte mi neke svoje prijedloge
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Lenovo N500, uzmi samo da je sa barem 2GB RAM-a.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    I HP 550 ti je dobra opcija do nekih 1100 KM.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    msi x340 - opis i okvirna cijena sutra, za sada samo malo slicica i dobri utisci sa moje strane. Ceka se blagoslov od syss-a :mrgreen: :mrgreen:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    mogli su sta jos naljepit na njega ...