GTA 4, problem ?

Discussion in 'Igre i konzole' started by farukA, Jun 9, 2009.

  1. farukA

    farukA Novi član

    E, ovako, kupio sam PC prije nekih 2 mjeseca, imao sam windows vistu instaliranu 32-bit, a imao sam 4 GB Rama tako da nije prepoznao cijeli zbog 32-bitnog windowsa (al nije to problem :D ). GTA 4 igra, cuo sam da je strasno neoptimizovana ali na windows visti radila mi je normalno iako nekad fps ode ispod 20 al nema to veze. Posto sam zelio da iskoristim cijeli RAM, odlucio sam da instaliram windows 64-bitni. Odlucio sam se za windows 7 64-bit. E, sad instaliram GTA 4 pokrenem, trenutno imam oko 50 fps ali cim krenem da igram FPS naglo pada cak i ispod 10. To nikako nerazumijem, e sad volio bi da vidim da li vi znate u cemu bi mogao biti problem ?? Sto se mene tice, mislim da je problem windows 7, ? sta vi mislite... jednostavno igra mi na windows 7 secka, znaci isto kao da imam premalo rama, a znam da je 4 GB dosta, ako nije i previse ? Druge igre rade normalno, Crysis, Ridick Chronicles etc...

    Moja Konfiguracija :

    Disk 320 GB
    Nvidia Geforce 9800GT OC 512MB
    Procesor Intel Core 2 Duo E7300 2,66 GHz, klokan je na 3,00 GHz
    G.SKILL DDR2 800 Dual Chanel = 4 GB RAM
    Windows 7 64-bit

    Hvala.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sve sto te je ikada zanimalo o gta4 mozes procitati na 24 stranice

    viewtopic.php?f=20&t=7636&hilit=gta4

    Igra je neoptimizovana za PC i koliko sam ja uspio zakljuciti iz procitanog preporuka procesora je core2quad za ovu igru. Ipak procitaj malo da ti ja sada ne pametujem tu je vec sve receno. Imas i jako dobar search na forumu pa ces vrlo lako pronaci trazene pojmove.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. selvin

    selvin Moderator

    Osim toga win7 ima jos dug put do stabilnog OS-a, tako da...
     
  4. farukA

    farukA Novi član

    ok.
    Zaboravio sam reci, kada sam kupio PC drug mi je primjetio da graficka stoji na PCI-E x8 ?? Zasto, racunar sam kupio u Genelecu, Maticna ploca je Penryn 1600SLI-110dB, dali da graficku premjestim na PCI-E x16, i da li to moze uticati na performanse ?