Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Izasao je Redsn0w za WIN, medjutim po iskustvu raje vidim da je dosta bugovit jos uvijek (posebno Cydia. Nekima zaledi na ROM stage-u i pokazuje im samo iTunes ikonicu, ne mogu cak ni downgrade (ni baseband-a ni firmware-a) odraditi koji postoji kao opcija u pawnage tool-u.
    Cak i oni koji su uspjesno upgrade-ovali, bilo na MAC-u ili PC-u, crashira im Cydia a ne moze se koristiti jos masa aplikacija jer nije kompatibilna sa ovim firmware-om.

    U svakom slucaju ocigledno je bolje sacekati jedan period da izbace eventualno stabilniju verziju. Ovaj 2.2.1 je do sada najstabilniji firmware koji sam koristio.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Uspjesno sam nadogradio iPhone 2G sa 3.0 firmware-om.
    Za sad sve ide...
    Redsn0w FTW.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Ok, znaci Redsnow je ala QuickPWN. Dobio si Cydiju nakon sto si ga otkljucao, zar ne. Ima li UltraSnowa za skinut ili tek treba da izadje?
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Upravo tako.
    ultrasn0w još nije izašao...pitanje je sati.
    Ima dostupan samo yellowsn0w.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Da malo podgrijemo temu;

    [​IMG]
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Apple iPhone

    Pedofilu :eek:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    pa vidis mu avatar :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Bitno je samo NE instalirati i "Icy" pored Cydije jer se upravo tu za sada desava konflikt. Imao sam isti problem na iPodu i cim sam ga ponovo Jailbreakovao, ali samo sa Cydijom, nema vise nikakvih problema. Za sada sve pet, a ima i mnogo nedokumentovanih poboljsanja.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Al' ih je krenulo..
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Apple iPhone

    stavi onu zagrizenu jabuku na g.... ice ko halva :lol:
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Misliš na naknadno instaliranje Icy-a preko Cydie.

    Jer u Jailbreak postupku nije mi Redsn0w nigdje ponudio da instaliram Icy, samo Cydiu i Unlock opciju.
     
  12. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Re: Apple iPhone

    Meni je sa Pwnageom 3.0 legao OK (sa Icy i sa Cydiom) i radi sve OK skroz.
    Nisam htio ici sa Redsn0w jer nisam znao hoce li me pitati koliko prostora da alociram za OS pa reko ako bude defaultno nedovoljnih 500 mega, moracu nanovo sa Pwnage svakako :)

    Mada je OS 3.0 "sakat" za 2G (ili ce biti obratno) u odnosu na 3G verziju a pogotovo u "S" varijanti, i ovaj ima super caka ispod haube, ponajvise me obradovao odlican slider za skip kroz video u iPod-u. Ima 3 nivoa brzine i mnogo je bolji od dosadasnjeg relativno grubog slidera. Isto vazi i za audio naravno.

    S druge strane sam primjetio da ma sta god da brisete, swipe delete - nema one finalne "are-you-shure" pop up potvrde. Moze biti nezgodno :shock: Ruzno se okliznete i BUM - ode vazan file u nepovrat :D
    Shake2Shuffle - bezz veze. Radi samo kad je iPod ON :smt005 Pa ode baterija zaboga :) Valjda kontali da se nebi sam od sebe u dzepu stresao sta li...
    Napokon "hide preview" za SMS - stara kompromitirajuca finta koju ne treba objasnjavati :smt003 Dobijete samo "od koga", a nema sadrzaja :lol:
    Novo instalirane aplikacije se vise ne pojavljuju na home desktopu. Ne znam zasto ali me ovo fkt pravo nerviralo. Hayd super.
    Bolje optimizira fotke kad radite sync. Ne mislim samo na veci zoom, nego landscape fotke - za landscape polozaj, ali ovaj put i portrait fotke optimizira za portrait view ;)

    Losa vijest vezana za temu je da je simpaticni alat DiskAid otisao u shareware :smt006

    Ima jos masa toga... Sve u svemu - korak naprijed.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Ubaceno u redsn0w 0.7.2.

    Ima jos sitnih izmjena. Cak oko 100 koje nisu dokumentovane. Moracu iskopati link sa tim sutra...

    Btw rsn0w uzima minimalnu kolicinu "diskovnog" prostora za svoj rad. Nesto vise ako se naknadno instalira "appsync".
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Napokon je Ultrasn0w dostupan preko Cydije :eek:

    EDIT: instalirao ga, fercera sve super :)
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. h2o

    h2o Aktivista

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Pored mnogo sranja na AppStoreu ovo je jedna od rijetkih igara koje valjaju. Preskupo jeste.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Odlicno zaista. :mrgreen: