Skener

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zombie, Jul 22, 2009.

  1. Zombie

    Zombie Aktivista

    Pozdrav,
    ako neko moze da mi preporuci koji skener da kupim. Ono sto me interesuje jeste da je sto brzi pri skeniranju i da kvalitentno skenira dokumente, slike i nisu bitne. Sta treba gledati pri kupovini skenera? I naravno da ga ima kupiti u Sarajevu.
    Hvala.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Koliko namjeravas potrositi? U nekoj generalnoj ponudi (roba na lageru), vecinom se nude neka rjesenja od 100-200KM, iako sad preovladavaju all-in-one opcije s printerom.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    CANON Lide 100, 2400x4800 - košta oko 120 Km. Posjedujem isti. Veoma kvalitetan skener. Iskrena preporuka. Meni je trebao radi skeniranja veoma sitnog sadržaja (znakova veličine fonta 3-4 ako se tako može porediti) i z potpunosti je zadovoljio svoju funkciju.

    Što se tiče ovih ''all in one'' što Enis predloži, mnogo su skuplji od gore navedene cijene a da valjaju. Znači možeš naći neko ''all in one'' rješenje između 100-150 km, ali neće skenirati kvalitetno kao gore navedeni model.
     
  4. Zombie

    Zombie Aktivista

    Sto se tice cijene, nije nesto pretjerano bitno, bitno je da radi kvalitetno, jer treba za firmu. A ove uredjeje all in one, ne bih, jer imamo vec kvalitetne printere. Zahvaljujem na odgovorima.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    kod mene isto u firmi su se lide modeli oke pokazali (entry).
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Canon Lide imam na poslu i HP scan jet 4400c (malo stariji). Oba scanera su ok ak uzmemo u obzir njihovu cijenu.