Modem za ADSL bihnet

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by kakaljin, Mar 11, 2005.

  1. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Ispkati li se kupovati ovaj ADSL modem DSL-300T ethernet (Anneks A) D-Link, A trenutno imam onaj lucentov sto sam dobio od bihneta. Hocu da im prestanem placati pretplatu za modem. Cijena ovoga je 83 KM.

    Moze i preporuka za neki modem.
     
  2. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Zna li iko odgovor. 39 pregleda a ni jedan odgovor :!:
     
  3. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    E ovako:
    za - cijena
    protiv - This is the most useless modem, it is completley incompatible with any router. It will not work on a network and will bring the entire system crashing to the ground. You will also increase the probable ability to profanate in a minute. or hours of debugging looking for nonexistant problems within your own network.

    Ako sebi nabaviš AVM Fritz DSL karticu internu ili eksternu sigurno nećeš pogriješiti. Pogledaj na:
    http://www.avm.de/de/index.php3?Produkt ... index.html
    pa vidi šta ti odgovara.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    si ti upoznat sa cijenama fritza? :D
     
  5. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Da upoznat sam sa cijenama fritza, ali nude i jeftinije alternative kao što je AVM Fritz! Card DSL SL USB kojeg možeš nabaviti za 110KM ako ne i manje.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    onda oke, jer znam da deru užasno... svojevremeno šefu je trebala pcmcia isdn kartica i sve su bile ranga negdje 100km (razni no-name, micronet itd.), samo je fritzova koštala oko 300km, pa sam ostao malo zatečen.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ima samo malo veze sa temom, no moje pitanje je:

    Šta se ugradi u računar i čime se povezuje kablovski internet?
     
  8. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Valjda kablom :)
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ...........................Kablovska konekcija se ostvaruje preko kablovskog modema(ko bi rekao) koji se na komp moze vezati(interne konekcije bash i nisu efikasne) LAN-om ili USB-bom(bar ovaj kod mene....jasno LAN je puno bolji).
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Koliki download bude?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    30 kila
     
  12. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Pa eto. Da je kakav modem da ti ide 1 GB u sekundi downloada, nema limita. Džaba ti i taj modem nema računa :| Blagodat
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Download brzina varira u zavisnosti od servera sa kojeg se downloadira......Bandwith Tester rezultat je 98.5KB/s(KBajta)
     
  14. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma dobro i to je dovoljno, za razliku od dial-up modema!