1. ming

    ming Veteran foruma

    Kakvi macintosh laptopi smetche precjenjeno overhyped proizvodi.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    a kad nema te nesretne toshibe kod vas... opet ponavljam - skupi za 7010 ako ikako možeš nećeš požalit ni dinara.
     
  3. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

  4. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Macintosh laptopi su više na neki način 'šminka'... Imaju Appleovi kao u Carrie iz Seks i Grada :D
    Imaš Fujitsu Siemens Amilo M 7400

    Intel Centrino 1,4 GHz
    256 DDR
    grafa shared do 64 mb
    itd..
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Zaboravio sam reći 2.300,- KM u Senso Mikro
     
  6. monK

    monK Komšija

    Mac je za fanatike, ne radi se o precijenjenosti, radi se u OKULTNOSTI...

    Imam prijateljicu koja ima G5 powerbook, ne bi ga dala za ijednog Centrina, iako su ovi po mnogim stvarima bolji i prakticniji...

    Kada je pitam zasto to, odgovor je vrlo jednostavan

    ZATO!
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Hahaha, lol... Nekome su dragi Mac laptopi! Nekakvi su ženski! :|
     
  8. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    moje licno misljenje je da su Dell i HP/Compaq laptopi precijenjeni , jer dati preko 1500eura za laptop sa intel extreme grafom je grijeh :D
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    meni je isto dell malo poskup, ali hp ima u redu omjere.

    sad da ja tebi dam ultimativan savjet... prođi par dućana i malo drndaj po lg-u, gerikomu i na kraju sjedni za hp 7010... stvarno nema druge (ako se nisi sa dosta lapova do sad susretao).

    nema postanja dok to ne napraviš :D
     
  10. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    prvi pogled na 7010 govori da je visoko kvalitetno izradjen , lijepo izgleda .. display 15,4" cini mi se isto extra - jedan od najkvalitetnijih koje sam vidio , svidjela mi se Toshiba Tecra S1 mada je i ona skupa :D

    Sutra idem malo da pogledam Toshibe , LG-ove i Hp-ove .. ako naletim na 7010 pitat cu da malo "prodrndam" mada cisto sumnjam da ce ih upaliti :x
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    s1 je slaba ako se ne varam... 7010 i ovaj moj su tu negdje, mislim da su boje malo realnije na mojem, ali pošto ih nisam imao priliku direktno usporediti ne bi htio sa sigurnošću to tvrdit.

    sretno u svakom slučaju!
     
  12. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    [​IMG]


    Evo ovog "Geri-koma" EGO Centrino :D licno mi ne izgleda lose , specifikacije takodje veoma dobre .. samo jos ostaje da se vidi taj famozni display

    Procesor
    Intel® CENTRINO® 1.5 Ghz

    Ekran
    15.1" TFT Active Matrix color display (rezolucija 1024x768)

    Grafika
    ATI Mobility Radeon 9700 64 MB DDR

    Tvrdi disk
    60 GB ATA-100

    Memorija
    512 MB DDR

    Zvuk
    16bit Soundsystem AC97 CODEC SB-Pro-compatible, ugrađen visokokvalitetni mikrofon i stereo zvučnici.

    Pogon
    DVD COMBO (DVD+R/+RW / CDRW / CD)

    Priključci
    TV-Out (S-VHS), 3 x USB 2.0, VGA port (vanjski monitor), IEEE 1394 FireWire, PCMCIA utor 1x Typ II, fax modem 56k v.90, Intel® PRO/Wireless Network Connection 802.11b, mrežna kartica 10/100 Mbit, Line-Out, Mic-In, Paralelni port, Card reader 4 in 1 (podržava: MMC, SD, MS, SM)

    Software
    Microsoft Windows XP Home edition, Power DVD, Instant CD/DVD, Pinnacle studio

    Dimenzije
    330 x 280 x 33 mm, 2,9 kg
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    sve je to lijepo, samo ti malo ga "osjeti"... nemaš druge osim da sjedneš za njega i raspitaj se odmah za garanciju.
     
  14. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    vec sam gledao , 2g garancija .. najveci je problem to " osjeti " jer ovdje se rijetko gdje moze laptop osjetiti , ne pale ih , isto kao da drva prodaju a ne teh robu :S al eto sta ces , ako sta uspijem isprobati na licu mjesta bit ce ok
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Uzmi taj ili hp 7010!!! Nećeš se pokajati i ako dadneš koju marku viška!
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    uglavnom kod garancije gledaj kolko toleriraju mrtvih pixela i da li ima mogućnosti "upgrade-a" garancije za neke pare.

    znam da toshibu možeš "razvuć" do 4 godine... jedno 100€ je po godini, a standard je isto 2 god.

    malo je kenja ak nemreš sjest za lap prije kupovine.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ma di ćeš to dvoje u isti koš trpat... ko da sad kažem uzmi celerona 2.8 ili mobilnog bartona - tu negdje su frekvencije.
     
  18. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    ne trpam ih nego govorim nek uzme što mu je jeftinije i šta mu je bolje za njeg
     
  19. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    ako je koja marka 700-800 km onda cu se pokajati :wink:

    Koliko kosta tacno taj 7010 i koje su mu specifikacije ?
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    dajte mu ljudi linkove.