Potreban Recovery program

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by bagi, Dec 22, 2008.

  1. bagi

    bagi Novi član

    Pozz svima,
    Prije 2 dana bekap HDD mi je stao na racunaru. Racunar ga vidi al samo daje opciju formata ako zelim da udjem u njega. Cak i kad pokrenem windowse odmah izbaci poruku da HDD nevalja i da bekapujem podatke :). Radi se o Maxtoru od 160GB sata. Ne bi to strasno bilo tako da mi na njemu nije bekap svega sto sam radi zadnje 3 godine. Uglavnom slike oko 30 GB (djeciji rodjendani, itd) i to mi je najbitnije, dva .PST fajla 1,5GB i dosta muzike. To je sto bih volio ako moze da se spasi. Ja sam normalno uradio taj Quick format da mogu pristupiti HDD-u i probao sa 2-3 recovery programa koji bas i ne rade svoj posao osim programa DiskInternals NTFS Recovery. Ja sam probao trial verziju, sam proces traje jako dugo oko 24 sata trazenja i nasao je 90% fajlova. Moje pitanje je (prije nego kupim licencu za navedeni) da li neko znao mozda bolji program za povrat izgubljenih fajlova, i da li ima problema sa povratom vecih fajlova kao sto su ovi .PST fajlovi?

    Unaprijed hvala svima na pomoci, i nadam se da nisam sta pogrijesio u pisanju, jer se radi o velikoj kolicini frustracije zbog neuradjenog bekapa na dvd ili sta slicno :-(
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. bagi

    bagi Novi član

    Hvala puno :)

    Javim utiske sta i kako je odradio.


    UPDATE!!!

    Probao sam sa ovim http://www.recuva.com/download, bez uspjeha :-(. Krene da trazi ali vec proslije 2% stane i kaze da je disk ostecen i nemoze da nastavi. Za sada najbolje se pokazao DiskInternals NTFS Recovery, uspio sam da vratim oko 40% slika, dva .PST fajla ( sto sam ugodno iznenadjem obzirom na velicinu tih fajlova). Sa njim imam samo jedan problem sto kada dodje na otprilike 60% prestane da radi (not responding), zasto neznam, jer sam citao kako radi kad naleti na bad clustere itd.

    Sada je na redu program koji je predlozio GW pa se javim sa utiscima :)

    I jos jedno hvala za pomoc.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Od nedavno koristim easeus data recovery wizard. Dobro se pokazao. Probaj i sa njim.
     
  5. bagi

    bagi Novi član


    Svaka cast GW :). Program je odradio bez prijekorno svoj posao, i topla preporuka ako kome bude trebao (nedaj boze, al nikada se nezna). Sve je uspjeo da nadje (slike, muzika, office doc, itd) u roku od 4-5 sati. Najbitnije da nije nigdje zastopao kao gore navedeni, sto znaci da se moze uredno koristiti komp dok on radi u pozadini. Jos jedna stvar, DiskInternals NTFS Recovery je malo temeljitiji od njega znaci ide dublje u HDD, nasao mi je i stvari koje su nekada davno sa njega izbrisane, al njegov scan traje u mom slucaju sa ostecenim diskom i jos ako ne smrzne :) preko 24 sata. Al opet kazem easeus data recovery wizard radi za cistu desetku.

    Jos jednom hvala puno, i ako bogda nekad u zivotu nadam se da cu ti se moci oduziti :)
     
  6. GW

    GW Moderator

    Jedan terabajtni hdd bi mi dobro došao...pa ako si raspoložen, bujrum. :mrgreen:
     
  7. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    a EASEUS taj jesi platio full verziju? Meni treba taj ja sam sa njim sve nasao ali ne mogu da vratim... jer je demo verzija... :(
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koji je sad aktuelan peogram ya recovery

    Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
     
  9. Benq

    Benq Komšija