brzina interneta

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Liv, Mar 9, 2005.

  1. Liv

    Liv Guest

    zanima me ako netko zna kolika je potrebna brzina veze interneta za neke "popularnije igre"? Ili ako znate gdje bih to mogla pogledati?
     
  2. monK

    monK Komšija

    obicno stoji u read me fileu
    online multiplayer sekcije
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Zar nisam ja napisao nesta slicno :smt017
     
  4. monK

    monK Komšija

    hehehehehe

    Area 51

    I've hijacked your post succesfully
    :mrgreen:
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    hehe :mrgreen:
     
  6. GV

    GV Komšija

    Dosta neozbiljnosti!

    kabal ili dsl, ostalo je pretpostavljam samo mučenje
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    mucenje + lova :wink:
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ...i ja bih uzeo kabal...ali gdje je tu WLAN (ili kako u LOL-u kazhu: "BIP")? :smt109
    ...i to treba uzet u obzir :smt036
     
  9. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    hmmm, jel mislis kablovski il preko kabla (lan)
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    CABLE naravno :wink:
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ovo je sada pitanje za stanovnike Visokog. Da li ko zna kolika će biti brzina onome kablovskom net-u što ga uvode? (CATV).
     
  12. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Znam ja... Čim je u Visokom odmah je po kilobajta u sekundi download, gdje će mi oni napraviti nešta šta valja, ne valja mi nijedan kanal na TV-u jedino oni poučni kanali poslije ponoći, ali i oni ostarili 8) Biće ja mislim pitao sam momka biće 256/128 kbit/s al' ne vjerujem ja tom momku laže garant! :roll:
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Potrebna brzina za igranje zavisi od vrste igre. Strategija i Pucacine ne mogu nikako isto brzinu zahtjevati. Kod pucacina je veca potreba za sinhronizacijom pozicija igraca isl.. samim time je mrezna aktivnost veca naspram strategija.

    Bez barem 128kbp/s ne pomisljati nista igrati.

    Samo ima jos jedna stvarka koju mnogi zaboravljaju... pored brzine koju nam provajderi nude (a koja se odnosi na download/upload naspram provajdera) bitna je brzina projvadera prema svijetu. Iako je BIHNET monopolski nastrojen treba priznati da ima jacu vezu ka svijetu od ostalih provajdera... samim time gejmeri bi trebali dobro obratiti paznju na sto se odlucuju.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Da se igrat i sa 64k :)
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    U mene se da igrati i na 56K :!: Al' najjači ping na ovom istom modemu prije 3 godine, kada sam razvaljivao UT-a na iq serverima, ping mi bio 130 8) A ostali se patili na 300 laga :D A Cossacks je uvijek brz mi bio i AoE
     
  16. Esh

    Esh HWB

    minimum za iole "ozbiljnije" igranje je isdn 64k (1 kanal), sa modemom se ne isplati igrati online zbog prevelikog pinga i laga koji povlaci.. masovnije multiplayer igre tipa battlefield zahtjevaju i brzu konekciju (dakle, tu spadaju cable, wless (bip), adsl etc.)
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Samo igranje igara se ne isplati u principu, to se može igrati samo za pere ili u slobodno vrijeme. Sve se više igre igraju u radno vrijeme. Džaba sve to, ja bi opet volio da budem pilot u BF1942, ili CorvetOps (tako nekako) u W:ET ili pješadinac sa tanđarom u CoD.