Sapphire Radeon 9500pro

Discussion in 'Računari i komponente' started by elvis, Mar 29, 2005.

  1. Blade

    Blade Novi član


    Dobro ti je covjek reko 180Km puna kapa





    ps:
    normalno da je bolja 9800SE
    :arrow:
     
  2. elvis

    elvis Novi član

    Neka kupi koju god hoce , ali ja mislim da je bolje kupiti karticu koja podrzava DX9 instrukcije, jos jednom ponavljam , na kartici se nalazi hladnjak kojeg necete naci u gradu i koji omogucava siguran overclock ( ko ga praktikuje ) ,pa zato razmislite kupite li 9600XT ako hocete da vas kartica dugo sluzi i da bi dobili jos koji FPS morate uzati novi hladnjak, sto je dodatni trosak npr. ZALMAN od 44 do 55 KM + 13KM za tihu 120 da puse preka ZALMANA. ( najbolja solucija za hladnu karticu ).

    Pa ko zeli da igra DX9 igre, mislim da je 9500 pro dobar izbor, Meni HL2 nekako lijepse izgleda na karticama koje podrzavaju DX9.
    Igrao sam ovu igru na Radeonu 7000 i GF 4 i mogu reci da je razlika velika. ( mislim na vizuelni dojam, naravno i broju FPS-a).

    P.S

    Vjerovo ti meni ili ne, 9500 pro je bolja kartica od 9800SE , pogotovo u DX9 igrama, ako ne vjerujes evo ponovo pogledaj ( pogledaj i poziciju 9600XT)8) .

    http://graphics.tomshardware.com/graphi ... ts-09.html

    P.S

    Sta mislis, da li bi bila malo bliza 9700 pro kad bi je malo Overclock-no?
     
  3. elvis

    elvis Novi član

    Po toj tvojoj racunici 9800 Pro kosta 350 KM, a u Plusu Sapphire 9800 pro kosta 467 KM, ako mi ne vjerujes pogledaj

    http://www.plus.ba/?kategorija=Komponente

    samo molim zainterosovane kupce, da ne obracaju paznju na lobiste jer se ipak radi o vasem novcu, kojeg ste tesko skupili, nema veze da li cete kupiti moju karticu ili ne , samo nemojte dozvoliti da vas neko prevesla sa izjavom da je neka tamo GF 4XXX
    odlicna kartica , vjerujte ako kupujete kupujta DX9 kartice bez obzira , sto tamo ima neka od 180 KM, jer ta kartice su generacijski zastarjele i prodaju se samo onima koji nisu dobro upoznati u komp. Hardwares. 8)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Vako nedavno sam zamijenio svoju 9700PRO za 9500PRO [uz doplatu naravno da ne ispadnem levat]. I mogu reci da je dosta primjetno bolja od bilo koje 9600 pa cak i XT kartice. Najbolji primjer mi je moj jaran - ima 9600XT i prilicno bolju kompletnu konfiguraciju, pa mu opet igre idu primjetno sporije nego meni. Realno kartica vrijedi 250KM, a ko to tamo u pricu ubacuje Ti4200 i 9600 nema veze s zdravim mozgom. Ukratko 9500PRO je 9700PRO sa sporijom memorijskom magistralom i smanjenim radnim taktovima. I nema potrebe onoliko ljudima objasnjavati filozofiju te kartice.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    quake 3 je jako cpu zavisan, a pošto je tu isti - zaključak se sam nameće + dobar je test za dx8.

    halo je dx9 - optimiziran ili ne, pokazuje različite performanse.

    3dmark najbolji pokazatelj - dosta si rekao. jel ti igraš 3dmark ili igre?

    p.s. link ti ne radi :wink:
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Ma link je aquamark:

    http://graphics.tomshardware.com/graphi ... ts-12.html

    3DMark pokazuje realan potencijal kartica, a neke igre poput Halo-a ne mogu u potpunosti iskoristiti taj potencijal zbog neoptimizovanosti, pa i ne uzimam u obzir rezultate u njemu. 3DMark ce pokazati kako ce kartica raditi u nekim optimizovanim igrama, recimo UT-u 2004 i sl. Ali, rekoh, razlika je ipak puno manja nego sto sam mislio :roll:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Halo je uzasno neoptimizirana igra probao trzala na 9800pro ide u nekih jedva 20 fps.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Meni ja na GeForce3 Ti200, 256RAM i Bartom 2500+ išla sasvim normalno, klasična rezolucija, i mislim da je bio mix medium/high. Uglavnom, išla je više od 20fps.
     
  9. Blade

    Blade Novi član

    al momak ako imas 9800SE 256Bitnu aktiviraj 8 pajpi pa onda vidi al i ne moras aktivirat opet je losija 9500pro
    sve u svemu ta ti kartica ne vrijedi 300KM pa sad ti pricaj sta hoces
    mozda 200-240Km je postena cijena cijena....
     
  10. Blade

    Blade Novi član

    ATI rADEON 9500pRO EVO OVO SAM KOPIRO NESTO MALO O 9500pRO (AL VEC TO UGLAVNOM ZNATE)

    The card has AGP x4/x8 interface, 128 MB DDR SDRAM located in 8 chips on both PCB sides. The memory chips are from Hynix.
    3.6ns access time, which corresponds to 275 (550) MHz, the memory works at 270 (540) MHz. The GPU runs at 275 MHz. The memory bus is 128 bit (hardware, but in the AA mode it supports buffer compression, that's why we can talk about a virtual 256 bit bus in AA).
     
  11. elvis

    elvis Novi član

    Sve je to lijepo napisano ,ali nisi naveo proizvodjeca te kartice, jer svaki proizvodjac razlicito vrsi implementaciju GPU i memorije .

    Moj GPU kuca na 277 MHz ( 2 pisljiva MHz nisu nista, ali nam govori da ne mozes uporedjivati neki tamo primjerak sa interneta sa mojom karticom , ako proizvodjac fabricki overclock-ira svoj proizvod ( koje su izvan predlozenih vrijednosti od ATI-ja ) to znaci da je proizvodjac u izradi kartice koristio provjerene kvalitetne ele.komponente : PBC, tranzistore, kondezatore itd.) memorija nije DDR SDRAM nego DDR GDRAM na 3.3 ns ( memorija iskljucivo namjenjena za graficke kartice ).

    Cijena ostaje ista, jer znam sta imam i kako me sluzi 8)

    P.S

    Sto se tice 9800SE, naravno mozes je pokusat modat i otkljucati, zakljucane pipe, ali treba imati srece pa kupiti model sa ispravnim pipama( ako nemas ekran ti je pun artefakta ), ne vjerujem da bi ti vecina Sarajevskih dilera dozvolio da iz magacina uzmes sve kartice i isprobas koja ima ispravne sve pipe ( Osim Plus-a) ali mislim da nema vise tih kartca od PowerColor-a koje su se u vecini slucajeva dale modati.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Zato uzmesh 6800le pa idemo :arrow:

    Usput kako je krenulo ti tu karticu necesh prodat ovdje uhvati se super oglasa i nadji levata :idea:
     
  13. elvis

    elvis Novi član

    Ja uopste i ne smatram da na ovom forumu ima levata, pa da im pokusavam prodati rog pod svijecu.

    Samo sam ponudio Radeonku na prodaju, pa ako je neko zainteresovan za kupovinu , neka opet procita sve postove, Doooobro razmisli i odluci da li vrijedi ili ne 300KM.
     
  14. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Kupiš malo bolju karticu od te 9500 Pro, npr. 5700 Ultra ako ganjaš neke rezultate, bar je bolja od te 9500 Pro....
     
  15. elvis

    elvis Novi član

    Dzahdo mozda je ta moja provala, bolja od tvoje.

    Molim te reci nam sto ti nisi dodao jos 300KM, i umjesto te svoje provale kupio 6600GT, i molim ta nemoj da solis pomet ljudima sta treba da urade, kad si ti u 64 bit. kofiguraciju ugurao 9550, sto se tice overclocka on nije za neznalice kao sto si ti, a da se ne razumijes u PC Hardwer, dokaz je tvoja konfiguracija. [​IMG]
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    da, stvarno ti je post prvoklasni...

    q:"jel da kupim sempron ili celeron?"
    a:"dodaj još 900$ i uzmi opteron"
     
  17. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Šta sam ja napisao loše i šta fali grafičkoj kartici 5700 Ultra??? Nije toliko ni skupa! :roll: :?
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    De ne provaljuj hljeba ti.
     
  19. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Neću hljeba mi. Evo sad sam pogledao te rezultate od 9500 PRO i mogu reći da nisu loši.
     
  20. Blade

    Blade Novi član

    ono kad si reko o tome da je bolja 9500pro od 9800SE

    tu si u neku ruku upravu ali zavisi s kojim modelom 9800SE poredis tu tvoju Radeon 9500Pro :smt017
    al evo bas sam sad malo pogledo tu 9500Pro i cijena se krece oko 130- 135-140 eura