ugradnja HDD na ps2 (fat)

Discussion in 'Igre i konzole' started by AMD64, Nov 11, 2008.

  1. AMD64

    AMD64 Novi član

    Pozz, nego kako da ugradim hdd u ps2 ako mi je laser u kvaru, kako premostiti da boot-a s hdd....

    ajde pomagajte....da se i ja malo poigram :D
     
  2. GW

    GW Moderator

    Nabavi HDD i network adapter pa ću ti ja pomoći.
     
  3. AMD64

    AMD64 Novi član

    Imam hdd, a evo gledam gdje nabavit i NA, inace znas li cijenu?

    p.s jel mi to isplativije nego kupiti novi laser?

    p.p.s a neznam imali ovaj moj onaj chip za citanje pirata, imali to veze, valjda nema posto ide preko hdd??
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Laser ti svakako treba jer moras ubaciti HDLoader disk prilikom svakog paljenja jer on pokrece igre sa HDD-a, a buduci da novije verzije (koja je obavezna) nema u originalnoj varijanti, treba ti modchip. Mozes napraviti i mem card exploit bez chipa, ali u svakom slucaju ti treba koliko-toliko ispravan laser (osim u slucaju da posjedujes DMS4 Pro chip). Znaci, prvo pravac oglasi ili ebay, zbavi net. adapter pa se onda opet javi. Cijena bi trebala biti oko $50.
     
  5. dakson

    dakson Novi član

    Gdje se u bih moze kupiti ps2 sa hdd-om, chipom, adapterom, mem karticom, i sta sve jos ide pojma nemam, tj da ne koristi cd-ove trebala bi mi 2 kom za igraonicu.
    Mozda nisam nasao bas najbolju temu ali mi to treba pravo
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ne možeš naći ni jedan, 2 zaboravi.
    Većina ovih tipova što se bave konzolama i ne zna šta je network adapter za PS2.
    Realno, ebay ili slično ti je jedina opcija.
     
  7. dakson

    dakson Novi član

    ma imam ja jednog momka u Bihacu sto to radi, ceka se 3 dana da to zavrsi a moj jaran drzi igraonicu i od njega uzima tako da znam da valjaju al mi puno dati 550-600KM za njih pa provjeravam da nema gdje jeftinije
     
  8. GW

    GW Moderator

    Kao što rekoh, to nisu baš paprike na pijaci. Ali možeš jeftinije proći ako sam sve odradiš. Ja sam uzeo PS2 sa lošim laserom za 200 KM, network adapter (ovo je bila sreća, jer sam ga kupio od kolege sa foruma) za 50 KM, 200 GB HDD za 50 KM, 40 KM za mem. karticu, znači total = 340 KM.
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Cuj 550-600KM za ps2 , pa da ima ne znam ti sta... Za te pare se trica uzme...