K: MB Socket 939 ili neku drugu plocu sa CPU

Discussion in 'Računari i komponente' started by Al_Galone, Nov 4, 2009.

  1. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Mora imati:
    PCI-E
    IDE kanale
    061 256 157
     
  2. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Re: K: MB Socket 939 sa PCI express

    bump

    moze i neka druga ploca i procesor u kompletu samo da ima PCI-E i IDE kanale na sebi
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Izvini sto svoje pitanje postavljam u ovom topicu ali usput da pitam...
    Jel ima igdje uzeti u prodavnici soc. 939 ploču jer kako vidim tesko je na oglasima nabaviti.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: K: MB Socket 939 sa PCI express

    Ako nadjes neku plocu sto nema IDE kanale ja imam konvertore sa IDE na SATA i obratno.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa koja to 939 ploca nema IDE? tad se sata tek kreno implementirati na ploce ccccc
     
  6. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Pa covjek je rekao, moze i neka druga ploca i procesor u kompletu samo da ima PCI-E i IDE kanale na sebi.

    nije precizirao da bude soc. 939
     
  7. avduka

    avduka Aktivista

    upravo tako!
    covjeku je riknula mb vjerovatno pa mu je jeftinije da kupi samo mb 939 nego i plocu i proc!
    i ja sam imao isti problem samo sam je napravio...neki kondenzatori otisli al je napravljeno....bio je topic kako je uradjeno na HB....malo smijesno ali radi.prodo sam to i coeka slusa sve super!
    mislim da ima na marketu ili piku dvije odgovarajuce ti ploce ako nisu prodate.
    sretno
     
  8. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    da tako je avduka
    ako vec ne nadjem plocu 939 onda cu uzeti i plocu i procesor pa koju god nemora biti 939 samo je bitno da ima IDE i PCI-E
    hvala na pomoci
     
  9. avduka

    avduka Aktivista

    znas li sta je crklo na mb....?
    ako znas pregledat kondenzatore da nisu iscurili...tj ispupcili?
    ako je to samo nadjes nekog elektricara da ti ih izmijeni..to je 5min posla...najbolje je sve kondenzatorre izmijeniti...odredjene vrste...npr. sve velike ili sve male itd.
    P.S.vjerovatno si kloko komp ili je neko prije tebe to radio....oni kondenzatori oko RAM-a i pcie slota najcesce odu.
     
  10. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    gledao sam svaki ali ni jedan se nije niti malo napuhao
     
  11. avduka

    avduka Aktivista

    ok,nemora znacit da su oni ali mozda ti to nisi znao pregledat...jer i ja sam gledo svoje i reko da su ok....a nisu bili.....onaj sjajni dio koji se nalazi u ravni sa plocom treba biti malo uvucen prema unutra ili kad gledas plocu odozgo(a kuciste si zavalio) treba biti uvucen malo prema dole....
    najlakse ti je bilo uslikat pa otvorit novu temu...ili brate mb pod ruku i do prvog elektricara...i samo reci da ti kaze imal koji pregoren ili ne.....