BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Emx

    Emx Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    OT ali Full paket 3 kod HSa je majka! FLAT! Bez fair use-a! :)
     
  2. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Je li normala gledas youtube,atdhe bez ikakvih problem, i ja planiram preci :D
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Sve zavisi kakav te server na yt zapadne.
    Meni sa 4Mbps nekad treba 5 minuta cekati za 2 minuta videa, i to bez HD.
     
  4. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    A opet najlakse od svega bilo nazvati 1422 i pitati, te dobiti tacnu informaciju. :lol:
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Platices onoliko dana kolko si imao u tom mjesecu. Ako odjavis danas, platices 2 marke :)
     
  6. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Jesi siguran za to jer sam sad trenutno na 15G paketu ? Ako se sad odjavim moze li se neciji drugi acc koristiti ? :D
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    2 marke bi bile u slucaju da si 5G. Nezz kolko je tacno 15G, al racunica je ovakva

    (broj koristenih dana/broj dana u mjesecu)*mjesecna pretplata

    Provjereno :)

    Ne bi trebao moc koristit drugi acc, jer ce ti ukinut ADSL signal sa linije, al mozes probat uvijek :)
     
  8. neko

    neko Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    meni je ovo otprilike ok...
    placam 30 KM za adsl + 30+ KM za kucni + 11,70 KM za kablovsku tv.
    a za nekih 65 KM ako sam dobro izracunao dobijem telefon bez limita, digitalnu tv i adsl bez limita.

    btw, dva jarana djele jedan adsl flat racun (jedan je podstanar kod ovog drugog). prvi je "lud" za filmovima, koncertima, live nastupima u HD formatu. uvijek mu stoji milion torrenata ukljucenih. drugi gleda tekme i xxx filmove "po vas cijeli Bogovi dan" i nikad nisu dobili opomenu od bihneta. znaci da je ta fer rata ipak fer.

    bilo kako bilo, budite pozdravljeni! :)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]


    Nisi dobro izracunao,65km je digi tv+adsl bez limita dok je paket koji ukljucuje i telefon bez limita oko 77km
     
  10. neko

    neko Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    da u pravu si...76-78 KM izadje, ali svejedno, nekad bude telefona i 35 KM :) nekad bude i vishe, a ovako sam barem slobodan da koristim koliko zelim a uz to i adsl 5G mi je stvarno malo. samo da ne bude kakvih prevara, kojim su inace skloni
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Al ne zaboravi da je telefon neogranicen samo prema fiksnim mrezama bhtelekoma,znaci nista mobiteli,nista RS,nista HT Mostar.To se sve posebno naplacuje.
     
  12. neko

    neko Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma pazi, uvijek ce oni imati caka da nam otmu pare, to je tako i ne mozes to promjeniti. tri sata pricam na fiksni za 2-3 KM, a pola sata mjesecno na mobitelu 10-ak KM uvijek ( s tim da me i tu kradu, jer na mobitel kad zovem, razgovor traje tek toliko da kazem "zovem te na kucni!", a on mi tamo racuna neke minute i minute...).
    uglavnom, kome odgovara nek uzme, kome ne odgovara, nek ne uzima :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kao prvo.. nije 65 vec 76.. nije uracunat PDV. Drugo, nemoj se zavaravat, pretplata telefona i kablovske te izadje 18-19KM. Kod njih ovo dvoje jeste 30KM.

    Drugo.. to sto ti piše minutaža za taj broj i ako kazes samo "de me nazovi". Jesil racunao koliko puta u mjesecu si na taj broj rekao de me nazovi i slicno ? Niko te ne zeza vec je to minutaža ukupna za mjesec a ne sam ojedan poziv prema tom broju. Zanci s tim "de me nazovi" nakupiš sekudi i eto ti par minuta. I ako sam govorio da je meni OK sto je free prema fiksnim unutar mreže, nemoj kontat da je to veliki plus jer vecinom kao sto i sam kazes, zoves na mobitel.

    Dobro razmisli koliko je ovo isplativo od telekoma ako tako plačašš - 30, 30, 12. To ti je 72KM a telekom izadje 77 plus duplo sporiji internet. Predpostavljam da imas 5G sa 2mbita.

    Ja sam odustao. 77KM za 4 puta sporiji internet, malo bolju ponudu kanala i skuplji telefon - ne ide. Ovako plačam oko 72KM a tako bi 77km + to ok oneta, četri pusta sporiji.
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Odo sutra da vidim za ovaj Moja TV Net, flat mi daleko vise odgovara, folda i skida, nema zezanja oko fz, saltanja fz/net...
    Kontam uzeti Moja TV Net, pa da na njemu budem do februara, a tada se presaltati na onaj od 77KM, valjda moze tako...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Zasto odma ne uzmes full ? Placat ces i dodatnih 10KM za opremu. Ako potpises na 24 mjeseca onda neces.
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ovaj "neograniceni fixni telefonski saobracaj" je tu SAMO da privuce raju... i ja kad sam tek procitao mislio sam da je extra. ali to je naravno samo za kucne/fixne. Ja ne pamtim kada sam prozvao nekoga na kucni, osim inostranstvo, a sa druge strane naravno mobitel...

    Ne znam tacno koliko se placa mjesecno, ali kablovski operateri daju puno bolju ponudu, po mom misljenju. MojaTV ima fol 2 HD kanala, al to su samo 2 ;)
    a o cijenama da ne pricamo :)
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Najvjerovatnije cu onda potpisat na full, strpit se do februara i nadati se najboljem. Ono kontao net paket, radi flata, ako bi potpisao sada pa da mi puste flat u jan, ali mjesec gore/dolje, sacekat cu i preci na full.
     
  18. Emx

    Emx Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Normalno, super pici nema fair usea skinuo sam XY gigabajta. :D I ping odlican. Cista desetka naspram ADSLa i flat paketa u sklopu moje TV.
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    podrzavam, iako sam na adsl-u :)
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Izgleda da "rodjaci" u telecom-u ne planiraju "osvjeziti" ove ADSL G pakete!? :evil: