1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Ma dobro ovo je oficijelna i ujedno najbolji skup modula na netu za joomlu koji se mogu pronaci na jednom mjestu, ali neka si stavio posto u zadnje vrijeme malo vise kolega sa foruma se igra sa joomlom.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Joomla (meni pitanje)

    pa da, zato sam i stavio :) bolje sprijeciti nego lijeciti... uskoro ce pitanja tipa: "zna li mozda neko komponentu za OVO?" :D eto baza, pa neka razabiru ko na buvljaku :smt003
     
  4. hijacker

    hijacker Novi član

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Preporucio bih vam da ne koristite e-commerce jer ima dosta bugova i exploita za njeg...
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    O cemu ti? Ovaj link kolinsa na e-commerce je link na kategoriju joomla ekstenzija itd. Znaci e-commerce je kateogrija kao i npr. sports, music, images, tools itd.
     
  6. hijacker

    hijacker Novi član

    Re: Joomla (meni pitanje)

    ocito se ne razumijes u ovo
    [censored] tu upisi e-commerce pa ces vidjeti sta ima bugova za tu php skriptu ako je to skripta jer ima i skripta a ako ne onda sam ja pogrijesio..
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Joomla (meni pitanje)

    ma ja nek si ti radoznalcima rekao gdje mogu naci exploite za joomlu. moderatori, brisite ovo pffff
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Eto ti se razumijes :D Kakav ti je to pola link - pola email? :D
    Druze ovo sto je stavio kolins ocito nisi ni otvorio, da jesi, vidio bi da sam upravu. Da li negdje na internetu postoji neka skripta zvana e-commerce moguce je. Moguce je i da postoji skripta zvana hijacker. Nisam ja govorio da li postoji ili ne, nego govorim za link koji je stavio kolins, a ti prokomenatrisao na pogresan nacin. Ocito si ti tu nesto pomijesao...
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Joomla (meni pitanje)

    ma starije verzije joomle imaju dosta bugova, i za njih postoji dosta exploita, tipa sql injektora itd itd... za novije verzije je dosta tesko naci neki hack. isto ti se odnosi i na module i komponente.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    e nek si im reko hijacker, skonto sam ja po tvom nicku odmah da si ti neki jbn igrac :wink:
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    A nije zar da joomla ima ogranicenje unopsa podataka u jedan artikl ?

    Na jodnoj rubrici ne mogu vise unositi. Kada kliknem save ili apply, pojavi se bijelia sranica a dole u traci za pracenje kolicine prometa, prije bijele stranice stoji 0. Znaci nista se ne obradi ili prenese.

    Pokusao sam i u FF (inace radim u operi). Jedino mogu snimit ako izvrisim neke manje promjene, recimo dodam slovo i slicno ili ako izbrisem nesto materijala pa dodam taj novi. Onda snimi.

    Palio-gasio operu, restartovao komp ali isto.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    I kao se ispravno unosi kod u joomlu u vezi google analytics.. zanci ona skripta ?

    Nasao sam da se unosi u template koj ise koristi. Pa u onom nizu kodova, stavlja se prije "</body>".

    Trenutno ne mogu odradit na skinu koji se koristi pa moram prvo promjenit skin, pa onda onet na zeljeni skin skriptu, pavratit. To cu nekad veceras ali.. jel to ispravno?

    Reko da pitam prije nego sto ubrljam skin.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Mislim da jest na to mjesto, samo trebas skontat u koji fajl, pretpostavljam da pise u objasnjenju. Ne mozes "ubrljat" :) Ubacis kod, ako radi super, ako ne radi izbrises i probas na drugo mjesto :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Pise u sam template. Zanci izlista mi html kod templatea, i prije ono body, unesem skriptu. Ne znam gdje drugo da postavim. Stavio sam u jedan artikl koji je na index stranici, ali nije nista postiglo.

    Hajd pokusam pa javim.
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    ej ne ide ovo na stranici ovako
    800px × 600px (scaled to 260px × 200px)
    pa otjerat ces svakoga ko dodje... ajde ba lagano PhotoShop i ustimaj to kako bog zapovjeda.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Stavis prije zavrsetka body-a. Znaci prije onog <\body> a ne <body>. Kako mislis stavio u jedan artikl? Pa template ti je isti za cijeli site. Mislio sam da treba stavit u footer ili nesto slicno. Ne znam da li je tu footer odvojen fajl od ostalih u template-u.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    apdejt, Ne znam sta hoces rec s velicinom. Ima manjih slika koje teže više. Ta je 100kb. Mislim, znam sta govoris.. al sad, ne da mi se toliko da pazim.

    selvin, Ne prikazuje mi html template-a nišsta. Prazan. Kod ostalih ima ali kod postoječeg koji koristim, nema nista.

    Ne znam dal da skriptu unosim.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Skoro sam imao raspravu sa jednim "jakim" portalom u Tuzli, isto na ovaj fazon slika sada cu ti pokazati jednu stvar na brzinu da me pokusas skontati.

    Na tvojoj stranici nakon 40 sec prestao sam gledati vrijeme ucitavanja. Glavni razlog sporog ucitavanja su neprilagodjene slike a ev ti par primjera.
    Na novosti ili nazovi kak hoces:

    Julia Roberts i Jennifer Aniston na Zlatnom globusu

    [​IMG]

    Znaci ti si postavvo sliku veliku 30 KB 460x216px na prostor koji je smanjen na 260x130px, a to za sobom povlaci par stvari

    1) srazmjerna slika tvoje velicine bi bila 260x122px

    [​IMG]

    2) kod tebe je 260x130px samim tim slika je neprirodna, izduzena i nije cista kako bi bila da su prave dimenzije. Znaci ti si postavio sliku od 30KB na sliku kojoj je potrebno 11KB, tj 19KB nepotrebnog downloada korisnicima, na vecim slikama jos su vece razlike, eh sada ti pomnozi broj slika koje imas sa velicinama.

    Da se ne bih sada ja pravio pametan i stavljao jednu po jednu, evo ti lista scaled slika koje sam uhvatio na brzinu

    460px × 216px (scaled to 260px × 130px)
    480px × 274px (scaled to 260px × 150px)
    800px × 600px (scaled to 260px × 200px) 100.15 KB (102554 bytes) WTF 260x200px=100KB
    450px × 326px (scaled to 260px × 190px) 64.1 KB (65634 bytes)
    345px × 468px (scaled to 260px × 350px)
    468px × 328px (scaled to 260px × 200px)
    300px × 443px (scaled to 260px × 390px)

    Vjeruj mi niti jedna slika na tvojoj stranici ne bih stvarno velicinom smjela prelaziti 20 KB dobro mozda pretjerujem 30KB. To se desava zato sto slike prenosis sa drugih portala, ak zelis da napravis to kak spada, PhotoShop u ruke, Save For Web opcija, napravi slike standardnih velicina za novosti i deri sve isto sa nekim Image Host serverom i dizi svoje slike a ne prenosi tudje inace od dobre ideje nemas nista.

    Banner od 555.57 KB ne sluzi nicemu, pa kompletna forma stranice ne bih danas smjela prelaziti 1-1,2 MB

    Molim te shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer 60% downloda sa tvoje stranice je nepotrebnu, tj. uprazno, a to odbija ljude jbt te stranica koj se ucitava u nedogled osim ak nije tako bas zamisljena iz specificnih razloga.
     
  19. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Mene vise sa portala tjera nepismenost. Rijeci tipa: "več", "rumunije", "odredđeno mintenzitetu" ili "največi". Ne znam samo kako ih uspijes napraviti kad kopiras 99% sadrzaja s drugih portala. Valjda su i izvori nepismeni.

    Takodjer tu ima i dezinformacija kao ova sa Hiddinkom. Umalo me infarkt nije strefio od srece, ali lik ne prelazi drugog sijecnja kako pises. Zapravo mozda ne predje nikako jer uopce nista nije dogovoreno. Covjek je u Keniji na odmoru.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    apdejt, Ti se pravo potrudi. KAda si toliko skrenuo paznju hajde pogledat cu da stavljam manje slike.

    Ja rucno radim resize slika u hodu. Nebih trebao kada bi svi gledali u operi ali u FF mi razvali stranicu.. pisao sam o tome.

    Znaci rucno unosim dimenzije, prvo kucam sirinu 260 pa duzinu i ...kako da znam tacnu duzinu ? Sve radim odokativno i radim u joomli. Drugo je to da radim recim ou irfanu, ukucam sirinu koju zelim, štrigiram "preserve aspect ratio" i slika bude razmjerna.

    Ali resize upload ne radim je ne vjerujem drugim hosting stranicama, primjera radi inace koristim http://www.imagesforme.com// ..medjutim bilo bi me sramota da se njihov server "srusi" i da mi stoji njihov logo na ndex stranici. Upload na svoj hosting ne koristim jer prvo, nema smisla, zatrpao b ga za dva dana, a drugo.. trenutno ne mogu nuista uploadovat.,. neki error nemam pojma pa dok se ne sredi. St ose tice banera znam.. iskeno mislim da nije puno 500kb ali dok ne smislim nesto drugo da stoji, on ostaje.. vuce se od samog pocetka.


    Ace_, Mozes vidit da je tekst isti kao i na ponudjenom linku tako da.. jedino "zanimljivosti" ja kucam pa tu sigurno bude gresakao..

    Inace nemam vremena da citam sve detaljno a pogotovo da provjeravam informacije.

    Hvala na kritikama.