Pomoc oko maticne

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GodLike, Oct 9, 2009.

  1. GodLike

    GodLike Novi član

    Pozz

    Trenutno sam veoma frustriran jer mi je propala kupovina Striker II Formula ploce a graficke kartice su mi vec dosle sada moram da nadjem dobru plocu socket 775, DDR2 i da podrzava SLI recimo do 400 KM

    bukvalno i u svakom smislu MOLIM ZA POMOC
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Asus P5Q Deluxe
     
  3. GodLike

    GodLike Novi član

    da samo sto nisi obratio paznju oko onoga SLI ovo je CrossFire

    u svakom slucaju hvala
     
  4. GW

    GW Moderator

    Nvidia chipset je čini mi se jedina opcija. E sad koja ploča... za te pare otprilike svaka valja.
     
  5. GodLike

    GodLike Novi član

  6. GW

    GW Moderator

    Praktično ista stvar. Jedina razlika koliko ja vidim je ovaj Extreme Tweaker.
     
  7. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Pozdrav svim clanovima, nisam zelio da otvaram novu temu reko da vas ovdje pitam(nadam se da nesmeta u ovoj temi), naime crkla mi je stara maticna asus P5B i mislio sam da uzmem neku slicnu njoj, naso sam ovu za oko 150 km novu MB GIGABYTE GA-P43-ES3G Intel P43 PCI-Express 16X GLAN Sck.775 ako moze neko misljenje o njoj , jeli bolja , losija od moje stare asus i naravno moze neke da predlozite u slicnome cjenovnom rangu , moze malo i skuplje. Hvala
     
  8. GW

    GW Moderator

    Radije idi na GA-P43-UD3L. Kvalitetnija je. Ja na njoj držim Q8300 na 7.5x400.
     
  9. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    E hvala na brzom odgovoru suzio sam sad evo izbor na tu koju si preporucio GIGABYTE GA-EP43-UD3L i jos ovu asus ASUS P5Q SE2 P45 Sck.775.
    Ako moze jos preporuka koju od ove 2, posto su te 2 usle u finalni izbor a ja stvarno neznam za koju da se odlucim, ako moze mala pomoci jos oko izbora izmedju ove 2, hvala.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Otprilike su iste. Na Asusu mi se ne sviđa položaj 24 pinskog konektora. Na Gigabyte nemam nikakvih zamjerki.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da ne otvaram novu temu...
    Uzeo sam 4GB DDR3 rama, a Radeonka 5770 i Core i5 su na putu u Sa. Zanima me sa kojom plocom da ih poguram.... Budzet max 250KM

    Hvala unaprijed
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gigabyte P55 UD3.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    To sam nesto i ja kontao. Ali rece mi danas Slavoljub ( od njega sam i uzeo RAM ) da su te ploce imale problema i da su znale da zamrznu, pri tome je mislio na GB ploce sa 1156 cipsetom. Zanima me ima li istine u tome i je li neko od forumasa imao iskustvo sa njima :)
    Tnx Stevie ;)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Iskustvo samo sa UD5 verzijom, nisam imao takvih problema, sto ne znaci da nije moguce da zaista postoje takvi problemi sa UD3 verzijom. Ipak, ovo pisem kako poslije ne bi doslo do generalizovanja tipa "ne rade Gigabyte P55 ploce".
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmm da ... to i inace bude tako. Ako jedna verzija ima neki problem, odma cijela serija ne valja. Raspitacu se jos ...

    EDIT:
    Evo odlican clanak o svim GigaByte plocama sa podrskom za Lynnfield procesore. Sadrzi i detaljan opis svih dzidza sto dodju na njima ;)
    http://firingsquad.com/hardware/gigabyt ... d_roundup/
     
  16. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Da ne otvaram novi topik, čisto kratko pitanje pošto nisam siguran.

    Imam ploču "GA-965P-DS3 (rev. 1.0)"

    Imam dvije pločice RAM-a od 1GB (Kingmax). Planiram dodati sada još po dvije pločice od 1GB, ali nekog drugog proizvođaća, npr. Apacer ili Kingston.

    Hoće li biti problema?
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Nece, s tim da bi ti bilo zgodno da budu iste brzine kao i prethodne plocice(npr. sve 800mhz ili sve 1066mhz, itd.).
     
  18. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Ništa, znači prodati stare module i uzeti dva komada od 2GB. :\
     
  19. Esh

    Esh HWB

    U sustini ne bi trebalo biti, no posto ti to niko ne moze garantovati, opcija je da prodas te dvije te kupis 2x2GB.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ili ako tamo gdje uzimas ram postoji mogucnost refundacije love u slucaju nekompatibilnosti.... tada mozes probati i mozda ti se i posreci :)