Problem sa paljenjem monitora

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by elvir_tz, Jan 13, 2010.

  1. elvir_tz

    elvir_tz Guest

    Neznam da li sam na pravom mjestu postavio temu ako ne molim admina da premjesti.
    Imam problem sa komp ne moze da se upali monitor.Kada pokusam da upalim komp sve pocne raditi samo se monitor ne pali(kada ga(monitor) i rucno upalim automatski se ugasi).Cuje se dva puta beep kada ga upalim i vise nista,samo nastavi raditi.Maticna je ASUS ali neznam koja.Monitor je uredu pokusao sam drugu centralnu da spojim na njega i radi.Graficka je uredu i nju sam mijenjao,stavio sam drugu graficku i opet ne radi a ova je uredu i nju sam probao na drugom komp.Sta bi moglo biti u pitanju?Unaprijed HVALA
     
  2. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Napojna jedinica. Sličan problem nedavno imao na svom PCu.
     
  3. Stryker

    Stryker Komšija

    I meni se nešto slično dešavalo, znači upalim kompjuter, čuje se kako vrti disk, kulere, a nigdje slike na ekranu. Kvar je bio na matičnoj ploči, negdje garant bio kratki spoj (svašta redao po centralnoj) :).
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moglo bi biti milion stvari. Kreni od memorije.
     
  5. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Star post 2 mjeseca Strykeru. :mrgreen:
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Maticna ploca...Isti problem sam imao, postoji i tema na forumu
     
  7. niskoo

    niskoo Novi član

    Imao sam i ja taj problem.Sve se uredno upali al monitor ne,cim bih resetovao al rucno komp pojavila bi se slika.
    Sta sam ja cackao ni sam neznam uglavnom sad pali bez problema.
    Mislim tj nisam siguran daje napojna u pitanju
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    I meni je tako bilo u pocetku, nakon hard restarta se palio monitor. U mom slucaju nije bila napojna jer sam nju mijenjao...
    Vremenom se sve cesce desavalo dok na kraju nije crkla maticna