Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Još bolje prođeš kada igraš na nekoj grafulji staroj 4 godine sve igre na solidnim postavkama, a ne letiš okolo za stvarima od 500KM.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Koliko ja znam funboy je nesto kao metrosexual :smt005 A fanboy je nesto drugo :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    O fermiju se i dalje jako malo zna, ovo o čemu se priča su samo nagađanja i šuplja priča.
    Off: Fakat dino, funboy. :roll: I opet te priče o fanboy-ovima. 99% članova ovog foruma su AMD fanboy-ovi, tako da bilo šta da kažeš protiv budeš svstan u one druge. :wink:
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    OK,fulio sam slovo,dvaput,mislim nije ni cudo jer mi to nije maternji jezik,ali bilo kako bilo,biti fanboy bilo kojeg branda je bezveze.Ono sto se trazi je performance per buck kao sto sam vec i rekao.
    Imao sam hrpu i athlona i pentiuma i geforce-a i radeona i imaci ih jos sve dok budu davali dobre performanse po pristupacnim cijenama.A sto se fermia tice zelim im sve najbolje,cim ovoliko dugo kuhaju mozda i skuhaju nesto dobro. :|
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...a proizvod treba za cca 4-5 sedmica na trziste. zar ti to nista ne govori?
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    mozda imaju problema :smt003
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Sta ima to veze, pet dana pred izlazak RV770 se saznalo da ce imati 800 stream procesora umjesto 480 a do tad se uveliko pljuvalo po ATI-ju, da propadaju itd...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Niko ne govori da Nvidia propada, jer ako nije propala nakon 5800 i 5900 kartica, nece ni sada sigurno. To sto nece imati konkurentan proizvod po cijeni i potrosnji je njihov problem.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nvidia to moze sebi da priusti :)
    A nece se ni znati nista dok se neko ne domogne karte ;) jer na ovaj nacin drze hype na nivou...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    kod mene hype pali :p Radije i FX5900 neg' smece nestabilno, zvano ATI :mrgreen:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ni Nvidia sjajna, pogotovo kada su stari naslovi u pitanju.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    True, ljetos sam bas pokusavao jednu nostalgija sesiju i nisam mogao pokrenuti HL, MOH, system shock itd. doduse fallout2 je radio
     
  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Mora se priznat da je Nvidia većinom imala bolje drajvere od ATI-ja.

    A što se tiče testova, kad vidim pravi REVIEW onda mogu donijet konačan sud o Fermiju.
    Meni se čini da je za ovako glomazan čip potreban 28 ili 22 Nm proizvodni proces, inače Pećnica.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma to je šuplja. Ne znam šta fali Atijevim driverima. Možda su nekad drek bili. Ja se ne sjećam da sam u zadnje tri godine ikada imao problem.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je isto ono sto se u narodu prica kako se athloni griju. "taj ces procesor uzeti :shock: hoces kuća da ti izgori"


    Nisam nikad imao problema ni sa ATI ni Nvidia driverima.Prosla su ta vremena,pogotovo od kad je AGP zamro :lol:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ko je spomenuo drivere i starije igre? :mrgreen: 3 ATI karte imao i na svakoj je stvarno sve letilo u zilion frameova...ali ravno 10 sekundi. onda BSOD. Ne bi se bas kladio da je SAMO do drivera. Jbga, meni ATI ocito nije sudjen..
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tebi nesto drugo u kompu nije radilo kako treba.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    jbga, ako mi u 3 kompa (3 razlicita napajanja, ploce, procesora i memorije) nije nesto drugo radilo onda ne znam... Ubodem GeSilu i sve ko sahat :)
     
  19. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Moj jaran imao problema u Windows 7 sa HD 4850. Izlazio mu plavi ekran.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moja baba ima problema sa vještačkim kukom.