BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uz duzno postovanje, ili neka se obrazuju za posao koji rade (a vjerujem da imaju dovoljne i potrebne uvjete za to) ili neka ciste. Tako ti je u razvijenim zemljama, ako neces raditi i ne znas raditi, dovidjenja prijatelju, ima boljih od tebe na cekanju u redu za posao. Surovo ali tako je, pogotovo sada kad je materijalna situacija mnogih jako teska, a posla i para sve manje
    Osim toga, ne iziskuje to puno znanja i vremena da se to znanje stekne ili obnovi. Ovako se bar nece sramotiti pred ljudima i plus sto ih ti isti ljudi mogu zvati i dati im jos koju marku da im nesto naprave, ako sta krene po zlu.
    Necemo dalje u offtopic da ne predje u politicko-socijalnu tematiku.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ti si jedan od mnogih koji ne zele da razumiju druge..... tu ima dosta ljudi od 40 i vise godina, i mislis da on to moze sad uciti? tako ti je mene jedna ekonomistica posla zajebavati jer sam ja napustio fax radi sociologije.... kaze pa to nastrebas i polozis zacas.... pa reko, sto ti onda imas papir i olovku i piskaras kad ti ja pokazujem kako ces poslati sliku uz mail. ja to nikad nisam zapisivao, sve sam odmah pamtio. ali ja sam nju razumio.... godinama streba i to joj je lako, i onda misli da je svima lako. mnogi ljudi imaju fobiju od racunara, pogotovo oni starije generacije... treba samo shvatiti te ljude, i skontati da nisu oni krivi sto im je neko s vrha uvalio taj posao, a nije zaposlio nekog obucenog i strucnog ;) neki od njih nisu ni imali kad to nauciti, preko noci im je receno da ce to od sad raditi. mozes ti nauciti word, excel, explorer za mjesec dana kursa, ali ne mozes naprednije stvari, kao sto je instaliranje mreznih kartica (pogotovo na starijim compovima, gdje imas i win98, i win me, itd itd), omogucavanje istih u biosu, topologiju mreza, subnetiranje....
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Ja sam u nekom od prethodnih postova rekao da ima i fer ljudi, ako ne znaju reci ce ti iskreno, ima i onih pravih inzinjera sto znaju radit... evo meni dvojica bila, covjek sto je imao zadatak da nosi stb i kablove, rece mi fino ja nista ne znam samo nosim i postavljam. Ok, uredu kad se tako postavi i normalno kaze.

    Ali drugi mi je tlak digao, on kao pokupio svu pamet, prica meni kako se on tim profesionalno bavi od ne znam ti kada... kud ces dalje kad rece ne moze na hdmi da ide, nesto ti ne valja... a ja sam mu dao dva hdmi kabla, i ps da vidi da sve radi, ali ne mozes se ti sa takvima ubjedivat... Jos mi rece uh, puno tebi portova zauzeto, nece moci... Ali bez obzira, ako se necim bavis, i zelis da napredujes u struci, pa treba se dobro potruditi, da se zna svoj posao radit kako treba, bez zabusavanja i da se bude u toku...
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    To zelim reci, zbog nestrucnosti platis 2x + nerviranje i ljutnja. Razumijem ja te ljude, ali doista se moraju bar malo potruditi, jer mogu naciniti stete drugim ljudima zbog svog neznanja, kako materijalno tako i psihicki. Inace i ovaj komsija sto mi je ugradio STB, a prije i ADSL, je inace inzinjer telekomunikacija.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    i kakve ovo veze ima sa nasom tv :smt003
    on nista ne mora znat on je inzinjer a ti si sta =???
     
  6. brziiiii

    brziiiii Novi član

    Mozda je glupo pitanje, ali da li bi mi iko mogao reci da li je moguce podijeliti signal na moja tvm posto imam 3 tv-a, i malo mi je preskupo da za svaki posebno placam dodatno. Postoji li ikakav nacin, ne mora biti funkcionalan samo da ima slika?Ustvari samo kao neka vrsta splitera Zahvaljujem
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozes ti podijelit, ali ces imati istu sliku na sva tri televizora, odnosno isti program, a s tim nista ne dobijas.
     
  8. Đole

    Đole Novi član

    imam sličan problem, imam također 3 tv-a, trenutno na jednom imam tu testnu mojutv, eh sad kad pređem na komercijalnu mojutv, jel ja mogu prebacit mojuTv na jedan drugi tv, a ne na ovaj sto je trenutno?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da istekaj kabal iz jednog televizora i ustekaj u drugi. :mrgreen:
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Iptv je i zamisljena da se koristi na jednom tv-u, koji je kao multimedija kuce... ili eventualno iznajmiti/kupiti drugi stb, ili sto gleda "glavni" gledaju i ostali. Sada placat dva stb-a, jos kod bitchneta, ko ce normalan, ne znam...
     
  11. Viamin

    Viamin Novi član

    Dali je ovo brzina flat-a na paketu "Moja TV Net" I ako neko ima istu uslugu dali može da izmjeri brzinu?

    Hvala unaprijed.

    [​IMG]
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Samo 20ms? Nije lose to i izgleda ne zakidaju brzinu ko na adslu
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    na bihnetu 10 na tcom 20 na njemackim 40 austrija 30 swedska 70 engleska 50-60
    ide fino nekih 115 120 kb's upload ide do 50kb's
     
  15. artemis

    artemis Komšija

    Jucer pricao sa poznanikom iz telecoma u vezi ovih paketa... evo kako je kod mene sto se tice brzine: 15g paket, brzina sa 4 na 2.5mbit, kada je tv upaljena, ugasim moju tv i vrati se na 4mbit brzina. Rece mi infrastruktura im je takva da je to najbrze sto moze, dakle do 2.5mbit i moja tv zajedno.

    I da, ni oni sami nista ne znaju , fino mi rece, TOTALNO SU NEUHODANI I neorganizovani,... evo meni ce sutra pustiti brzinu flata( iskljucit ce mi na jedan dan iptv, i smanjiti brzinu na 1mbit kao sto bi trebala biti u flat paketu... samo da vidim kako to ide, i bil se uopste isplatilo uzeti taj flat od 1mbit... nisam lud da potpisem ugovor na dvije god, a da prethodno ne isprobam... sutra je dan D sto se tice adsla u mom slucaju, ili ostaje ili leti van :mrgreen:
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    taj poznanik nema pojma

    na mojoj liniji moze ici 20 mbita

    da je ne znam kakva moze minimalno 10 mbita
    nemas sta bit lud kolko pise toliko ces imat vezu i kraj price
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije tacno, neke parice ne mogu da podnesu ni 4mbit-a...
     
  18. fole25

    fole25 Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Zaista nemam vremena procitati svih 66 stranica ,a neznam da li je u ovoj temi bilo govora o tome.Naime interesuje me da li ce Bhtelecom bar povecati postojece pakete ako nece nam dati flat sto bi za paprene cjene svakako trebali.Ja koristim 15G paket i za 52km mogli bi dati bar 30gb :D .Iima li ista od toga ili su to samo moja pusta nadanja :mrgreen:
     
  19. Đole

    Đole Novi član

    to brzina flat adsla sa ovom mojomTv?
     
  20. Đole

    Đole Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ipak su to tvoja pusta nadanja :smt005

    mojatv uključuje flat internet, 1mbit, koliko je to tebi isplativo, sam odluči.
    ako te zanima, ima tema o MojojTv, pa potraži.