Prijedlog za dedicate server(iznajmljivanje)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dino.king, Jan 19, 2010.

  1. dino.king

    dino.king Novi član

    poz svima.
    eto kao sto sam naslov kaze,treba mi par prijedloga za iznajmljvanje dedicate servera...
    za web hosting i game hosting...
    cijena da je 100-150 km..
     
  2. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    taj ces iznos morat izdvajat mjesecno za dedicated server, ne godisnje. i za tu cijenu sumnjam da ces naci kvalitetan u BiH
    ako imas mogucnost trazi dalje, njemacka npr. ja imam dobra iskustva sa serverima koju su u frankfurtu, oni najbolje povezani, koliko ja znam
     
  3. dino.king

    dino.king Novi član

    pa to sam i mislio mjesecno,nisam ni ja glup xD.
    ako imas par stranica,da vidim te hostinge,znaci bilo bi vise cs servera i web hostinga..
     
  4. Sp3x

    Sp3x Aktivista

  5. dino.king

    dino.king Novi član

    evo naso sam jedan u njemackoj za 50 €,tj. 100 km.konfiguracija je odlicna evo link..
    da li neko zna za ovu firmu ?
    http://www.webtropia.com/
    Professional Server i5-6 paket zelim uzet..

    EDIT: dobijem li na tom serveru instaliratn cPanel,game panel itd..
    i sta piratske servere ?
    ne kontam to ??
     
  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ne, na tom sto si izabrao sve moras sam instalirat, pogledaj pod detaljno, ako znas njemacki. ako nemas znanja oko konfiguracije servera ne bi se time bavio

    piratski - sve sto nije sa origi licencom od softwarea, mada sam vidjao i game servere u njemackoj gdje su bili crackovani, sad ne znam jesu li to bili privatni ili ovako na serverima od firmi
     
  7. dino.king

    dino.king Novi član

  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    programe sebi instaliras koji ti trebaju, tako to ide kod dediciranih servera. vidio sam sad da si se na drugim temama raspitivao za slicne/iste stvari. izvini, ali nekako mi se cini da nisi dovoljno upucen u servere da bi se time bavio

    guglaj malo i citaj o dediciranim serverima, pocni ovdje

    http://en.wikipedia.org/wiki/Dedicated_hosting_service

    edit:
    mozda bi ti bilo bolje da se negdje prijavis kao reseller za game i web hosting, puno ce ti lakse biti
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  10. hijacker

    hijacker Novi član

    Ti znaci hoces managed server da imas WHM/cPanel instaliran..
    Morat ces platit vise onda..
    Ima par dobrih,ja sam koristio jedan dobar "keyweb.de" dobar je ping ali moras sam kupiti i instalirati cPanel..
    Uglavnom trazi iz Njemačke ili Holandije..
    Pozz