BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Covjek inzinjer, radi u telecomu, fino mi rece, sada ne uzimaj nista od ove nove ponude, nista nisu organizovani...
    Moze 20mbit, ali u zgradi telecoma :lol:
    Evo konkretno sto se tice Ze, uglavnom su oko 6mbita, pa u nekim zgradama uopste ne moze iptv, jer su parice lose... da oni imaju barem 10mbita od tih 20, dali bi oni barem 2mbitni flat... a ne mogu, jer znaju da im je infrastruktura u k""""u.

    Meni iptv zagusi net, nema sanse da imam 4mbit brzinu i iptv, a u centru sam, ... tako da je meni alternativa odjaviti adsl, jer placati 54km za 15giga, a na kablovskom odnedavno 60giga za 49KM, pa sad skontaj. Najgori je kod bihneta ugovor, fino odjavim, uzmem kablovski(bez ikakvog ugovora o obaveznom pretplatnickom odnosu na odredeno vrijeme), kad nekad ponude brzi flat, uzmem :mrgreen:

    I da, vezano za motorolin stb, ima nekih problema kada ide preko hdmi-a, gubi se zvuk, navodno fw nesto ne valja...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jesi pitao da ti po drugoj parici puste moja tv a po postojecoj net?
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    ne znam kako je to kod vas tako lose kod mene mjerili 20mbita max nemam razloga da vam lazem....
    da to je brzina flat neta ...
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Ne treba se zaljećati... Može u test periodu da sve bude super, vi potpišete ugovor, međutim za 2-3 ili 12 mjeseci mnogo korisnika uvede NJIHOVU TV i onda nekome može štopati :D Ipak je ovo Bosna :D
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Haha, jesam se danas ismijao u telecomu... otisao da vidim sta i kako, kada trebam vratit stb i to... sreca pa je ona na salteru bila informirana, objasnim ja sve njoj, pitam... kad rece iskreno, ne znamo mi nista, danas se ide u Sa na dogovore, da vide sta i kako :lol: :lol:
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja svoj STB jos nisam vratio, trebam li ga nosit na šalter il ih zvat da mi dođu kući da ga pokupe.

    Malo mi ofirno one kutije raskopavat na šalteru da im pokažem da je sve unutra haha
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Nisam ni pitao za vracanje stba, ali vidis, mozda me zaskoce, da ne pomisle bomba u kutiji :lol: :smt005
    Evo sada trenutno surfam na brzini onog kao flata, igranje mozete zaboraviti, ping 90 u najboljem slucaju... a dl ide do 90kb/s nece vise, a ul 0.08... Haha, kakav komercijalni period, isto kao da potpises ugovor da testiras 2 godine, ali da placas :lol: :lol:

    Normalno na pitanje zasto nestaje zvuk preko hdmi-a, rekose da je to do eskperimentalne faze, a ne garantuju da ce u "komercijalnoj raditi, stimali nesto i pustali, resetovali, opet isto... sada jel do stb-a ili cega vec, tko zna, ali hajd ti njima kasnije dokazi da tebi nestaje zvuk...

    Mada po svemu sudeci, recimo, da hocu potpisati ugovor i uzeti samo onaj paket sa iptvom i telefonijom, a da zadrzim 15G i brzinu, nemre :mrgreen: Jer tada nisu u mogucnosti da ispostuju brzinu iz ugovora o 15G paketu, a ne daju da potpisem, da ih ne bi tuzio...
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa daju oni koliko hoces giga, samo plati :lol: :lol: I da povecaju na 30, u Ze na kablovskom ima 60giga i to za 49KM :mrgreen:
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Ja vratio na šalteru, a službenica nije kutiju ni otvorila, samo pita: 'jel sve unutra?'
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    evo me sa saltera :) jos uvijek se nista ne zna, nista se ne moze uzeti, nikakav paket, ugovor i tako to... za 10-tak dana se ukida eksperimentalna i treba se vratiti stb. Sada ja pitam, sto moram vracati i ponovo dolaziti po stb ako se hoce uzeti iptv, rekose ma ne znamo nista jos uvijek :lol: :lol: Uglavnom, rece mi da mogu u toku sljedece sedmice vartiti stb. Hahaha koji su oni, trebaju ovo produziti jos barem 4mjeseca, eh ja nam telecoma i sranja...
     
  11. GW

    GW Moderator

    Meni nije jasno šta su oni tu testirali ako nisu pitali svakog korisnika za iskustvo, je li imao problema i kakvih.
    Fail. :D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    izgleda da su samo pratili stanje mreze tokom testiranja i nista vise....
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. Đole

    Đole Novi član

    e bože gdje mi živimo, bolji net imaju u Ruandi.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Nevjerovatno koji "NE" osjecaj za merketing i prezentaciju usluge. Ovaj probni period se trebao produziti jos podobar period s obzirom koliko se slabo usluga trazi.
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    Ma to je osudjeno na propast s ovim izborom kanala. Kako ce navuci ljude ko sto je moj otac (i koji su vecina) da to koriste? Znaci dodjes kuci s posla i sta imas gledat, pro sieben, vogosca, alfa, bla bla.
    Paket se zove Moja TV, a ne Moj Fair Use Flat. Moraju nas dakle necim ubijedit da je njihov TV paket bolji od kablovske TV. Ko njima radi projekte i istrazivanje trzista? Ko su ti ljudi?
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Cuj ko, pa zna se polupismeni rodjaci koje su zaposlili da nemoraju trcati za ovcama u rodnom kraju.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    NEmoj zaboraviti izuzetno kompetentne i visoko obrazovane pjevacice koje zaposljavaju :smt003
     
  19. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Vecina ljudi u mom mjestu pakete vracaju nazad nisu zadovoljni sto se slazem stim kao sto rece prijatelj predhodno izbor kanala im je katastrofa a i ostalo da nenabrajam za tu tako visoku cjenu.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Plus sve to na jednom TV ... i slobodno na cjenu dodaj kablovsku predplatu za ostatak kuce / stana