Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Viamin

    Viamin Novi član

    Dali si ikada pravio narudzbu sa www.computeruniverse.net i ako jesi dali nam možeš reci kakvo iskustvo imaš ( koliko putuje do tebe od dana uplate, koliko kostaju troškovi dostave, dali placas porez i carinu ili šta vec)?

    Hvala unaprijed
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. Esh

    Esh HWB

    Vec pise, DHL (drum opcija preko BHP) ~30 eura, dostava 7-10 dana ili UPS (3-4 dana, 100-120 eura). Uredno placas sve dadzbine.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Jos jedna informacija za one koji kupuju preko Sendit.com. Pretpostavljam da ste primijetili da se pojavljuju i tzv. iPoints koje nakon odredjenog perioda mozete "zamijeniti" za neki poklon. Sasvim slucajno sam to probao nakon par godina koristenja Sendita te sam dobio izabranu igru nakon 10 dana. iPoints takodjer vrti i neke raznke spam ankete i slicno, no u tome nisam ucestvovao, vec iskljucivo preko Sendita sto se skupilo.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nakon sto mi je banovan account sa COD MW2, kupio sam igru preko sendit. kostala je nesto malo vise od 80KM s dostavom i naznakom da je gift.... koliko sam dobio info, dodje za par dana (5-6 dana). tu ne bi trebalo biti nikakve carine?
     
  5. dzeri

    dzeri Aktivista

    Ne bi trebalo, mozda samo 3.5KM radi carinskog pregleda.
    Za MW2, jesi li pao na konzoli, nekom "cheatu" ili od onog lika Steam igre po cvaju? Jesu li ti banovali komplet acc ili samo izbrisali MW2?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u pitanju je PC. prvo su mi obrisali igru s accounta, pa sam se obratio bronku (ispao je fer, i rekao je da ce poslati novi gift, sto je i uradio), nakon cega sam ponovo dobio gift, koji mi je eto trajao malo vise od dvije sedmice. nisam koristio nikakav cheat NIKAD, pa ni sada. sada kad se hocu logovati na svoj acc, pise: This Steam account has been disabled. Sinoc sam normalno igrao s ekipom iz klana, i nije bilo nikakvih problema niti bilo sta cudno, sem onih poteskoca oko upadanja svih clanova party-a u loby. sto je zanimljivo, par ljudi koji su zbavili igru na isti nacin, nemaju nikakvih problema. moncho je kupio prije mene na par dana, a jaran iz klana malo poslije mene, i kod njih sve ok. ko ce ih znati sto su mene uzeli na zub :shock: :roll:
     
  7. Zombie

    Zombie Aktivista

    Ja sam preko sendit narucio jedan muzicki cd, cisto radi probe kako to funkcionise, narudzba je bila 13. januara, mail su poslali 19. januara, da su poslali posiljku, medjutim jos uvijek nista.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kojom postom salju?

    Imas li tracking broj posiljke za provjeru na internetu?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja sam narucio mw2... jedan sat nakon narudzbe dobio sam mail, u kojem pise:

    ocekujem dostavu krajem ove sedmice. Order je bio 11.02, a posto nisam imao para na racunu, uplata je izvrsena sutradan. sa monchom sam pricao na ovu temu, i on kaze da je njemu Crysis dosao za 5 dana.... izgleda da najvise zavisi koliko ce se to zadrzati na nasoj carini.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel sendit salje royalmailom?
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Sa razlogom sam uredio prvu poruku ove teme sa linkovima koji vode na iskustvo sa online shopovima koji salju u BiH. U tom smislu, sve o posti kojom se salje, vremenskom periodu i sl. je navedeno ovdje.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ovako imam par pitanja u vezi online kupovine. konkretno uzeo bih pes2010 za ps3 sa sendita, tu piše da je 35 funti i free delivery. znači to mogu uzeti preko pay pala i plaćam tu cijenu+carinu od 3-4KM koliko sam shvatio? dostava je u roku od sedmice preko bh pošte je li tako?
    zatim htio bih uzeti cod2 original ali jeftinije mi je da uzmem samo serial. neko je spomenuo da postoje sajtovi koji prodavaju samo seriale, koji su to sajtovi, kako se plaća i je li to legalno?
     
  13. Zombie

    Zombie Aktivista

    Da, imam tr. broj, i kad provjerim preko bhp.ba, ne izbacuje nista. Nije problem, nije neka suma bila u pitanju, sacekat cu jos koji dan pa cu nazvat postu ili poslati mail na sendit.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je besplatna postarina samo za UK, provjeri!
    Sto se tice MW2, ne bih ti savjetovao da kupujes samo kljuc jer se obicno prodaju neke jeftinije ruske verzije ili pak verzije kupljene preko ukradenih kreditnih kartica. Krajnji rezultat je isti u oba slucaj - uklanjanje igre sa accounta, a mozda i ban.
     
  15. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    probaj ovdje
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mislio sam na call of duty 2 pošto mw2 za mene ne postoji :)
    baš sad koristim jedan original serial za cod2 koji mi je dao frend koji je uzeo davno preko neta iz hong konga/kine koji mu je poštom došao u koverti.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    forza, besplatna dostava na sendit.com se odnosi na evropsku uniju. za sve ostale zemlje je 3.22 funti....
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na www.bhp.ba ces vidjet tek kad udje u drzavu. Do tada, probaj royalmail.com tracking servis.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    hvala ti. 3,22 funte je zaista malo s obzirom odakle dolazi pošiljka.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zombie, kakav tracking broj si ti dobio? ja sam samo dobio order broj u mail-u (dio tog mail-a sam quotao ovdje).....