1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Daj source code i stylesheet templatea u attachmentu.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Najbolje daj link.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Odgovorih ja ali haman nekliknuh Submit. Kolega mi je sve sredio i sada je ok.

    Hvala na ponudama.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo malo slicno pitanje. KAda je uklonjen ovaj okvir, mislim da mi jos zauzima prostor a izgleda ovako:

    [​IMG]

    Koristim skoro isti template kao i prije, samo sto je ovaj imao ove okvirove sa crticama na modulima. Template koji je prije bio bez okvira, izgledao je ovako:

    [​IMG]

    Znaci imam vise prostora. Sad, uradio bi mi to kolega ali se nije susretao sa joomlom i ne znam sta tacno da mu kazem da mi edituje. Da stvar bude komplikovanija, ovo nije prirodan prikakaz na temnplateima.

    Ovo dobijem tako sto na index stranici postavim da mi se prikazuju 3 artikla. I onda se sam raspored odredi tak osto jedan ide na vrh, a druga dva ovako.. jedan pored drugog. Pa sada.. kako je uopste odredjen prostor za ovakav raspored, odnosno, da li uticu moduli na širinu i sta treba podesiti ?
     
  5. (:-D

    (:-D Aktivista

    Heljp me :shock: :shock:

    Imam problem stavljam normalno vijesti i bude sve ok i odjednom kad dodje do neke granice ( koju ja ne znam provaliti ) stavim jos jednu vijest moduli sa desne strane pobjegnu u dno stranice u cemu je fol :S :?

    [​IMG]
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji modul padne, slike ili dešavanja ?
     
  7. (:-D

    (:-D Aktivista

    I slike i desavanja i partneri i ankete Svi stoje jedno ispod drugog
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li taj artikl ..ili moodul, gdje stavljas podatke, da li on predje na drugi stranu, odnosno, nastavlja se denso, pa ih pogura ili desna strana ostane prazna gdje se sada nalaze moduli ?

    Ako moze link stranice da vidim kako izgleda.
     
  9. (:-D

    (:-D Aktivista

    http://www.sarajevo-on.com

    To je sad ok, ali cim ubacim jednu vijest znaci to sa strane pobjegne u dno stranice i prva i druga vijest se posvadjaju :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. sada je ok. Inace ne pada mi nista konkretno na pamet sta bi moglo da bude. Uzimajuci u obzir da artikl ne treba da ima veze ni sa modulom ni sa drugim artiklom, malo mi je cudno to sto ti se desava.

    Kao sto rekoh, da li prazan prosto ostane pored ? Inace ne moras stavljat vijest da vidimo kako izgleda jer ti je stranica aktivna. vec postavi vijest da ti ti poremeti pa onda stavi print s. A poslije je izbrisi dok ne nadjes rjesenje.

    Za sada, moj savjet, ak one mozes stavljati nove vijesti, briši stare da se uspostavi "balans" posto moze biti bug u template-u.
     
  11. (:-D

    (:-D Aktivista

    [​IMG]
    Evo sta se desi :(
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajde izbriši zadnu vijest, odnosno, najstariju. Pa vidi hocel se vratiti.
     
  13. (:-D

    (:-D Aktivista

    Probao sam nece ista stvar :S
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada ti spusti module, pojavi se više linkova ispod u rbrici "Više članaka...". jedin ote promjene vidim. Ne znam sta bi moglo da bude.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma to je do template-a izgleda.
     
  16. (:-D

    (:-D Aktivista

    Ima neka caka koja je :S jer sad sam primjetio kad prebacim na drugu stranu vijesti normala bude :S znaci samo na pocetnoj pravi problem tj spusti se dole
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Na svakoj stranici imas 4 vijesi. Mislim kada dodas da se pojavi 5 ..onda bude prob.
     
  18. (:-D

    (:-D Aktivista

    Pokusao sam da ubacim 5 novih zaredom vijesti kontao sam da ce slozit ali ne pomaze... :S :evil: :evil: :evil: :evil:
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li su tebi sve ove novosti u jednom artiklu, a opširnije je u novom artiklu ? A dijelis artikl u stranice sa pagebreak ?
     
  20. (:-D

    (:-D Aktivista

    Hmm kad god pravim vijest idem na novi articl i dodajem u istu podrubriku ( zanimljivost) A stavljam read more i on prepolovi u gornji dio koliko hocu i prebaci u donji dio ostatak u istom artiklu