Samsung SGH-G 810 puknut display i staklo

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by wacko, Mar 19, 2010.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Prije par dana mi je ispao telefon i prednje staklo telefona je puklo. Display nije ostecen, nego je samo vanjsko staklo od oklopa napuklo po sredini. Postoji li mogucnost zamjene samog stakla ili je potrebno mijenjati oklop komplet?

    Drugo pitanje je gdje se moze taj oklop ili stalko uzeti na podrucju Tuzle uzeti, i koliko uopste kosta.... A ako nema u Tuzli zna li iko gdje ima da se naruci posto me ovo uzasno zivcir.


    *Pukao i display
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    Jedino da probas sam. To nije staklo nego plastika, a mozda bi i moglo s dupljak maskom. Dakle odes na buvljak, uzmes za 5 KM i zamijenis originalnu puknutu plastiku s dupljak plastikom. Ta se plastika u mom slucaju mogla skinuti s K700 i N73, ali mislim da je sam proces otvaranja (rastelovanja) kod slide telefona prilicno skakljiv. P.S. otidji u servis EM-ELLY i pitaj lika sto prima telefone moze li se to izvesti, nece ti nista naplatiti, pa odluci sta ces.
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    Ma i mislio sam plastika, neznam odakle mi staklo :=). Mislis da ima na buvljaku za maske za ove mobitele.... Hmm morat cu pogledati.

    http://img688.imageshack.us/img688/5898/urlc.jpg - Znaci palstikaod ovog telefona bi se mogla i odvojeno skinut bez potrebe mienjeanja komplet oklopa ???
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    Isto htjedoh raci. Nadjes neki kineski okvir, skines plastiku i zalijepis na originalni. Pazi na supljine posto je meni muka od prasine koja se zavuce kada se postavi okvir ili pogresno, ili bez dihtung spužve ili ko zna cega.

    Preporuka da nadjes neki review rastavljanja/sastavljanja doticnog modela.
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    E vraga puko mu je i display skroz, crn ekran nista se ne vidi. Bas sam ono srece.... Koliko to kosta da se zamjeni....
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    50-100 KM
     
  7. wacko

    wacko Aktivista

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    Otiso sam danas u Em-Ely, kazu postoji kao neka kopija display koji kosta 70 km i original 120 km, al ida se neka razlika prosjecnom korisniku ne primjeti. Eh po vama da li je dure to od 70 KM (da ne bacam dodatnih 50) ili pak da trazim enko drugo rjesenje
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Samsung SGH-G 810 puknuto staklo

    Uzmi za 70, na telefon se ne isplati previse ulagati, pa da cijena dostigne polovinu ili trecinu vrijednosti.
     
  9. wacko

    wacko Aktivista

    Ma tako sam i mislio. Nego kontam da li je ovo nekvalitetno mislim mozda ima manje boja ili nesto slicno, mada sumnjam. Posto se ne razumijem previse u to lakse pitat nego pogrijesiti :)
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zamijenio sam vise puta ekrane kod Ellyja. 2x N73, 1x N93, i 1x 6280 (koji je jos tu i radi odlicno). Svi su bili ti "kineski". Razlika se jedva primjeti. Mozda bi jedino bilo pametno uzeti original da je touch screen u pitanju, ali ovako za ekrane koji nisu na dodir, nije toliko bitno.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    S obzirom da su svi proizvodi u BiH C klase uvijek idi na onu jeftiniju, isplativiju varijantu.
     
  12. wacko

    wacko Aktivista

    Jeli mi se isplati naruciti preko Ebay, display za 33 $ , ili platiti ovdje 70. I ako se isplati koliko dana treba da stigne i kako ide procedura ako nije kome tesko reci, objasniti...
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije velika razlika da ga čekaš ne znam ni ja koliko već i da strepiš hoće li doć ili ne.
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Zavisi iz koje zemlje ti salje. Meni je znalo iz Hong Konga doci za 5 radnih dana, a iz Velike Britanije za 2 radna dana. Naravno pod uslovom da istog trena kada ti porucis frajer to i posalje, ima takvih selera dosta koji paze na rating.

    Isplati se jedino ako ti je postarina "zero".
     
  15. wacko

    wacko Aktivista

    Ma free je shiping i dolazi iz Hong Konga, samo neznam koliko bi me "zaklali" na carini.... Neznam kako Haker kaze jest ovo 20 tak maraka skuplje al je mozda i sigurnije....
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

  17. wacko

    wacko Aktivista

    hmm ne izgleda lose taj shield... fina stvarcica..

    Ja sam danas ostavio telefon u em ely rekli bice gotovo posliejpodne ili sutra... sto je sigurno sigurno
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma shield je odličan, neku noć mi ispade mobitel na stepenice i naravno ostanu tri velike parnice na poklopcu. Tako da ću stavit samo na poklopac ne mislim na display stavljat ovo čudo.
     
  19. wacko

    wacko Aktivista

    Jel iko zna gdje bi se u Tuzli mogao jos naci oklop za ovaj telefon. U Em-Ely nemaju, nema ni na pijaci. Gledo sam i na ebay-u međutim nista. Ima li igdje jos u Tz ili na netu negdje....