1. sifetselimbasic

    sifetselimbasic Novi član

    e ovako imam plocu asrock k8nf4g-sata2 socket 754 64bit Sempron kad stavim procesor u nju i ram nece da se upali na netu sam nasao da ram u nju ide 333,400 mhz a na kutiji od nje pise 400mhz a ram koji ja stavljam je 333 do cega moze bit jer maticna ploca je nova
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pod pretpostavkom da si sve pravilo spojio, mozes resetovati CMOS preko jumpera ili vadjenjem baterije pa probati opet, probati memoriju u drugim DIMM utorima, probati sa jednim modulom ili posuditi memoriju od nekog druga pa da probas i s tim. Takodjer, posto ova ploca ima IGP, probaj i kombinaciju paljenja sa i bez graficke kartice.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probaj bootat sa athlonom ako imas moze bit da je stariji bios
     
  4. sifetselimbasic

    sifetselimbasic Novi član

    pokusacu a imali kakve veze napojna ova moja napojna nema atx sa 4 pina samo spajam onu sa 20 pinova i mugulu u ovu plocu postavit procesor AMD MOBILE SEMPROM
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    U vecini slucajeva nema veze sto je samo prikljucen 20 pinski konektor a na taj desktop računar ne može procesor od laptopa.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze, mobilni s754 procesori su kompatibilni sa desktop plocama, jedino sto nemaju IHS.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To neznadoh, hvala na informaciji stivi.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De malo pojasni ovo,na plocu obicno idu 20/24 pinski konektor i jos jedan 4 pinski.Ako ti fale 4 pina na ovom 24 pinskom to uglavnom nije problem ali ako ti fali taj posebni kabal sa 4 pina e to je vec problem.
     
  9. sifetselimbasic

    sifetselimbasic Novi član

    ova ploca ima posebno 20 pinski i 4 pinski konektor znaci odvojeni su a moja napojna ima samo izlaz sa 20 pinskim konektorom, to i mene zbunjuje dali moze radit na ovoj mojoj napojnoj ili moram uzet drugu napojnu
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stvar je jasna,treba ti napojna ili ako se razumijes u elektriku nadji samo 4 pinski kabal od kakve crknute i zaletuj se na 12V rail.Crne na crne zute na zute i eto rijesenja.
     
  11. sifetselimbasic

    sifetselimbasic Novi član

    sve u svemu znaci problem sto ploca nece da upali je u 4 pinskom konektoru
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako utor izgleda kao ovaj
    [​IMG]

    Onda ne moze upaliti bez toga.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ne mora da znaci :)
     
  14. sifetselimbasic

    sifetselimbasic Novi član

    utor je indentican sa tim ali ja mislim da to nije kod svih ploca ja sam imao ms 6534 maticnu ona je radila bez problema bez tog konektora,ali da ne duzimo dolazi napojna pa cemo da vidimo hoceli ova skula da upali.Hvala vam na pomoci svima cujemo se posle experimenta
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, evo npr. Asus je nekad na plocama imao 4-pin molex konektor, za one koji nemaju ATX12V konektor za CPU. :D
     
  16. dzeri

    dzeri Aktivista

    Ne kontam cemu filozofija kad covjek jos nista od navedenog nije probao?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Mozda da isproba?!
     
  18. sifetselimbasic

    sifetselimbasic Novi član

    e ljudi evo nabavio sam nappojnu jedinicu ali opet isti problem savjet na ploci pise DDR400 a ja sam stavljao ddr333 jer sam naso na netu da ova ploca podrzi i ddr 333sat da radim ovog rama mozeli bit sad do rama
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ploca podrzava DDR400, podrzava i DDR333. Ne moze ti taj ram raditi na 400Mhz samo zato sto je ta brzina navedena na ploci.