Dual Chanel Memory

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Kameric, Jun 12, 2005.

  1. Kameric

    Kameric Novi član

    Ovako ovo je moja konfiguracija:
    P4 3.0 HT
    2x256 mb Twinoms(DUAl chanel)
    Asus P4p800SE(Intel 865PE chipset)

    Eh sad posto imam 512 mb rama a radim sa mnogo aplikacija konstanto imas osjecaj da mi masina cesto steka i cacka po disku.Pa kontam imam jedan modul od 256 mb rama isti kao gore twinmos (pc3200) kad ga stavim na ovu plocu sve ce ovo onda da radi u single chanel modu.Eh tad gubim privilegije dualchanel moda i da li je pametno ubacit sad ovo jos 256 mb.Imao bih 768 ali u single chanelu.Ovo pitam posto ovaj modul koji sam dobio nisam jos platio mogu ga bukvalno vratit.Ak cu dobit na performancama da ga uzmem ako ne onda da ga ne uzimam dok ne skupim za dvije plocice.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje ti ubaci jos 256MB pa da imas finih 768MB u single channelu, nego da ti tih 512MB radi u dual ch. Razlike su ionako male, pogotovo u igrama.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    slazem se sa maidenom, ali tesko da ti steka zbog nedostatka rama
    512 moze biti malo kod kodiranja videa ili rendanja velikih 3d modela pa da osjetis stekanje
    mozda, neznam
     
  4. GV

    GV Komšija

    Ne znam kako do sada nisi probao kad ga već imaš, probaj pa ocjeni kako ide!
     
  5. Kameric

    Kameric Novi član

    Radi dobro i nema sad toliko stekanja.Znaci bolje ipak sa 768mb u single chanel nego sa 512mb u dual chanel.