Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Odgovorio sam ti i na HDtelevizija forumu. Ne znam za taj model koji navodis, postoji proslogodisnja B i ovogodisnja C serija Samsung plasmi.

    Najbolje od 42" je Panasonic 42G20.
    Najisplativije od 50" je Panasonic 50S20 i LG 50PK760.
     
  2. JayJay

    JayJay Novi član

    Ne znam sta si mi odgovorio drug, tek sam dosao kuci i vidim da je stranica suspendirana..:(

    A kakav je Panasconic 46" 46G20E, koliko on izadje? Je li bolji on ili ovaj 50" Panasonic 50S20?
    Pogresno sam napisao za samsung, oznaka je 50 C 530? Kakav je on uopsteno, cijena mu je 1800 KM?
    Koji bi ti uzeo najprije i zasto?

    Hvala na pomoci!:)
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Opteretili smo server, moramo se seliti na jaci. Stranica je online.

    Imas recenzije tih modela na stranici pa ce ti sve jasno biti.
     
  4. JayJay

    JayJay Novi član

    Nani, izvini sto dosadjujem, moze PM?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ofskroz.
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    ja sam kupio skoro 46G20, koštao 2439 KM..televizija je strava, baš ovih dana gledam Roland Garos na Eurosportu preko MojaTV..ljudi ne mogu da vjerujem da SD signal može biti ovako moćan na ovoj televiziji..jedino što mi je žao što nisam išao na 50G20ES zbog veličine i boje..nakon dva dana sam došao na one preporuke ljudi da nikad nećeš pogriješiti kad kupiš što veću dijagonalu..iskreno, saqd mi je žao što nisam dodao još 400 KM i uzeo 50-ku..ali ok sad..sutra dolazi DM 500HD i onda zabava tek počinje
     
  7. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Pozdrav ljudi.
    Za koji dan kontam da kupim plazmu Panasonic TX-P42X20E,čitao sam recenziju na HD-televiziji i telka mi se čini za ove pare odlična.

    Interesuje me samo gdje je najbolje da je kupim,vidim da imtec prodaje po cijeni od 1099,-km,al ne znam koliko je kod njih sigurno kupiti zbog eventualnog servisiranja u budućnosti!?

    Imate li prijedlog,gdje da se zaputim( u Sarajevu sam) a da cijena ove telke ne bude puno skuplja?

    Pozz :smt006
     
  8. golff

    golff Novi član

    Kod nas u Tuzli, a vjerujem da je isto i u Sarajevu ima u Mercatoru oko 1150 KM s tim da povedes nekog penzionera sa sobom u cetvrtak i imas popust od 10% i izace te oko 1035 KM.To cu i ja isto uraditi sutra :smt003 .Ja mislim da povoljnije neces proci.
     
  9. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Sredio sam ja sa Nanijem oko plazme,ali hvala u svakom slučaju,samo mi reci što to baš četvrtkom ako povedeš penzionera dobiješ popust? :lol:
     
  10. golff

    golff Novi član

    Penzioner izvadi penzionersku iskaznicu na kasi i svaki cetvrtak imaju popust od 10% na kupovinu osim onih proizvoda koji su na akciji. Kako si ti planirao uzeti TV ako nije tajna? :D
     
  11. farmer

    farmer Guest

    Molio bih Nanija za pomoć u rješavanju moje dileme. Planiram kupovinu novog TV-a, na raspolaganju imam oko 2000 KM.
    TV bi se najviše koristio za gledanje Elob digitalne TV, DVD (preko plejera sa upscaling funkcijom), spajanje sa PC (mkv filmovi, fotografije, igrice...) a u skoroj budućnosti i gledanje Blue Ray-a. Izbor sam suzio na Panasonic TX-P42G20E (2049 KM u Comtrade) i Samsung LE40C650 (1800 KM u Technomarketu). Oba TV dolaze sa garancijom od 5 godina. Recenzije govore da je G20 bolji TV ali me brine mogućnost oštećenja panela uslijed zadržavanja slike. TV će zasigurno najviše koristiti moja djeca, tako da će ga vjerovatno ponekad zaboraviti ugasiti, ostaviti statičnu sliku i sl. Molim za savjet. Pozdrav i hvala unaprijed.
     
  12. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    A tako znači nisam to znao. :wink:

    Pošto sam ja tražio na kojem mjestu da kupim tv,Nani mi je predložio gdje da uzmem -http://www.digitalline.ba.

    Nisam prvi kojem je ovaj čovjek pomogao i mislim da zaslužuje samo riječi hvale i respect. :smt002
     
  13. golff

    golff Novi član

    Kupio sam juce p42x20e u mercatoru,od juce na akciji za 1029 KM sve do 16.6.Ja mislim da za sada nema povoljnije od ove cijene. :lol:
     
  14. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Jesi li zadovoljan sa telkom?

    Ja možda uzmem danas ili sutra. :D
     
  15. fountain

    fountain Novi član

    Odlicna cijena. jel to bez popusta za penzose ili je na akciji pa i nema popusta?
     
  16. golff

    golff Novi član

    Vrjeruj da je jos nisam izvadio iz kutije jer nemam vremena.Renoviram dnevnu sobu pa trebam i parket raditi pa ne mogu jos da vadim iz kutije dok ne zavrsim :) .
     
  17. golff

    golff Novi član

    Od juce je na akciji ova cijena pa znaci nema vise popusta.Ja mislim da je ova cijena vise nego realna.Nije samo za penzose nego za sve.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    ^ Zavisi, ja bi radije isao na manji ekran, ali da je pravi, FULL HD! A kada smo kod toga:

    Imate u Tehnomagu sada garanciju od 5 godina za sve Sony i Philips LCD/Plazme, a takodjer i za Panasonic u Comtradeshop-u u importane centru - ali samo one sa FULL HD rez.(!), dok Mobilmedija, zasad, nema nikakvih "akcija/snizenja" ili sl. (jucer obisao malo, jer kontam uzeti kakav LCD 32' FULL HD :smt002 ) a kako stvari stoje, uzet' cu onaj sony 32ex402 (~1000KM) i to u Tehnomagu, ipak gar. od 5 godina je bolja od one 2 godine (koliko daje mobilmedija)!
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    pazi sta savjetujes ljude, da te ko ne poslusa ;)
    Bilo je o tome, razlika izmedju 720p i FullHD reze se primjeti tek na 46"+ ekranima, tako da ti savjet nije na mjestu ;)
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Nije ako nemaš GDJE s TV-om dijag. od preko metar (kao ja), onda je itekako na mjestu :wink: