Kupovina nove grafe,koji GTX ili nesto drugo?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Jul 29, 2010.

  1. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ma ne kazem ja da je los brend, nego jednostavno se tako potrefi da mi crkava samo gigabyte i ploca i grafika a evo danas imam plocu gigabyte i radi jos uvijek :D
     
  2. Waeva

    Waeva Novi član

    Imam 8800GT i vrijeme je da kupim novu graficku, prvenstveno zbog sve zahtjevnijih novih igara.
    Planiram dati jedno 500 KM, ne bjezim ni od polovnih. Ostatak konfiguracije:
    Core 2 Quad Q6600
    Monitor 22" ( 1650 X 1050 )
    Napojna CM 620W
    Kuciste CM 690
    HDD 500GB
    Ploca Gigabyte 775 GA-EP45-UD3LR
    Naravno ne ocekujem sad referate, samo malu pomoc na sta da ciljam, vidim ima na pik-u momak prodaje gtx 295 http://www.pik.ba/artikal/553033/grafic ... 2mb-ddr3-/ pa me zanima moze li mi napojna izdrzati ovo cudo, vidim spominje se i gtx460 na temi, valja li ona za moju konfiguraciju?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Naravno da valja, uzmi GTX 460 :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    GTX 460 naravno,a tu bi ti i procesor mogao zezati stvar ako ga drzis na default klokovima,jer za danasnje igre 2,4ghz ne da je malo nego je premalo.Ako imas imalo bolji hladnjak na njemu dizi ga ne danas nego juce. :D
    Najslabiji primjerci se daju klokati na bar 3,2ghz sto je vec u neku ruku dobro.
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista

    Evo našlo se para pa cu sad uzet grafulju kod onog pcshoop i jos 2gb rama. onda ce mi confg biti nedje ovako

    e6300 2.80ghz asus 4870, 4gb hyper x ddr2 1066mhz. Imam kućiste i napojnu koja je dosla uz njeg vec od 2007. Napojna je 400W i propada. Ja mislim da mi je to za sada prioritet? Onda mogu gledat da mjenjam hdd pa onda procesor i tako u infite loop xD?

    Koda sam negjde vidio da se ovaj moj proc da dobro clockat. sad neznam ja to nit smijem XD
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvo ti uzmi kvalitetnu napojnu, može 500W Silverstone, CM ili Fortron, pa onda razmišljaj o OC.
     
  7. efo

    efo Komšija

    Gtx460 svakako i to sa 1GB vrama i ocaj taj proc obavezno, kad skupis jos 80tak km uzmi mugen 2 u ingelu i to je to
     
  8. Waeva

    Waeva Novi član

    Hvala na odgovorima, a to za clockanje procesora, to cu morati dati nekome ko zna :smt003
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vratite se na temu!
     
  10. Triforce

    Triforce Aktivista

    Sapphire ATI HD5670 1GB DDR5 DVI/HDMI - 215KM u Gelenec.ba

    Mislio sam uzet onu 4870 od onog lika na PIK ali rasprodo. Nije važno, 4870 je malo jaca od ove ali i ova valja. Ima 1gb taman kad kupim 24" da dignem rezz. Sve u svemu vrijedi li ovih para ? S obzirom da jos imam 8600gts(vise me sramota ovo govorit) svaka grafa je velki upgrade.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa bit će to skok ali ne možda koji ćeš očekivati. nek te ne buni 1gb memorije, ona to neće iskoristiti ni izbliza sa 128-bit sabirnicom. 5670 jeste onako nova grafa ali je namjenjena za niži segment tržišta i nije za više rezolucije :\
     
  12. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma ja ću nju uzet... Koda imam para za bolju i jaču. Ovo je max što mogu dat... Sad ganjat i *ebat se da nadjem nedje bolju necu. :D Ja i onako igram MMORPG-ove tako da meni ni ne treba sad nesh jako. CoD7 ce moc gurat dobro haha iako cu samo SP odigrat <3 hvala na infu
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Bolje ti je da uzmes Gainward GTS250 512MB "Deep Green" koja kosta 213 KM u Ingelu ili ako zelis verziju sa 1GB koja je 246 KM. GTS 250 je u rangu sa 5750 po performansama, ali je DX10
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    imas u ingelu 450 GTX koja je odlicna za 290 KM
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima i GTX 480 za 1400KM, ali ja mislim da je on htio karticu za oko 200KM. :wink:
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Gigabyte 5670 512MB 195,30 KM - Plus
    Po meni ti je najbolja varijanta, za oko dvije stoje, ona Gainward GTS 250 512 MB.
     
  17. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ajd evo gledat cu da uzmem u ingel ovu gts250 1gb... 256bitna je :D I uzet cu napojnu novu. Misli osam uzet lcd/napojna/vga odjednom al eto moze cekat lcd. Naso bio neki u genelec benq 24" za 340 km lol XD
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako je ovaj u pitanju, sasvim ok monitor za taj novac. Racunaj i da su cijene na genelec cjenovniku bez pdv-a, pa je cijena monitora 400KM.
     
  19. Triforce

    Triforce Aktivista

    Eh baš taj. :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    eh bas taj monitor nemaju vec dugo na stanju, niti bilo sta od Benq-a :( jos podavno sam sa apdejtom razgovarao i pitao ga kad ce doci Benq, i rekao je da bi trebao brzo, ali jos uvijek ih nema...