1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    gledao sam po netu nokiu n8 i jako mi se dopala ... sada koristim nokiu n900, i zelio bih je zamjeniti za n8... zanima me jel znate priblizan period, datum njegog dolaska na nase podrucije ?
     
  2. Chem

    Chem Komšija

  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja to planiram uzeti, ali cu prvo sacekati da prodje par mjeseci da vidim sta kaze raja za novi symbian, za brzinu i aplikacije. Ako ne bude kako treba, odustajem od nokia-a nakon mnogo godina, i prelazim na android platformu.
     
  4. neko

    neko Aktivista

    cijena koja se ocekuje od 380-490 eura..no comment!
     
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    pa to nije puno para, jedva cekam da se pojavi :)
    malo sam se raspitivao, kazu da nece jos najmanje za mjesec-dva ... mozda i do tada dode iphone 4
     
  6. wudu

    wudu Aktivista

    ^
    Link: http://gadget.ba/view/122/nokia-n8-sti- ... -septembra
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nokia unajmila Pamelu Anderson za kampanju N8 reklamiranja :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo izasla je N8, gledam review-e, nije losa, vec ima nekih hackova za 30fps video i kontinuirani focus... Kazu brza, stabilna, ali jos se kazu osjeti uticaj starog symbiana. Sad sam u dilemi HTC Desire HD ili N8?! (ili samo HTC Desire ako ovaj prvi bude puno skuplji)?!

    Ne znam sta da radim. Koristim symbian od 7650. Znam ga u dusu sto se kaze, Andriod nisam nikad nesto duze koristio. N8 mogu dobiti za 440€ da mi se posalje iz Finske...
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Cuj davat grdne pare za telefon sa symbianom ;) I jos se dvoumi izmedju N8 i Desire. Kuleru ba, nemoj me ba ...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne treba blatiti telefon koji niste probali. Svejedno sto je symbian.

    Qler - hardware je na strani HTC-a.. ostaje software. Jedino nsiam vidio kakva je kamera kod n8. Vecina ce ti reci da ides na Androida (kao i ja) al dobro razmisli.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nego zeleni, ima li kakva opcija da jedan n8 stigne iz 'svecke' ovamo sigurnim putem :)
    Mene najvise zanima kamera i usb otg, tako da nijedan drugi telefon ne ulazi u uzi izbor...
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    ..da. Napraviti home theater/720p sa n8 je kul stvar.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gledao sam testove, i sve stoji za android, ali i N8 ima aduta :) 12MP, HD video, HDMI dolby digital....
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Prvo pogledaj slike. Nema veze specifikacija.

    Mene nije odusevila. Nije fluidna kao android ali se cini kao jako kvalitetan telefon sa metalnim kućištem.

    EDIT: Imaš par slika na kraju http://www.gsmarena.com/nokia_n8-review-520.php
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma citao sam sve moguce testove ja mislim koji su izasli. I android mi se extra svidja, ali opet, HW je na strani nokia-e, a i multimedia. Posto volim puno da slikam, bitna mi je dobra i brza kamera (zato i nosam N82 ovoliko dugo) a andrid i nije bas dobar kao nokia.

    Koji bi mi eto androdi preporucili u tom cjenovnom rangu?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da se u taj budjet ubraja Samsung Galaxy S. Ja licno ne znam sta bih osim njega uzeo.
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    HTC Desire HD? Navodno bi ovog mjeseca trebao izaci.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prevelik je. Dobri stari Desire je i dalje bolja opcija. Samo gledat da je sa 2.2 Androidom.