Kvalifikacije za EP 2012: Ukrajina i Poljska

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Sep 3, 2010.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    jesmo dva beka

    koji su xy put bolji od mravca i kompanije :D

    ljudi za promjenu trce :D :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ma hajde budi ozbiljan, prije smo imali dobre igrace na tim pozicijama, sad nemamo.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    nama je tehnika nula, ne znamo uopste igrat od noge do noge, bekovi propuh, lulic se trudi, al nije to to, grijesi puno, izgubio je dvije lopte u prvom poluvremenu na centru iz kojis su oba puta francuzi imali 100%tne prilike; mujdja tu i tamo... sve u svemu, puno tekmi jos ima da se igra, ko zna mozda se vrati papac xD

    edit: benzema je vanzemaljac
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ko ono rece da su se Francuzi usrali od straha pred nama? :D
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Hajde da se vise ne sekiramo, uzimamo Francuze u gostima 3-0, da povratimo i gol razliku i direktno se plasiramo. All is good :)
     
  6. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Na Kosevu bio, kriva je za sve ona maskota. :mrgreen:

    Idemo mi na Euro 2016 kad se broj ekipa ucesnica poveca sa 16 na 24, i nema onda problema.
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    mozda je fol upravo u tome da se sastav ne mijenja nego da se isti uigravaju bez obzira na njihov kvalitet i trenutnu formu?

    Čini mi se da nema puno smisla birati igrače na osnovu neke trenutne forme nego odabrat njih 20-ak i forsirat ih godinama, kao klub, pogotovo selektora jednog uzet, i držat ga recimo najmanje 5-6 godina, da može u miru raditi bez straha od otkaza i da mu se drma stolica nakon običnog niza poraza, što je sasvim normalno da se dešava, da prođe kroz par ciklusa, nema se šta izgubit ionako ni na jedno prvenstvo bih nije otišla, a nema puno fajde kad ubodeš jednom nekog dobrog pa nakon godinu dana on ode makar i da je donio nešto dobro...dakle krenuti sa nekim srednjeročnim ili dugororočnim višegodišnjim planom...nema se šta izgubit....vidjeli smo na primjeru reala i drugih bogatih timova da čak kad na raspolaganju imaš najbolje i najplaćenije igrače to ne mora značiti da će biti rezultata...uigranost, timski duh, uhodanost, motivacija i drugi slični elementi presudni su za uspjeh a ne izbor kvalitetnih igrača pa makar oni bili najbolji i najskuplji pojedinci...
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Eto engleska fura jednu te istu ekipu godinama ( rio , terry , cole , gerrad , lampard , rooney ,crouch , defoe , wright p i ostala kompanija ) pa nista . treba jednostavno prifatit cinjenicu da nismo dovolnjo dobri nazalost . samo sto mi znamo dici hajp svaki put to je nesto drugo :)
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    to nije dokaz, to može biti samo koincidencija, uspjeh ima više faktora, nešto drugo im možda fali...naravno ne kažem ni ja da bosni samo to fali, ali i vrapci na grani znaju da je bolje imati jednog covjeka na kormilu 5 godina nego ga mijenjati svake godine ....

    realno i životno nema smisla svaki put mijenjati ekipu ajde razumijem jednog-dva tri igrača i svaki pridošlica treba vrijeme adaptacije i slično..pa fudbal je čuven po pitanju sindroma domaćeg terena...dakle psihologija te vrste itakako igra ulogu, naravno to će varirati, ali da ima uticaja ima....

    sad mi baš pade na pamet anegdota sa ljetošnje odbojke na panonskom gdje je ekipa sa 3 igrača nadmoćno dominirala među nekoliko ekipa sa 4 igrača.... ljudi su jednostavno bili uigrani kao trojka i nisu namjerno htjeli uzeti 4-og igrača da im neko kvari koncept...

    moguće da si u pravu, no može li neko uporediti bih repku, pojedinačne igrače sa slovačkom i slovenijom? da li je moguće da oni imaju jače individualce? i jesu li klubovi u kojima oni igraju jači od klubova naših igrača?
     
  10. becke

    becke Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Nemaju bolje igrace, ali imaju bolje osoblje, bolje trening kampove, bolje trenere, bolji savez, sportske psihologe itd.
    U tim zemljama se ulaze u sport jer im je sport nacin prezentacije same drzave i svim ljudima koji rade u i oko reprezentacije je stalo samo do uspjeha reprezentacije, dok kod nas svi kroz reprezentaciju pokusavaju progurati svoje licne interese.
    U takvoj atmosferi koja nije normalna nigdje drugo, osim kod nas, nerealno je ocekivati neke ogromne uspjehe.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zamisli nasu repku samo sa igracima is nase lige :lol: kad jednom ne bude ovih momaka koji su odrasli u dijaspori tek nas onda cekaju crni dani ;)
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    @ Zlaja , par dobrih pojedinaca ne mora znacit odma da si dobar , kolega becke je evo fino to sve iznjeo . Imao je i Wales npr dobrih pojedinaca koje nema Slovenija ni Slovacka pa nisu nigdje otisli . Giggs , G Speed , Hughes , Ian Rush , Hartson itd
     
  13. becke

    becke Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Kad bi svestenici iz Vatikana napravili reprezentaciju mislim da bi izvukli remi sa nasim.
    Ponekad odem na stadion da pogledam utakmicu Slobode i samo se razocaram u domaci fudbal.
    Gledam neku akciju i ocekujem da ce neko napraviti neki potez (ubacivanje, pas u prazan prostor ili nesto takvo) kakav bi napravio neki igrac u jacoj ligi koje gledam na TV-u, a on uradi upravo suprotno.
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)


    heheh naravno znam ja to i upravo sam ja ovdje , slobodan sam reći, najjači i najdosadniji zagovornik toga, bilo da se radi o našoj bilo o drugim repkama, ili čak klubovima...i upravo iz toga razloga je uzaludna i neosnovana svaka kritika u stilu 'što nije zvao ovog ili onog što je onog stavio tamo ili vamo ili eh da je vaha izabran za selektora ili vidi kakve igrače imamo, a nigdje nas nema..' plitko je to i naivno, i to su neki detalji koji ne odlučuju...

    Eto moj recept za navijače strpljenje, ne radi igrača i nekog drugog, nego radi sebe, bolje ćemo se osjećati..a nećemo stvarati nepotreban pritisak selektoru i igračima....a zna se da pod pritiskom nije lako.......pa stavimo sebe u tu situaciju da izadješ da igraš ili vodiš reprezentaciju, a sa tribina ti viču da nemaš pojma ili da si lopov... da li ćeš imati ljubavi i volje da se boriš svom snagom za pobjedu?...možda ćeš čak podsvjesno sabotirati....

    dakle hajdemo bodriti naše fudbalere i selektora i imati razumijevanja za loše igre, pa jbt ima puno repki koje imaju i pare i savez i selektora i igrače, a nema ih nigdje npr Engleska.

    Ako uspijemo biti strpljivi kao što su bili Švicarci sa Hitzfildom kad je kao domaćin izgubio od Luxemburga(!!!) u prošlim kvalifikacijama( nakon što Luxemburg nikog nije pobjedio 26 godina!!!????!!) i iz 2 susreta sa Izraelom i Luxemburgom osvojio samo bod, to će biti značajan dokaz naše veličine i mudrosti. Pape je za razliku od Hitzfielda ipak pobijedio Luxemburg i to u gostima!

    a za repku recept:

    1. 1 selektor na 5-godišnji mandat , nije bitno koji selektor, ako hoćete nekog boljeg i skupljeg npr Hitzfielda, Del Boskea, skupimo pare pa neka ga onda savez unajmi
    2. 15 stalnih igrača i još pet mjesta koja će se mijenjati ako se pojavi neki dobar novi igrač
    3. Tim od 5 experata koji će proučavati ekipe poput Slovenije, Slovačke, male zemlje sa slabim igračima koje postižu dobre rezultate
    4. Tim od 5 experata koji će u najvećoj tajnosti posvetiti dane i noći proučavanju fenomena Grčka 2004 i Danska 1992. Dvije jedva prosječne reprezentacije koje su osvojile EURO.Danska se čak nije ni plasirala a osvojila ga je-ko da odgovor na pitanje kako već je na pola puta pa i više do šampiona Evrope.
    5. Tim od 5 experata koji će održavati odnose sa navijačima
     
  15. efo

    efo Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    toliki tim experata nema ni brazil ja mislim xD

    btw grca je evropsko uzela vise sretno nego spretno...
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlaja se svezo Luksemburga ko p'jan plota.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    možda, imho sve je sreća u životu na kraju krajeva...ali, možda je ispravnije vjerovati, kao što reče jedan kolega ovdje sa foruma, Hurma mislim, 'budi bolji pa ćeš imati sreće'....

    Sreće možeš imati u jednoj ili dvije utakmice, ali oni su u istom ritmu odigrali čitavo to prvenstvo

    Za mene je ono bio vrhunac fudbala, nešto slično kako je Inter izbacio barcu iz LP prošle godine....

    tada su anonimni(a i danas su maltene anonimni) grci tukli portugal dva puta na njihovom-portugalskom- terenu wtf ??!!
    Jednom u grupi, a drugi puta u finalu...igrao je tada Figo i Ronaldo i svi ostali portugalski majstori, a bili su predvođeni velikim Luis Felipe Scolarijem .....interesantno Scolari nije dobio otkaz za tu sramotu.... u Bosni bi ga sigurno dobio, kao i Hitzfield kad bi izgubio od Luxemburga kod kuće...
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    problem ovih balkanskih ekipa u sve i jednom ekipnom sportu a i u ovim ostalim rekao bih MENTALITET! hrvati se npr uzdigli u zadnjim kvalifikacijama, kao dobit ćemo engleze, dobili smo ih jednom razvalit ćemo ih opet. kod nas se stvorila fama kako smo mi favoriti (!) grupe i da ćemo razvaliti kući i u gostima francuze? wtf? francuzi jesu loši ali mi ih jedino mozemo pobijediti ako svi igrači na terenu daju 110% kao i trener i sva logistika iza reprezentacije. daleko smo od toga tako da nećemo na euro ni na svjetsko tako brzo. eno slovenci. ljudi rade sistemski i pametno bez neke medijske pompe. u svaki meč ulaze skromno i krv pišaju na terenu zato su i otišli na svjetsko. a džeko vrijedi ko početna 11-ka slovenije toliko o tome ko ima bolju repku ovako na papiru.
     
  19. neko

    neko Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlatane, u svim tim zemljama nogometni savez predstavljaju ljudi iz nogometa, a kod nas neki tamo idioti, koje postavljaju veci idioti, u svijetu zvani politicari, a kod nas politikaneri. cuj da mi skupimo pare i da damo savezu da nekoga kupe, pa moj Zlatane zlatni, jedino sta bi oni kupili su auta i stanovi, da mogu drmati ljubavnice s merakom. cinjenica da ibrahimovic ne igra za reprezentaciju sve govori. u svim tim zemljama koje navodis savez bi se nasadio na glavu da dovede velesilu kao sto je Ibra, samo kod nas kazu "ko te jebe, ionako nam je bolje bez tebe".
    ne mozes ti imati 15 stalnih igraca, kad je ciro doveo dzeku, prvi put ja gledam tekmu i kontam ko je ba ovaj lik, razvaljuje odbranu bolje od vecine nasih igraca. znaci, poenta je u tome da moras dovesti svakoga ko vrijedi nesto i pokusavati, trenirati, ali ako nema uspjeha, ma cao. ciro je bolji od vecine, pa je zato i imao srece, a ovaj pape nas moze samo u propast odvesti.

    P.S. vezano za tih 5 eksperata, mogu ti reci da to tako ne moze kod nas. ili brate 3 ili 6, valja nacionaliste zadovoljiti. onda, ko bi bilo glavni, srbi ili bosnjaci ili hrvati? princip trojica njih rade po 6 mjeseci kao sefovi, a ova dvojica su zamjenici i ko ne bi imao svog zamjenika? kakvi ba zlatane, samo bi poceo rat opet. mozda jedino da nam dodjele velikog predstavnika za sport.
     
  20. neko

    neko Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    ne shvata zlatan i jos neki da luxemburg ima stanovnika koliko i sarajevo, te da ljudi s posla idu da igraju utakmice za drzavni grb.