Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. kundak

    kundak Novi član

    pozdrav treba mi misljene o ovom monitoru dell U2410
    hvala unaprjed.. :smt006
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. maki

    maki Novi član

    ja sam dobio odgovor preko pika

    Imam pitanje vezano za LCD 22 inch HP wide AKCIJA!! što prodajete...

    zainteresovan sam za monitor, gdje se nalazite vi ?

    Mostar, ali radimo dostave u svaki grad bih, svaki dan
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da a ulica broj? :) Mislim kako ces reklamirati ako budes trebao? Nazoves ga na mobilni i on ce nekog poslati po monitor? :) Pokusajte ispitati moze li se monitor isprobati prije placanja, to bi bilo najbolje.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko je iz Mostara neka skokne do lika i javi da li ima radnju. Ili ne moras biti iz Mostara. Postavi pitanje da li je radnja i dal i se moze doci da se razgleda.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Meni je jaran neki dan kupio od tog lika (RBcomputers ) 11 racuanra za internet klub i nije samo jedan covjek nego citava firma i izgledaju profesionalno :D, evo kontam da narucim jedan :D
    Edit:
    Kada sam vec naceo temu preporuak za 22" monitor realan omjer cjene i kvaliteta nista preskupo :) ovaj se topic oduzio pa nemam zivaca procitat citave 44 stranice
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    I mene zanima neki 24'' montor. Neka razumna cifra naravno. Pa eto ako ima preporuka, ili ako je dobar ovaj LG, da mi kolins kaze gdje to ima :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Po specifikacija izgleda odlicno,samo jos malo proguglaj ima li specificni model nekih fabrickih nedostataka.

    PS:Hocel ti grafa moc pogurat fulHD rezu :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, i zahtjevao sam od kolega da mi provjere kakvo je stanje sa pixel policy-om :) dobavljac im je rekao, da ako se pojavi ijedan mrtvac da im se vrati monitor, i zamjenit ce ga :)

    http://www.youtube.com/watch?v=ebqoNdov4So
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta ovaj na Youtube videu prica da taj LCD ima samo VGA (valjda D-Sub) ulaz? :/

     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u W2453 seriji imas 3 modela, koliko sam ja uspio skontati googlajuci:

    1. W2453SQ-PF - to je taj s videa, i on ima samo D-Sub (pogledaj video, pa ces vidjeti da u vrhu sajta pise LG Monitor W2453SQ-PF VGA)
    2. W2453TQ-PF - to je ovaj koji ja kupujem i on ima D-Sub+DVI
    3. W2453V-PF - on ima i HDMI pored D-Sub i DVI

    Zanimalo me samo kako monitor izgleda "uzivo"

    evo linkova:
    za SQ: http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-24 ... sq-pf.html
    za V: http://www.shopmania.ie/shopping~online ... 4.html#pps
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Koja je prednost HDMI-a u odnosu na DVI? Mislim konkretno? Nema zvuka, iste rezolucije?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nikakva :) :) jedino eto sto kao mozes spojiti neku konzole (digitalne recivere, dvd playere i sve sto ima HDMI, dok ovi nabrojani uredjaji nemaju D-Sub niti DVI) iz zadnjih generacija... slika ce biti identicna, jer su oba digitalna....
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Citao sam na nekim mjestima da HDMI na monitoru cesto puta donosi probleme,jer ga driver prepozna kao TV a ne kao monitor pa mu odredi 1080p rezoluciju pa je potrebno raditi overscan sto rezlutira losijom ostrinom slike.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    uzeo sam taj LG danas u spinu tuzla trzni slatina

    monitor je super ima dvi vga
    ako vas sta dodatno interesuje pitajte
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Koja tacno oznaka? I koja je cijena?
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    pa ovo sto je kolins naveo cijena je ako se sjecam dobro 470
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    Ima li igdje jos u BiH uzeti Samsung T220 ? Nisam ga vidio odavno po ovim popularnim sarajevskim pc shopovima.

    Pitam cisto onako, jer sam ga ja prije godinu uzeo u Njemackoj, extra me sluzi i extra sam zadovoljan, pa me cudi da ga nema...
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa mnogo dobrih stvari danas nema u prodaji JaLa :) zato ima boljih ili istih, ali s drugim oznakama :) nema ni mog samsunga 2232BW vise u prodaji :D ali ga je naslijedio T220....