Pomoc pri odabiru telefona!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by enchy_00, Sep 12, 2010.

  1. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Zainteresovan sam za vise mobitela, a ne znam im cjene pa bih vas zamolio za pomoc ukoliko znate cijene u BiH i da kazete koji je po vama najbolji od dole nabrojanih:

    -Samsung f480 ,
    -LG KU990 Viewty ,
    -Samsung Monte ,
    -Samsung S5230,
    -Nokia S5530 i S5230;

    Prva tri me najvise interesuju. Hvala unaprijed!
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko mozes da izdvojis novca i da li zelis telefon sa operativnim sistemom ili bez njega ?
     
  3. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Pa planirao sam oko 300 km, al nije problem dodati..... Pa nije obavezan operativni sistem, bitna je kamera, kvalitetan touch screen.... uglavnom neka ravnoteza u konfuguraciji....
     
  4. pac

    pac Komšija

    Za 300KM nema touchscreen-a da valja bolje ti je uzeti obicni tel kao npr n79 ili n82 koji imaju sasvim dobre kamere.
     
  5. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Izgleda da cu te poslusati...Kolike su cijene ta dva modela , i koja je razlika izmedju N79 i N82? ja sam malo citao po netu i nisam neke posebne razlike uocio
     
  6. Surveyor

    Surveyor Novi član

  7. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Hvala na savjetu....vec sam se zagrijao za drugi telefon pravo. Bas me iteresuje za koliko KM bih mogao nabaviti Nokiu N82???
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupovina n82 je diskutabilna. Jeste sigurno bolji od pojedinih novih modela, ali dati keš za telefon star 3 godine.. razmisli.
     
  9. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Znam da ima vec dosta otkako je izasao, ali ogranicen sam sa lovom da ganjam neke najnovije modele....slide telefoni mi se ne svidjaju a i otkako sam malo razmislio ne zelim ni touch screen mobitel. N82 mi se svidio bog jdnostavnosti dizajna, a sa mnogo jakom konfiguracijom....

    Nikako da dobijem odgovor kolika mu je cijena na trzistu?

    NAILS,imas li ti neki prijedlog telefona sa operativnim sistemom a da lici Nokiji n82 ( sto se tice kvaliteta kamere, xenon blica, gps-a, wi-fi, i ostalih stvari) ukoliko imas volio bih da mi das prijedlog?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    6220C se moze uzeti za taj novac sa jako dobrom kamerom i odlicnim systemom. Ali je mali displej. Jedan od najboljih telefona u klasi ali eto.. displej je problem.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    6220c jede za doručak sve te tač skrinove :)
     
  12. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Dobro nije velika razlika u display-u n82 i 6220c... razlika je u 0,2 incha. Nokia n82 ima 2,4, dok 6220c ima display 2,2 incha!!!!Ostalo je tu negdje... jos 6220c je noviji nsto vise od godinu dana u odnosu na n82.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj u zivo. Ako ti ne smeta velicina displeja, uzmi.
     
  14. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    znaci cijena ne varira puno iznad 300km???
     
  15. efo

    efo Komšija

    fail :D moj telefon iz signa ima fantastican touchscreen i kosta oko 250KM u radnji

    i ima ekran 3.2 incha, vga klip 30fps, symbian isti kao i nokia n97, isti proc (arm11 424MHz) i isto rama (128MB) kao nokia n97, A-GPS... mane: kamera 2.0MP (za mene dovoljno) i nema WiFi.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ni na karaj pameta mi telefon. Trebaal bi biti oko 300KM. Ako moze progutati kameru, telefon bi trebao biti ok za tu cijenu i ako ne znam nista kakav je u praksi.
     
  17. selvin

    selvin Moderator


    Pa da ima to dvoje sto su mu mane, onda bi imao 5800 i 200KM manje u dzepu :D
     
  18. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    koji je to telefon
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Trenutno me najvise interesuju nokia n82 i nokia 6220 c...zbog nekih odlicnih performansi! Ukoliko neko zna gdje bi ih mogao nabaviti po cijeni od oko 300 km, bio bih jako zahvalan da mi kaze!!!

    Hvala vam za svu predhodnu pomoc!!!