Pomoc pri odabiru telefona!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by enchy_00, Sep 12, 2010.

  1. efo

    efo Komšija

    sve je stvar ukusa, ali nakon iskutva sa ovim 3.2 inchnim ekranom, nema te kamere ili wifi-a koji bi me vratili na ista ispod 3 inca. opet kazem stvar je ukusa, jer meni kamera nije medju prioritetima na telefonu, a ni wifi nest nisam koristio dok sam koristio htc atom koji jos uvjek prodajem... u svakom slucaju, super zadovoljan sam sa ovom nokiom :)
     
  2. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Ne znam zanima li te nokia 5800, bila je u Tušu u Lukavici prije mjesec 360KM. Znam da ti je preko budžeta, ali je solidan mobitel.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jaran u sarajevu prodaje e71, stara 2 mjeseca otprilike, kupljena u radnji u sarajevu naravno garancije i sve ostalo, on za nju traži 300KM (mislim da nije fiksno) ako hoces javi. inače ovaj telefon ima sve živo i više je poslovni nego za multimediju ko n seria. samo kamera nije bog zna šta 3,2mp.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Evo ga enchy e71 ti je po meni jos bolji izbor sto se tice telefona. Imas qwertz tastaturu koji je odlican sa web-a poruka i mail-a, ako ti to neigra ulogu i ipak hoces 6220 ili n82... savjetovao bih ti da se prdomislis za 6220 jer tel nevrijedi nijedne marke. Tel se brzo istrosi maska se izlize na coskovima a prednja maska od display-a se zna oljustiti i to sve jaaaako brzo. Da nepricam o kvalitetu oklopa koji je od prvog dana sav klimav i pucketa na sve strane.

    Ipak mislim da je N82 bolji izbor ako ne i N79 jer je i noviji.


    Jos ti savjetujem da netrezis tel radi kamere vec radi telefoniranja ;)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta ce mu E serija kada hoce dobru kameru. Ako nece dobru kameru onda neka uzme 5230. E serija nema sta da trazi. Jos ide preko preko 300KM. 6220c je odlican telefon. Ako cemo pricati o kvalitetu nokijinog hardwarea onda neka kupi 6303 sa aluminijskim okvirom.

    Moj savjet je da ides na 6220c radi kamere il ina 5230 radi svega ostalog.
     
  6. efo

    efo Komšija

    isti savjet ovdje :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto se tice kamere i N82 svaka preporuka,imam je vec jedno dvije godine i stvarno slika skoro ko fotoaparat.Jedino su joj tipke malo šašave al se navikne za dan.A ako kamera nije glavni razlog kupovine 5800 bi bio moj slijedeci izbor.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Ni slucajno 5800, u zivotu nisam vidio tel koji se vise kvari.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    5800 mu ja ne bih preporucio samo zbog losije kamere, sto se tice ostalog ovaj telefon je sasvim ok
     
  10. pac

    pac Komšija

    Ostalo ka npr sto se display kvari iznad v.40 FW-a...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ga koristio ali sam sam bio zainteresovao za njega. Konkretno ga ima Ico i detaljno mi je opisao telefon, odnosno, nema nikakvih fatalnig problema zbog kojih se ne bi trebao kupiti.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije tačno. Imam 6220c par godina i ništa nije oljušteno. Trebal dokaz?

    A što se tice oklopa, ovo je telefon za pismene ljude, ne za traktoriste. Meni je sasvim solidan. Jest da nije od metala kao 6300 i normala da je malo skripav jer je od plastike, medjutim tipke su odlicne. O performansama i hardveru necu trositi rijeci.

    A savjeti poput "savjetujem da netrezis tel radi kamere vec radi telefoniranja" nepiju vode. Ja nosam telefon samo radi slikanja. Et. I da posaljem poruku kadkad. :smt006

    Slike sa njim su kao i na N82, dobre kao osrednji aparat. Blic fantazija.
     
  13. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Zista vam hvala na pomoci......iz vasih komentara ne mogu previse profulati pri odabiru izmedju nokie n79, n82 i 6220c ....sva tri telefona su odlicana....
    Nadam se da ce jos neko reci direktnije cijene ovih mobitela kako bih se znao orijentisati pri kupovini!

    Hvala, raja ste prava!
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali prije nego sto kupis, pogledaj ako imas mogucnost 5230. Cisto da vidis da 3.2" displej i 434 MHz procesor nisu za baciti. Noviji je od sva tri gore navedena modela a kao sto Efo kaze, moze se nabaviti ispod 300KM. AKo bas ono.. mozes prezaliti kameru jer je telefon za tu cijenu zaista ok. Ak oje prvi faktor kamera, onda 6220c ili kompletna sta n82.
     
  15. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Dobar je telefon zaista, al eto kamera meni iskreno jest problem. Tako da cu se odlucti za jednog od ova dva druga nokijina modela, stvar odluke ce biti koji prvi nadjem....Hvala
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok. Nemas se sta zeznuti. Sve su to dobri modeli.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nokia je telefon, ostalo su igracke ! :)
     
  18. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Hvala vam raja na savjetima...kupio sam nokiu 6220c, telefon je stvarno odlican... sto sam trazio to sam i dobio!