Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Zbog cijene? Duzina garancije bi trebala biti ista u svim jer iz nje stoje Panasonic i ovlasteni servisi.
     
  2. kundak

    kundak Novi član

    nije zbog cijene samo da se nezaletim negdje gdje nisam trebao...ali u svakom slucaju hvala na odgovoru cucemo se za koji dan trebacemi nesto...pozdrav
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Poz ekipa
    Striko hoce da pocasti sina za rodjendan i upisom u srednju skolu sa TV i X- Box ( jedva cekam kad pocne kukati kako nista ne uci i samo se igra :lol: ) Budzet za TV 1000 km i nazalost mora biti kupljen u Mobil Mediji radi rata i cega vec ...
    http://www.mobilmedia.ba/webshop/index. ... h=22_27_30

    Sta vrijedi tih para od ove ponude ???
    Nije neki izbor , ali opet bolje vas pitati nego da ode dole pa mu uvale neki total fuser :D
    Hvala svima
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

  5. HDREADY

    HDREADY Novi član

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Sinoc kod rodjaka bio, ima Philips 42" (ne znam koji je, ima onaj Ambient Light). I bas sam se iznenadio kako je fluidna slika (HS kablovsku gledali), mnogo fluidnija neg na mom Paniju, jel moze bit do veceg refresh ratea na njegovom TVu ili? Kontam, taj TV se bas ubio za igre, i BHT1 ide u 60 fpsa, cini se :D
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    To je moj Vedo sto vecina ljudi zaludjena Plazmom nece ni da cuje da nesto drugo valja, koliko sam samo puta cuo pljuvanje po philips (jacim modelima) i dizanje u nebo drugih marki dok sam svoljim ocima gledao dosta toga suprotno.
     
  8. AMDjaro

    AMDjaro Novi član

    Pozdrav, model Panasonic TX-P42U20E mi je zapeo za oko i kosta 1400km , taj iznos je i nekakav limit mog plazma/lcd budžeta, dakle jeli neko ima iskustva sa navedenim modelom.Nisam neki stručnjak za hd telke(iskreno ne'am veze) :oops: zasad je ova model u fokusu ali lista modela bi trebala sutra biti sira jer radnja u kojoj kupujem dobiva nove modele :? Ali zasad sta kazete na ovaj panas.?tnx
     
  9. kundak

    kundak Novi član

    :smt006 napokon sam je kupio,plazma 42g20e montirana i stavljena da odradi 200 sati ,poslije toga javljam za utiske veliki pozdrav i hvala svima koji su mi pomogli da je izaberem :smt006
     
  10. mack

    mack Aktivista

    Malo ali mozda tesko pitanje (jer je budget jako nizak).
    Dakle, moze li preporuka za ok lcd u SA do nekih 500-600KM. Naravno ako postoji nesto u ovom cijenovnom rangu.
    pozz
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Mozes kupit 24" monitor :D
     
  12. mack

    mack Aktivista

    I to dobar :D
    Ozbiljno sada, recimo da mogu izdvojiti max. ali stvarno max 800KM.
    Ima li u tom rangu nesto?
    pozz.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi Sony braviu. Oni idu ispod 800KM. 32".
     
  14. mack

    mack Aktivista

    Gdje?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ih vidjao na raznim mjestim. Kod nas ih i u Konzumu ima. Razgledaj malo. Ne zmam ponudu Sarajeva.

    Prije kupovine proguglaj malo kako se drze. Ipak su to dosta jeftiniji modeli nasuprot konkurenciji. Iskreno ne znam kakvi su iz prve ruke ali bih ja licno jedino to ganjao od jeftine ponude. Ako ništa, njihova me znacka nije razocarala.


    I vidjao sam 32" LCD modele koji imaju 1024x768 rezoluciju. To je rezolucija 4:3 ekrana pa preskoci to. Nisam siguran da li je upitanju Bravia ali obrati pažnju svakako.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Pogledaj u Tehnomarketu (koreja) i Tehnomagu (marin dvor preko puta tramvajske) sony, philips, samsung u toj cjenovnoj klasi sve jako slicno i nemas bas neke razlike tako koji god kupis isti vrag.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i samo ganjaj ove navedene brendove. Nsita drugi i nemoj da te neko zezene da ti nudi neki novi/nepoznat brend koji ima navodno samsungov panel.
     
  18. mack

    mack Aktivista

    OK, hvala vam.
    Idem pogledati pa javim kakva je odluka pala.
     
  19. mack

    mack Aktivista

    Evo sam uzeo SONY Bravia KDL32-BX300-AEP.
    Montirao, prikljucio i sad za sad je dobro.
    Gledam tv preko kablovske i slika nije bas najjasnija (ocekivao sam vise). Postoji li neka mogucnosti to poboljsati ili je to do kanala?
    pozz.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa sto nisi plazmu kupio :D