GlobalNET - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NeTRa1der, Nov 24, 2009.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Evo, ja sebi uzeo za pravo da napravim oficijelni thread za GNET :D

    Odmah da krenemo sa novostima iz GNET-a:
    http://www.gnet.ba/Kablovski_internet

    Vala 6 giga na skolskom paketu je vec posten limit za jednog nezahtjevnog korisnika, a ne onih jadnih 3.5, koliko je bilo do sada.
     
  2. hubke

    hubke Novi član

    Ja koristim globalov net i to fair use ( mini ) paket i ne mogu se pozaliti. Brzina je uvijek konstantna i ne mislim se vise nikad vratiti na adsl. kabal je kabal.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    A adsl se prenosi zrakom? :D
     
  4. mirza238410

    mirza238410 Novi član

    Ima li neko GlobalNet mini paket? Sada su povećali brzine... . Zanima me koliko je realna maksimalna brzina dowloada kb/s i koliki je limit kada se uzme u obzir 60% kapaciteta?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Limit ti dođe oko 100 GB.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zanima me da li se neko spajao na net preko 2 racunara a da je pri tome koristio switch samo? Preko HS sam uspio tako se spojiti bez routera medjutim nesto sam cito da globalnetov VPN moze praviti probleme te da je router jedino rjesenje?
     
  7. emirr

    emirr Aktivista

    58-60kb/sec

    isto se prica da bi od 01.04. trebale sve brzine da se povecaju e sad koliko tu istine ima ja nezz
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    ovi su pod napadima od nastanka
     
  9. GW

    GW Moderator

    Oplakah. :D
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Ukoliko nekome budu trebale GNET postavke na TP-Link routeru u prilogu.
    [​IMG]
     
  11. Chem

    Chem Komšija

    Ja sam kod sebe samo stavio dhcp na routeru,jer se sada ne treba konekcija praviti,nego jednostavno proslijediti signal sa modema. Bukvalno i switch može valjati za više računara
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Ovo je jedini način kako sam ja GNET uspio natjerati da radi :)
     
  13. Chem

    Chem Komšija

    Ah mi sretni globalnet korisnici :mrgreen:

    Nego,kako su radili nešto na infrastrukturi stabilnost i brzina interneta je ok..do kad će to potrajati pitanje je.Trenutno imamo flat,dok nam opet ne uvedu pregled potrošnjo,a poštuju brzine koje su nam dali ugovorom.

    [​IMG]

    Nadam se da ih neću ureći
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  15. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Hoće li postojeće korisnike automatski prebaciti na nove pakete, ili će i stare pakete zadržati u ponudi? Bilo bi bezveze da kod istog isp-a postoje dva paketa, kod kojih je jedan skuplji a lošiji.
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Pa zato imaju 2 cjenovnika u pdfu, ovaj gore za nove korisnike i onaj zadnji za stare (jeftiniji)
     
  17. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Kako je stari cjenovnik jeftiniji?

    Novi paket
    S 2048/256 22KM FLAT

    Stari paket
    MINI 512/384 27KM FAIR USE

    Glupost mi je da zadrže i stari cjenovnik, pola ljudi ionako neće biti informisano o novom cjenovniku. Zar nije praksa da se automatski prebace korisnici na nove pakete, sa sličnom cijenom?
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma bit' ce vjerovatno rok do kojeg morate preci na nove pakete, kao kod ELOB-a, ili u najboljem slucaju imati "privilegije" kao stari korisnici !?
     
  19. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Evo maloprije otišao na speedtest.net, jer mi je konekcija očajna cijeli dan, i evo rezultata:
    [​IMG]
    Sem što mi je ping odličan i brzina duplo sporija, izgleda da mi je sad provajder elob :? .
    Samo da ovo nisu neki prvi znaci kako će sve biti pod telemach-om.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Upravo sam zvao globalnet da se raspitam malo oko novih paketa (za djevojku) ali mi automatska sekretarica rece da sam 20 po redu na listi cekanja. Ovo patka sigurno da ih se ne pegla ili ako nije, imam pitanje, da li je ovo besplatna linija jer nema smisla cekati pola sata i nabijati racun ako nije? Zna li neko mogu li se sa postojeceg MINI paketa prebaciti na novi S paket jer nema smisla placati vise za 3 puta sporiji net?