Već alarmantno rušenje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Hansel, Sep 26, 2010.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    ...sistema, odnosno restartovanje, većinom za vrijeme igranja, a nerijetko i iz samog windowsa.

    Prije nego pokusamo doci do nekog rjesenja, zanima me je li se jos kome desavalo rusenje sistema (kao force restart) za vrijeme igranja Fallout 3. Jer ovo mi se pocelo desavati tek nakon sto sam poceo igrati Fallout 3, da budem precniji, nedugo nakon zavrsetka glavne igre i instaliranja sluzbenih patcheva i ekspanzija. Mozda je glupo sto uopste ovo navodim, ali sam citao da se raji cesto rusi ova igra i izbacuje u windowse (sto se dogadjalo i meni) pa kontam mozda i ovo generalno sa sistemom sada ima neke veze.

    Eto, ako mislite da nije do Fallout-a, mozete li mi onda navesti par dobrih alata za testiranje sistema generalno ali i komponenti (CPU, RAM, HDD, VGA) odovjeno da ustanovim u cemu je problem. Znam da sve to mogu naci ako koristim search ali stvarno sam u skripcu sa vremenom pa bih, ako moze, da dobijem direktne upute.

    Hvala.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za pocetak brzinski skini iz overclocking podforuma OCCT alat za testiranje pa u njemu imas posebno alate za grafu cpu i napojnu pa obleti po jedan krug sa svakim.Za grafu ima test za GPU i za memoriju posebno a imas da zakacis kvacicu da zabiljezi ako je bila greska.Onda kad testira napojnu potjera test grafike i CPU-a odjednom.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Ok, hvala puno. Odmah cu.
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    Zaboravih javiti, a red je naravno.

    Test nisam uspio odvrtiti jer je automatski podeseno na 60 minuta pa sam mislio da sve ispod toga (ako rucno smanjim) nece biti posebno validno. A zavrsio nisam jer se u mojih 7 pokusaja masina rusila zbog ovog problema.

    I pazi sad, stvarno bez pretjerivanja i bez izmisljanja (casna rijec). Onako iznerviran sinoc sto se rusi ludjacki i sto cak nekad nece ni da se ukljuci, doslovno razvalim bokserom u kuciste (seljacki pravo) i jos onako drsko razdrmam i graficku i procesor. Poslije toga, svega mi, od sinoc se ne rusi, ali iskreno nisam dugo ni radio nesto. Evo sad je vec dva sata kako se nije srusio. Da li je slucajnost ili se stvarno ''nesto'' rijesilo mojim seljaklukom, vidjecemo. Do tada, neka ostane ovako :D

    Hvala svakako na detaljnim uputama.

    Edit: Zapravo, tek sad dodjoh na ideju da bi mogao sada kada je kao stabilan, odvrtiti test.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ovaj post moze u sticky za rjesavanje hardverskih problema :mrgreen:
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Hansel vlada :mrgreen:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Haha...Svaka cast fakat.

    Ali realno, nekada vam se od sve te paznje (kako softwarske tako i hardwarske) racunar nerijetko razmazi pa se zali i pocinje protestovati nestabilnim radom, pa mu onda morate pokazati ko je gazda i da ''mu'' vise ne prolazi taj sistem. :mrgreen:

    Evo svega mi, radi od sinoc kako treba.