Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-play

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Sep 9, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da ste vec imali priliku da procitate kako je Turbine odlucio da prebaci MMO Lord of the Rings Online u free-to-play rezim uz odredjena ogranicenja i mogucnost uklanjanja tih ogranicenja kupovinom "premium sadrzaja". O kakvim se tacno ogranicenjima radi, mozete pogledati na tabeli ispod:

    [​IMG]





    Evo i par linkova na tekstove gaming portala o igri i f2p iskustvu:

    * Eurogamer: http://www.eurogamer.net/articles/the-l ... e-hands-on
    * FileFront: http://news.filefront.com/behind-the-sc ... ay-update/
    * PC World: http://www.pcworld.com/article/203674/w ... ?tk=hp_new

    Vise informacija o igri dostupno je na zvanicnoj stranici. Besplatno igranje pocinje 10. septembra.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    a za eu nema nista na stranici, da nece i oni kad u us verzija preci na free to play
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Ima stranica i za Evropu, no ne pise tacan datum (http://www.lotro-europe.com/freetoplay/info/), ali ima slijedeca vijest:

    Codemasters Online today announces that the launch of The Lord of the Rings Online (LOTRO) Free to Play Store and the latest content, Book 2; Ride of the Grey Company will now launch across Europe later than expected.

     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Probao sam ovaj LOTR dok je bila beta, nista posebno IMHO.
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XnKoaeOJYKs&feature=sub[/youtube]

    :mrgreen:
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    eto chineez farmera.. cuje se topot konja ako prislonis uho na zemlju, cirka 10 hiljada.. al neka nek se radi moraju ljudi jesti.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Evo najave i za Evropu: http://ht.ly/32CFy
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Bez veze. Na brzinu sklepana igra, i zao mi je sto sam bacio cijelih sat vremena na instalaciju, 20 min za download, 20 min za instalaciju i 20 minuta patching, uzas.

    Sama grafika, animacije, gameplay, bez veze. Nije da nisam fan Tolkienovog svijeta, citao sam knjige na 3 razlicita jezika, pogledao sam filmove po barem 3 puta. U kinu, divx, divx extended, blueray extended :) Ne vidim kako je tako dobro opisan svijet, dao takav jadan rezultat sto se same igre tiche.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Ne znam kakva si ti ocekivanja imao, ali igra generalno solidno kotira medju MMO naslovima.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Pored WoW-a svaki MMORPG je smijesan.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    meni je i wow pogotovo smjesan, jer ne igram to :) sve je stvar ukusa. ali cuj, placati KIRIJU da igras, 300 kermica godisnje... ma no comment :)
     
  12. chrono

    chrono Novi član

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla


    300 km godisnje je jedna marka dnevno sto je manje od cijene jedne kafe. Kolicina zabave koju pruza je mnogo veca od offline igara ili facebook aplikacija.

    Druga stvar sto wow nudi je veoma sirok gaming spektar, mozes se zajebavati po glavnim gradovima, farmati gold, achievemente, dungeone ili biti medium/pro raider.

    Trenutno ni jedna igra ne nudi navedene mogucnosti.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    pa da se razumijemo, mene kafa ne tjera na ovisnost :D pa pogledaj samo na jubitu likova koji igraju wow. pa to vise nisu ljudi :mrgreen: njima se licni opis izmjeno, promjeno im se nacin razmisljanja. Znaci, ako igras, hoces da nesto postignes, zar ne? a da bi nesto postigao, moras da VISIS igrajuci, a ne igrati svakih 5 dana :) jel ne igras 2 dana, drugi te prepisaju na listi :) ko travian... kaze, ja nisam igro 2 dan i kad sam doso, svo selo mi zapaljeno, sve mi pokradeno, nema me nigidje... mafia isto tako.... hocu reci, ako ja ne popijem kafu danas, a ne moram je popiti, nece se nista desiti :) ne moram je popiti 10 danaa zaredom :) sta ce se desiti ako ti ne igras wow 10 dana zaredom? naravno, markica dnevno je nista, ali kad igras par godina, vidis da mozes uzeti JAKO MNOGO razlicitih igara, i zabaviti se isto tako dobro, bez ikakve obaveze konstantnog placanja. mislim da covjek otupi igrajuci jedno te isto ;)
     
  14. chrono

    chrono Novi član

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla


    Kolicina neupucenosti izbija iz svakog slova kojeg si napisao. Wow mozes igrati casual ili hardcore, sve je do tebe. Ako zelis biti apsolutni prvak po opremi/pvp killovima to zahtjeva ulozeno vrijeme, i tako je sa svim online igrama, wow nije niakakav izuzetak. Koliko vidim igras online pucacine, onda i sam znas koliko je vremena potrebno da budes apsolutni vladar leaderboarda. A isto se mozes zabaviti sa par sati sedmicno igranja.

    Na tebi je koliko ces vremena potrositi na mmo igranje, wow nije nikakav izuzetak od ostalih, samo nudi mnogo vise od konkurencije za ulozeno vrijeme/pare u igranje.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    pa o tome ti i govorim ba. ti PLACAS SVAKI DAN DA BI IGRAO, a ne samo one dane koje igras. prema tome, za mene je budala svako onaj ko nesto plati a ne koristi! o tome ti ja pricam. I kad se covjek rukovodi tom cinjenicom da to placa svaki dan, i da to mora iskoristiti (jer bi u protivnom bio budala, placa a ne igra), onda i visi igrajuci ;) uopste ne ulazim u detalje kako se ova igra igra, niti me to zanima :) htio ti ili ne htio priznati, tu ima dobre prisile ;) pa imam jarana koji visi igrajuci taj wow, otudjio se od nas iz klana. pitam ga, sto visis igrajuci to, on odgovara: pa platio sam, steta je sad da propada :smt005 :smt005 reko, tebi treba pomoc psihica, i to sto prije!
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Pa joj Kolinse, ima sigurno milion stvari koje ti placas a ne koristis bas svaki dan. Sigurno ne razmisljas "joj platio sam odvoz smeca za prosli mjesec, odo sad nabacat papira kakvih u kontener radi reda, nek imaju sta vuc, da opravdam racun kad dodje".

    Prisile neke logicno da ima, moraju nekako navuci raju da igra, ali sigurno ima "normalnih" casual igraca kao sto ima i tih hardcore. Neko je igrao dugo vremena i sad napravi raid dva sa guildom svaku noc, cisto iz zezancije i eto da ubije par sati, a ima primanja i nije mu problem izdvojiti tu marku. Igra je zanimljiva, uvijek se ima sta raditi i iako je tebi mozda nepojmljivo to placati, milionima igraca nije problem.

    A i na kraju krajeva, o ukusima se ne raspravlja.

    Nego, sto se tice LOTRa, ja se dvoumim da li da probam :) Zeleni me prepade malo sa svojim opisom :(
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    WoW je nekad bio takav, tj. daily-based pisanje krvi kako bi postigao nesto vrijedno spomena. Sada svi nosaju isti gear i nije potrebno toliko vremena da postignes nesto. Ako i postignes, u sljedecem trenutku bit ce neko bolji.

    @ AhmeT

    Ako ne ocekujes nista spektakularno i nisi zahtjevan, LOTR ces dozivjeti kao jedan sasvim dobar MMORPG. Druga je stvar sto ja ravnam svaki MMORPG sa standardima koje je postavio stari WoW.

    EDIT:

    Kolinse, mozes ukinuti i WoW subscription. Nisi primoran da svakog mjeseca placas.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Ahmete, placanje odvoza smeca je zakonska obaveza na nivou mjeseca/godine, i to ne mozes porediti sa placanjem igre, cije konstantno placanje, ti MOZES izbjeci!
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    joj oko čega se vi raspravljate :S
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Lord of the Rings Online i zvanično prešao u free-to-pla

    Ljudi dragi nadjite si cure/djevojke/zene sta Vam vec treba :) , pa se igrajte a nista ne placajte :)