PS3 i stari TV

Discussion in 'Igre i konzole' started by njonjica, Oct 31, 2010.

  1. njonjica

    njonjica Novi član

    Molim vas za pomoc; u USA sopu je kupljen PS3, kupljen je i ispravljac. Prikopcali smo ga na TV koji ima katodnu na SCART kabl i slika je crno/bijela. Pokusali smo mijenjati opcije konzole ali bez uspjeha. Dakle kabl ima crveno/bijelo/zuti cinc (isti kao za PS2) koji ukljucimo u scart, scart ukopcamo u tv i imamo crno/bijeli Final Fantasy 13 :cry:

    MOLIM VAS ako mi neko moze pomoci...trenutno mi bas i nije do kupovine novog tva iako znam da mi slika nece biti dobra itd/sve su mi to vec rekli...da li postoji neki kabl koji bi mogao rijesiti stvar i gdje da ga potrazim (neko mi rece da kupim RGB kabl za PS3 ali nigdje ne mogu da ga pronadjem niti znam kako izgleda)....

    Korisnik jednog drugog foruma mi je rekao da ste mi vi posljednja nada i ako vi ovdje ne znate - pomoci mi nema (nesto je u superlativu pominjao i korisnika BahamutZero) :oops:

    Hvala, hvala, hvala, hvala....... :smt024
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa treba ti tv koji moze prikazati ntsc americki tv sistem, cisto sumnjam da taj stari tv moze. Probaj sa kompa da mu posaljes ntsc sliku pa vidi da li ces dobiti i boju.
     
  3. njonjica

    njonjica Novi član

    ne ovom tvu smo igrali i ntsc igrice za ps1 i ps2, nije bilo nikakvih problema...

    a to sa kompa stvarno nemam pojma kako da izvedem....gdje namjestim u kompu da salje ntsc?

    hvala za odgovor :)
     
  4. njonjica

    njonjica Novi član

    inace tv je star vise od 10 godina.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa spoji tv sa kompom preko kompozitnog kabla pa probaj nastimat za tv out ntsc.

    EDIT: Da li izaberes composite out u display meniju?

    I provjeri da li na scartu composite (zuta) izlazi na pin 20 http://en.wikipedia.org/wiki/SCART
     
  6. daco87

    daco87 Aktivista

    nema tu pomoci, i ako nadjes neki uredjaj kostat ce puno pa tako da ti se ne isplati...
     
  7. njonjica

    njonjica Novi član

    Dakle nema sansi da to napravim...steta.

    Moj FF13 ce morati cekati novi tv...

    Hvala na odgovorima.
    :smt090
     
  8. njonjica

    njonjica Novi član

    Kupila sam RGB kabl (ipak) i uspjelo je...ima boje, slika je bolja nego sto sam ocekivala....

    tako ako neko bude imao slican problem da zna da je rijesiv.

    Pozzz svima :D