Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koji rally ima realniji, GT5? :D
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Slozio bih se da je GT legends najbolja simulacija koju sam igkad probao, vjerovatno i zbog prirode ponasanja starih auta ciju je fiziku lakse oponasati ali ne zato sto je to Jackie tako rekao :), rekao je i Tiff Niedel da je Gran turismo dosta realan, i Andrea Bernoldi je pomogao razvijanju Nfs shifta i siguran sam da u svakom se nadje dosta elemenata simulacije, ali nijedan nije kompletan proizvod. rFactor i gtr2 ne treba toliko razdvajati jer je gtr2 nastao na rFactor engineu, samo sa boljim online menadzmentom i korisnickim interfejsom u sustini od gtr2 treba probati GT auta (FIA GT klasa) i WTCC a iz rFactora F1.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Rally u GT je vazda bio kanta ... da ne spominjem koja si sve auta mogao drajvat po blatu .
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sva kolko se sjecam, bitno je prave gume imat :lol:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    sat vremena gameplaya GT5:

    http://www.gamespot.com/shows/now-playi ... _520101122

    nisam hater, cak sam kontao prodat x360 pa uzet PS3 samo rad GT5, al grafika (POGOTOVO okolina) je ispod prosjeka, ocito se vidi da je igra u razvoju 5-6 godina. Oni svi screenovi su ocito bili cheat zesci, tamo se jedva moglo razaznat jel fotka ili igra, al ovo je stvarnost (isto GT4 za PS2 na emulatoru u HD rezi :D ) :

    [​IMG]
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ne spominjemo da uđeš u zavjetrinu autu koji je kilometar ispred tebe. Da Le Mans pile idu preko 400 i da to dostižu u tren oka, brže od F22 raptora i da su staze preširoke i ravne kao tacna.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Plus kazu da je AI i dalje glup ko ona stvar, review rezultati su u 80-kama vecinom, izgleda da su fail-ali debelo s obzirom koliko je dugo trajao razvoj...
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Po recama . ovo doce ko gt4 hd sa online . auta koja nisu premijum losije izgledaju ( vuku korjenje od gt4 ) los damage tj opet odbijanja , los AI i fizika nije puno odmakla od gt4 . good way to spend 6 y
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko god je igrao prijasnje dijelove zna da su shotovi iz photo moda u kojem i GT4 jako lijepo izgleda :)
     
  10. gilla

    gilla Aktivista

    Skup kriticara :D
    De Boga vam kopirajte sa jeux, ign, reactora.... recu ovdje, očito je prologue veća, ljepša, komleksnija igra prema istim( koji ocito pola igre nisu dotakli, niti online obradili).
    Citajuci i gledajuci ign, uopce ne mogu da shvatim sta im se nije svidjelo pa 8.5 bez obzira na quote "najbolji osjecaj voznje koji su dozivjeli", nema F1?? standard auta nisu kao premium?? Damage?? Sto se njega tice...

    Za damage, evo lagano objasnjenje sa gafa, covjek je daleko vise dogurao od "novinara"

    So what you guys haven seen so far is about lvl 1-20 once you get into the 30s the game completely changes. Let me start with saying yes only 250 cars have the cockpit view and are able to be wrecked. But at the same time once you get lvl 30+ about 150 of those premium cars are going to be used in higher levels. And 2 people saying wow I crashed at 180mph and it left a dent, at lvl 32 that all changes you crash at 180mph your car is totaled and you are automatically out of the race. The reason why they have it this way is because this game has a learning curve and they don't want noobies getting frustrated and wrecking out of races. Overall my score of the game from lvl 1-30 was about a 8.0 now playing 30+ it's about a 9.0.

    Za fotke vedo iako se slažem za okolinu razlika između standard i premium je vise nego poznata
    Ingame premiuma nista photo mode, naravno bez x djozluka ocitu razliku mozes naci sirom neta.
    [​IMG]


    Pola ovih recenzija nije ni dotaklo 50% igre i sta sve nudi, branio ne branio, procitas review, kao da su zalijepili preview( stvari koje sam znao prije mjesec dana), pokrenuli igru, pokusali nekoliko modova i ocjena. Ocito je shift takodjer bolja igra u svakom pogledu prema ignu.

    Naravno da se ne pika nista pozitiva :lol: od ljudi kojima ova nije prva gt igra, eurogamer, gamepro i koji nisu casualci..
    .
    "For me, this is the Holy Grail of driving games. And yet it's one throwaway and all-too-brief event tucked away in a corner of Kazunori Yamauchi's sprawling empire of digital motorsport. I could quite easily have played GT5 for dozens of hours and written this review without even knowing it existed.That, in a nutshell, is everything that's extraordinary and infuriating about this vast, mad, once-in-a-lifetime game... Half-formed multiplayer is easily the most damaging symptom of Gran Turismo 5's long gestation in Kazunori Yamauchi's parallel universe, and thankfully it's one that can be fixed. Dreamed up five years ago and served up yesterday, it's an off-kilter vision of the future, a cumbersome game with odd priorities, certainly. But it's equally a game that heads off in unexpected and exciting directions, makes a few notable improvements, and overflows with love – for cars, for games technology and for its own mad pursuit. It's good that Gran Turismo's been away so long, because it's all the better to have it back. "


    "There’s no denying that GT5 is absolutely incredible, but due to its immense size and complexity, not all its facets are of the same standard, and as a result it's brilliant, but imperfect. For the most part it delivers a 5-star experience. But I do feel compelled to ding it half a star, simply because of the parts of the game that don't. That makes me feel horribly nitpicky and churlish, because despite my criticism I know I love GT5, and I’ll be playing it for months, and maybe even years. But deep down, I know that while it’s the best racing game out there, with just a bit more focus in some key areas it could have been even better. "


    Jel neko pogledao gamespot recenziju/preview??? Pa covjece sta je ono svega mi.....kaze jedan ne svidja mu se u igri sto se moze samo voziti!!!!!!!!!! :D
    Gdje je zombi mod?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moram priznat da sam očekivao bolju grafiku. Sem par novih dodataka igra nije puno odmakla od GT4. S obzirom da je najskuplja igra i šest god. razvoja krajnji rezultat je prosječan.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Gilla niko ne kaze da je igra losa vec da pored ovoliko razvoja i najava nije to to . Cemu razlika medju autima ? Zar nije bolje da ih je bilo pola ali samo premieum ... Gdje je bolji damage a ne samo odbijanja . Zet mi kaze , da mu se obicna auta ne daju vozit jer izgledaju losije i fizka im je skroz druga ( samo premijum imaju novu fiziku ) . Car customize , da mozes promjeniti felge ali smao nekim nije ni kao u GT1 itd. Polyphony obicno previse zagrize i ne dostavi pola . Opekli su me sa GT3 , kad sam crncio pola smjene u kaficu pa isao u skolu nebil skupio 1300 km za igranje GT3 online u GT kupovima i ta sranja . Nisu ga ni ugurali u gt4 ... jedini napredak u gt5 je online , sve ostalo feel same ! Ovi rade igru za sebe , uposte ne slusaju feedback od igraca . Kao dugogodisnji fan GT-a ocekivao sma puno vise .
     
  13. chrono

    chrono Novi član

    Ma ps3 i dobra grafika je ispusena prica vec, konzola je pet godina na trzistu. Nema se sta tu ocekivati specijalno, sony je sebi momacki skocio u usta sa overhyped najavama.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Na stranu usporedbe, prica se moze postaviti i iz druge perspektive: postoji li bolji racing game od GT5 na PS3?
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. Esh

    Esh HWB

    Steta sto na forumu nemamo zagrizenih fanova Forze, to bi onda tek prava rasprava bila PC vs. konzole vs. dostupne igre :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kako nemamo, ja i Vedo smo fanovi Forze samo nema PS3-ovaca. :)
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tu sam i ja :p

    Ne bi mi licno nista smetalo da je GT perfektan, a to mislim da vrijedi i za sve clanove ovdje...
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Picim i ja forzu pd prvog dijela :D Samo nisam fanatik da se prepirem bezze :D I like good games , thats all ;D
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Motorstorm? Nije simulacija vožnje, ali zato nije monotona i dosadna kao obične racing igre.