Web hosting

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by selvin, Oct 29, 2010.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Valjda spada u ovaj podforum :)

    Dakle pitanje je gdje naci normalan windows hosting, da ima podrsku za asp.net i mssql bazu?

    Hvala
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Je li hoćeš neki domaći ili ?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Svejedno. Moze i strani, ali da je neko koristio vec i da je zadovoljan :) Nasao sam kod nas na makina.ba, imaju windows hosting, ali nisam siguran da je baza mssql, na jednom mjestu pise da jest, na drugom pise baze: mysql i access. Slao sam im mail kazu da ima mssql, ali mi je odgovorila neka cura iz odjela prodaje, pa nisam bas siguran u to :)
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  5. selvin

    selvin Moderator

    Hvala ti. Ali godina je 131$ :S To mi je malo poskupo. Znam da su dosta skuplji od linux hostinga, ali opet mi je skupo.
    Vise bi volio naci recimo 2-3 mjeseca da testiram site i da mogu pokazivat "musteriji", pa kasnije cu zakupiti na godinu ili vise da on plati. Nisam dosad koristio win hosting, pa ne mogu naci nista normalno. A ovdje su 3 mjeseca 71$.

    EDIT: Za pocetak cu vjerovatno uzeti na makina.ba paket od 55KM, a kasnije cu uzet sa www.ixwebhosting.com na 2-3 godine kad bude trebala stabilnost/veci disk/bandwidth.
     
  6. dzeri

    dzeri Aktivista

  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imaš trial 7 dana u ixwebhostinga, ali pretpostavljam da je to malo :(
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Vidio sam to, malo mi je.

    Cini mi se da su slicne cijene kao na ixwebhostingu. Kao daju 3 mjeseca free, pa bude 30$ jeftinije, ali izgleda da se mssql dodatno placa, pa zapravo bude skuplje.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  10. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ako nisi već se odlučio, predlažem ti ovaj odličan hosting. Serveri su u Njemačkoj i imaju 24h podršku.