BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ma nije nista smijesno, to je provjerena informacija.....a samo se covjek u tipkanju zajebao, mislio je 1. februara 2021*.
    :lol: :lol:







    *Naravno uz fer koristenje, do maksimalno 20% raspolozivog kapaciteta.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    a sto se smijete,momak nije rekao na kojem provideru ce biti FLAT februara 2011. :D
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa eto, i lik iz dubravice ima isti ping kao i ti, a ja imam za 10ms veci, a blize sam posti od vas.... ovim monterima mrsko na teren, pa me uvjeravaju da nije do parice, da je ona savresena, da su provjeravali odozgo iz centrale itd itd... ja ne odustajem. ako sam adsl ostavio za backup, i mozda radi igrica, hocu da imam istu uslugu kao i sarajlija, kao i zenicak, kao i tuzlak, kao i ti iz drugog dijela grada. mene ne zanima kako ce oni to izvesti. isto tako, mene kao korisnika, NE zanimaju razni overhead gubitci, koji odlaze na IP headere, TCP headere, PPPOE i slicno, pa se kao rezultat dobije 82-85% brzine koju gore neki gospodin podesi na mom radijus profilu... necu ja da kao krajnji potrosac placam SVE gubitke. neka na radijusu podesi 1,15Mbps, pa da ja imam svojih 1Mbps, isto tako neka podesi 4,45Mbps, pa da neko sa 20G ima svojih 4Mbps... kad sam imao 15G, i maximalni speed od 410kbps, lik iz supporta me uvjerava da je to extra speed za taj paket, a kradu mi citav megabit. ma jebo ga onaj kriminalac koji ga postavi da laze preko telefona :evil:
     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kod nas na Sutjeskoj prosle godine su proveli nove kablove i na zgradama i kucama postavljaju neke kutijice..to nesto novo..tako da ne znam jesul kod tebe to radili ? mozda tu ima neke pomoci..nova centrala je dosla kako su se ono brojevi promjenili..ja sam kod sebe sve kablove dobro pregledao nastelovao..tako da je linija 100% OK..

    a sto se tice brzine download/upload jest manje sve..ja sam jednom slao e-mail sto je manje..kaze imate jos vise ako zelite predjite na paket od 45 KM..umjesto da poprave ovo sad..salju me na paket od 45 KM mozes mislit :mrgreen:
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    A sta ti je kolinsb sa cutukom, do juce si ga hvalio na sve strane?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    naravno, radi i cutuk ;) ;) i ping je bolji nego na adsl-u, i zato sam ove iz telecoma i poceo tusiti, ali bas tusiti. pa mislis da bi mi 2GB bilo dovoljno????
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    jope' ja :) malo sam se vise poigrao s ovim modemom, i ustanovio sam da mi G.Lite modulacija uopste ne radi. pretpostavljam da nije aktivirana na DSLAM-u. Samir-X moze li potvrda za ovo? ako je tako, idem sutra u postu da to odrade preda mnom :D i to ovi "jarani" koji su znali dolaziti meni dok jos vise nisu imali poima nego sad, kad su krenuli raditi ADSL prikljucke. nisu znali eneblovati LAN kartice, a kamo li sta "teze", a sad ni prstom da maknu kad meni treba pomoci ccccc
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pitanje...

    Situacija je ovakva, imam mojaTV-ruter modem-dodatni ruter


    ruter modem (wifi) iz njega ide jedan u moju tv, a drugi kabal u naredni ruter. Wifi radi, racunar kad ubodem radi sve, imam i mrezu, al nemam izlaza na internet iz tog dodatnog.

    Kako to rijesit? Mislim, znam da ima nekih problema sa mojatv i podesavanje vishe od jednog racunara..
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Probaj drugi port na MojaTV modemu,od 4 koja su na njemu dva su rezervisana za mojuTV a dva su za internet,mozda si bas pogodio taj rezervisani za mojuTV a isto tako u tom dodatnom ruteru provjeri jel upaljen DHCP server.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Budem probao, hvala lijepa .=)
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kolins

    reci Samiru iz Poste sto prikljucuje ADSL da ti da novi ADSL router reci ovo klincu ne valja :) i nek nam malo poboljsaju glavni gateway za Internet..hocemo nizi ping do BAZE :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma ja cu samira istuci ba xD on samo nesh zbrza ccccc sutra ga zovem, neka mi rjesava ovo kako znam. a na poslu sam imao ovaj Speedtouch (koji je dosao direktno iz zenice, kad je tek adsl prikljucen), i ja sam ga zamjenio za Paradigm samo radi vishe lan portova. Rekli su mi da ovdje u zdicima nikad nisu korisnicima djelili taj Speedtouch. Nadam se, da jos uvijek imaju u cosku ovaj koji sam ja vratio, da ga sutra pokupim.... Kakvi su ovi ZTE ili kako se vec zovu?? znam da su rodjeni kinezeri, ali mozda nisu odron ko Paradigm... meni samo treba modem sa bar 2 lan porta, ne treba mi ama bas nikakav router!
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nemoj da ponavljam vise,nadji koga da ti donese iz Gracanice i javi mi se tad.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Moguce da ti nije na DSLAM-u omoguceno, to im je klik jednog misa. Prije dok sam bio na G paketu, cijelo vrijeme sam mislio da je G.Lite obiljezen, pa ajd do njih sto je ping veci., kad sipak, nije bio, ukljucim samo njeg i smanjim ping za 20. Sada na mojatv stoji "autosyncup" na tp-linku, no ni ADSL2+ nije bila nista losija situacija. ZTE je dobar, nisu se ljudi zalili, jest jednostavan za nastimat, ali isto tako nije gori od Paradigme, kojoj trebas 10 puta kliknuti connect da bi on skonto da ti se ide na net :)
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ja kad odaberem G.Lite samo, a sve ostale modulacije poiskljucujem. u statusu mi prvo pise ACTIVATING, pa onda HANDSHAKING, i tako ukrug, i nikad se ne sinhronizuje... onda sam skonto, da su tu modulaciju preskocili, posto sam ja bio medju prvim adsl korisnicima, kad je to krenulo ovdje...
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Poznato je da njemu treba duze da se zakaci, ali da bas nikako nece je vec cudno. Ima zadrska na DSLAM-u, ali nisi ti pogrijesio pass pa da se to desi. Da probas ujtru, isto tako sto bih ja uradio ako se desi isto, je nazvao ih i trazio da vidi daljinski u cemu je kvaka, mozda i onaj direktno sa helpdesk-a moze ukljuciti tu opciju. Ako ti kaze da nema pristupa DSLAM-u, ovlastenja, znaj da trebas trazit drugog :mrgreen:
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa zvao sam podrsku, i kaze mi da ce kao dati nalog ovima u zavidovicima, da kao to urade ccccc a znam ja da on to moze odraditi udaljeno, ali ako je vec rekao da ce njima dati nalog, skonto sam da mu je mrsko, i bezze se natezati s njim....
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    A rekao je proslijediti nalog... To ce doci u paketsku sluzbu, i to oni tabire... Nadaj se da nema puno takvih naloga, jer bi trebao brzo doci na red. To je najlaksi posao, ali opet se zna i zagubiti nalog, po obicaju to pregledaju ujtru odmah, i u toku dana par puta :)
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kolins pa ni kod mene G.Lite modulacija ne radi nikad nije htjelo ni raditi..sve ostale rade samo ta ne radi G.Lite..citao po netu da se modulacija G.Lite koristi bez splitera onog..pa reko zato sigurno i nece..koristim G.Dmt modulaciju sad i ta mi je najbolja..dobro me sluzi.za G.Lite ne znam kako radi..

    nestabilan danas ADSL pravo..uzas ! sta god pingao..lose sve...k vragu..ne znam sta rade vise..vidim imaju neke radove svaki dan tamo citam ona obavjestenja na stranici njihovoj.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    i kazu od februara flat :smt003