Nokia C5 vs samsung i5800 galaxy 3

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by wacko, Jan 29, 2011.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Pozdrav svima. Planiram u Telekomu da uzmem jedan od ova dva telefona, pa se nemogu odluciti. Oba su smartphone (symbian i android). Telefon ce mi sluziti za citanje mailova, tu i tamo pokoju sliku ( primjetio sam da samsung nema blic, ali ima autofokus pa neznam kakav je to utjecaj na kvalitetu slike)


    Eto ugl. me zanima s kojim cu se vise usreciti :)


    Pozdrav
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    http://www.gsmarena.com/nokia_c5-review-474.php reviev za nokiu
    http://www.gsmarena.com/samsung_i5800_g ... ew-502.php reviev za samsung
    Predlazem samsung,zato sto u ove nokije ovaj blic nista ne znaci,a samsung je na androidu.U svakom slucaju procitaj ovo sto sam postavio.Poz.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ne znam sta vi tacno ocekujete od blica. Sigurno da nece djelovati na dva-tri metra ali ako si vani negdje, disko, kafic i slicno, onda sluzi. Kamera na C5 OK, nista posebno, danju dobre slike, navece i nisu nesto, ali tako je s vecinom modela u tom rangu.
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Jedino da pokusa naci sony-erricson k850i,slike nocu su kao i danju(iz licnog iskustva govorim).Definitivno jedan od najboljih telefona sto se tice kamere.
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    Znaci sto se tice ova dva da je bolji samsung..
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    k850 nije ni do koljena n82 sto se kamere tice. Pogotovo blic na manjim udaljenostima, prejak bude pa lice ispadne bijelo skroz. A tek kad odes u galeriju pa vidis koliko mu treba da ucita sliku...

    On topic, zavisi sve sta ti treba i sta preferiras. Ja licno ne volim samsung, a opet volim android....
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Konkretno, po kvaliteti izrade, rekao bih Nokia model. Najveca prednost Samsungovog modela je operativni sistem, no ako ti (kvalitetne) aplikacije za telefon nisu bitne, onda bih uzeo C5.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih ipak izbjegava te modela sa ne-standardnom rezolucijom ekrana. Postoji mogucnost da odredjeni broj aplikacija ne mognes instalirati na njemu (a mislim da se takve ne nalaze na marketu). Sam oradi reuolucije i ako je telefon jeftin sa 2.2 froyom i solidnim procesorom (samsung).
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako god skontam ovaj GalaxyI5800 ima nedovoljnu rezoluciju za tu veličinu ekrana.
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Zamolio bih i ja za savjet/preporuku oko nekog entry level Android smartphone-a.
    Citao sam reviewe i nekako suzio izbor na Samsung Galaxy 3 i5800 i LG Optimus GT540
    Sta je bolje uzeti, pros/cons, ili mozda preporuka za neki drugi?
    Budzet oko 300km
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    HTC wildfire je 400, ali i najbolji izbor.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Izmedju ta dva, i5800 svakako. Nesto skuplja i daleko bolja opcija je LG P500.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samsung je laksi, ima veci ekran, vise memorije, brzi procesor. LG je zvanicno 2.1, dok je Samsung 2.2. S druge strane manja je rezolucija ekrana. LG sam samo kratko probao, Samsung duze. LG dizajn mi se vise svidja, ali Samsung je u ovom slucaju bolji telefon.

    Wildfire u ovom slucaju ima prednost samo sto je HTC. Ima slabiji procesor, losiji ekran i skuplji je. Meni licno najbolje izgleda od ova tri, ali se preko ovih stvari ne moze lako proci.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Optimus GT540 ima 256K boja (65K effective) dok Samsung 16Mil.

    Imama isti displej kao optimus i meni prilicno smeta. Nije ekstremno ali je nekako.. nikako da "nastimama" wall. Koliko god ga šminkao kroz corel. Pogledaj uzivo i jedan i drugi.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma nemoj, ima smiješnu rezoluciju ekrana. Juče ga imao u ruci.

    Čaki je i GalaxyI5800 bolji od njega iako i on ima nedovoljnu rezoluciju.

    Text u browseru izgleda smijesno.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    I od mene glas za Galaxy 3. Nego OT: sta mislite od Galaxy i7500? 3.5" AMOLED ekran, ali samo 128 MB memorije. Ako je neko se susreo s tim telefonom, meni je po specifikacijama solidan, a ganjam dobar ekran, da je bar kapacitivni, a ne resistivni.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koristi li iko Galaxy 3? Isplati li se dat 3 stoje za nov uređaj?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da nema jeftinijeg Androida kod nas.
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Hvala na pomoci, i ja sam za Galaxy 3. Malo me nervira ovaj sjajni oklop na kojem se lijepe otisci.
    GT540 je jeftiniji, 260KM a Samsung je 330KM
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni prijatelj na telekomu može zbavit galaxy za 100KM + da mu ja dam još tolko

    Ima paket 50 i dobije ga na otplatu 2 godine za 97KM. Samo me brine ta glupa rezolucija, koja je nedovoljna po meni.